התייעצות עסק זעיר 2024 - רעיון טוב או לא ?

מה לדעתכם? מומלץ או לא ?

• כן

הצבעות: 6 54.5%
  • לא

הצבעות: 5 45.5%

• סה"כ מצביעים
    11

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
להלן 2 דוגמאות שלקוח יכול להפסיד מההתנהלות כעסק זעיר כמה אלפי ש"ח.

זה יכול להיות גם לכיוון השני, אבל צריכים לדעת להבין ולחשב את זה כל שנה??

1704703613165.png

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כל אחד שהוא היום עוסק פטור, יוכל לבחור אוטומטית אם הוא עובר להיות עוסק זעיר, או שהוא ממשיך במתווה הישן כ'עוסק פטור'?

אמא של נפתלי :)

משתמש מקצוען
כל אחד שהוא היום עוסק פטור, יוכל לבחור אוטומטית אם הוא עובר להיות עוסק זעיר, או שהוא ממשיך במתווה הישן כ'עוסק פטור'?
אכן
לדעתי הברוך הגדול בנושא הוא -
כשאני מגישה דוח לעוסק פטור אני פותרת לו את כל הבעיות מול מעמ, מס הכנסה וביטוח לאומי
כשאני שמעתי השתלמות על הנושא הנ"ל מפי בכיר במס הכנסה שאלו אותו - ומה יהיה עם ביטוח לאומי - הוא ענה "אני קשור למס הכנסה. ביטוח לאומי תשאלו את ביטוח לאומי"
מה שיקרה - שאולי לעסק יהיה קל לדווח למס הכנסה אבל הוא ידפק בסיבוב, מול ביטוח לאומי. ולא יהיה מי שיענה לו את התשובות שם.

פנדורה

משתמש מקצוען
אני מחכה בכליון עיניים למתוה החדש, זה הקלה גדולה מבחינת מס וביטוח לאומי שמחשבים 30% הוצאות, ככה לא צריך לרוץ אחרי שמירת חשבוניות של הוצאות, לא צריך לתרום הרבה...
ובכל מקרה לא היינו מגיעים לכ"כ הרבה הוצאות.
במקרה שלי בעל העסק הוא גבר, אז אין בעיה של חל"ד, ומבחינת מענק עבודה, גם ככה מרויח הרבה מידי כי בנוסף גם שכיר.

משתמש מקצוען
ככה לא צריך לרוץ אחרי שמירת חשבוניות של הוצאות,
זה ממש לא בטוח שישתנה.
לנו המרצה ממס הכנסה אמר שכרגע אין שינוי מבחינת הוראות ניהול ספרים ויש לשמור את ההוצאות.
(אני נתתי דוגמא לעוסק זעיר שכל השנה לא שמר חשבוניות ובחודש דצמבר החל להעסיק עובדים. הוא כבר לא יכול להיות זעיר אבל לא שמר הוצאות כל השנה. מיד הוא ענה לי - למה הוא לא שמר הוצאות? הוראות ניהול ספרים לא משתנות! הוא היה חייב לשמור)

פנדורה

משתמש מקצוען
יהוו, חידשת לי, אבל מה הטעם לשמור אם מחשבים אוטומטית 30% הוצאות?
אשמח להסבר לגבי העסקת עובדים, מי שמעסיק עובד לא יכול להיות זעיר?

משתמש מקצוען
זה באמת מה שלא מובן פה.
את הבאת את הדוגמא שהכי מרוויחה מהארוע.
גבר, פרילנס - בלי הוצאות כמעט מלבד דלק ואולי כמה אחוזים של חשמל, שכיר בנוסף. על הכיפאק.

אבל ברור לי שרוב העצמאים יוצאים ניזוקים מהנושא. אפילו פתאום תהיה משכנתא, ואז יחשבו להם את ההכנסה בניכוי 30%?
מי יהיה אחראי על ביטוח לאומי?
מי יוציא להם אישור ניכוי מס במקור?
מליון שאלות בלי תשובות.

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני מחכה בכליון עיניים למתוה החדש, זה הקלה גדולה מבחינת מס וביטוח לאומי שמחשבים 30% הוצאות, ככה לא צריך לרוץ אחרי שמירת חשבוניות של הוצאות, לא צריך לתרום הרבה...
ובכל מקרה לא היינו מגיעים לכ"כ הרבה הוצאות.
במקרה שלי בעל העסק הוא גבר, אז אין בעיה של חל"ד, ומבחינת מענק עבודה, גם ככה מרויח הרבה מידי כי בנוסף גם שכיר.
מדבריך משמע שמבחינת מענק עבודה עוסק זעיר הוא חסרון.
אבל ממה שכתב למעלה @יהודה מילר משמע, שרק לחל"ד זה חסרון, ולמענק עבודה זה פלוס.

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
סליחה - זה טעות שלי.
במענק עבודה זה יכול להשפיע באותה צורה לשני הכיוונים פעם לטובה ופעם להיפך, צריכים להבין את זה

לגבי שמירת הוצאות - אין שינוי בהוראות ניהול ספרים - לכן חייבים לנהל תיק תיעוד חוץ בכל מקרה

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
סליחה - זה טעות שלי.
במענק עבודה זה יכול להשפיע באותה צורה לשני הכיוונים פעם לטובה ופעם להיפך, צריכים להבין את זה

לגבי שמירת הוצאות - אין שינוי בהוראות ניהול ספרים - לכן חייבים לנהל תיק תיעוד חוץ בכל מקרה
איך להפך?

csketch

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אגב, מישהו יכול לצרף טבלה לחישוב מענק עבודה
על איזה סכום מקבלים את המענק הכי גבוה
מאיזה סכום המענק מתחיל לרדת?

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה