שיתוף - לביקורת ענווים, הגיע זמן הקשבתכם

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
הוא נכנס ברחוב העמוס, מיטיב את שולי גלימתו, צועד בקושי על האספלט - הוא לא רגיל להתנהל בלעדי כלי התחבורה המרובע-רגליים שלו.
הביט בעיניים אוהבות על עיניהם הגלויות של האנשים המתרוצצים ברחוב, וריח זעתם החנוקה בפיסות הבד והחד-פעמי שעל מחצית פניהם עלה באפו, בשעה שהפשיל את המסכה, וקירב לפי את הכלי המשויף שלו.
"הי, אדוני!" איש לבוש כחולים ומשקפי שמש שהתנגשו במסכה הגיח מאחוריו. "להחזיר מיד את המסכה!"
"אני רק - " הוא פתח בקולו העמוק, אבל לא הספיק לסיים את המשפט.
"מסכה! עכשיו!" פקד השוטר, ופסע משם בצעדים נמרצים לעברו של מפר-כללים אחר.
הוא השיב את המסכה במעלה פניו, ואנחתו נבלעה בתוכה.
החליט להתרחק מעט מן ההמון, ושוב קירב את הכלי האהוב שלו לפיו, מסיר את המסכה לרגעים בודדים.
"אדוני! מסכה על האף ועל הפה!" איש לבוש אזרחי קרב אליו בצעדים נזעמים, ושלף תעודת שוטר סמוי לנגד עיניו.
"אני רק רוצה - "
"לעטות מסכה! עכשיו!" השלים השוטר הסמוי בשבילו.
שוב נאנח, שוב שב אל ההמון הממהר, שעדיין לא יודע. אולי בתוך אחת החנויות יצלח מזלו יותר.
אחרי בדיקת חום מהירה (הוא שמח שזעתו לא מעלה את חום גופו), נטמע בין חליפות הגברים, ששיוו לגלימתו מראה חדש - או ישן, בעצם.
בחסותן שלף שוב את הכלי המעוקל.
"אדוני," המוכר בחנות ניגש אליו בצעדים זריזים, מסווה את סלידתו מגלימתו בעיקום אף אלגנטי, "אצלנו בחנות מקפידים על מסכת אף-פה כל הזמן! בבקשה לעטות אותה בחזרה."
"אני רק רוצה לתקוע - " הוא בלע את המשך המשפט. המוכר כבר נעלם משם.
הפעם כבש את אנחתו. אין בררה, עליו לצאת בחזרה אל המרחב הפתוח.
שם, על הגבעה הקטנה, לאחר הליכה מזיעה בתוך המסכה, חיכה לו חמורו הלבן, היכן שהשאיר אותו מחשש שיידרס בידי ההמון ורכביו.
שם, על הגבעה החופשית, מלאת האוויר, הוא הסיר את המסכה לגמרי מפניו -
ותקע בשופר.

(השם הראשון של הסיפור היה "המשיח מוריד מסכה", אך רציתי שם פחות מסגיר. אם יש לכם רעיון לשם טוב יותר מזה ומזה שנבחר - אשמח).

הוריקן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
(השם הראשון של הסיפור היה "המשיח מוריד מסכה", אך רציתי שם פחות מסגיר. אם יש לכם רעיון לשם טוב יותר מזה ומזה שנבחר - אשמח).
לדעתי הכותרת ששמת מתאימה לגמרי!
כתוב יפיפה!
תודה!

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
וואו.

משום מה זה הכי תפס אותי:
שוב נאנח, שוב שב אל ההמון הממהר, שעדיין לא יודע.
"ג' באין בהיסח הדעת... משיח..."

רעיון מדהים וביצוע עוד יותר!

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
מאיפה מביאים רעיונות מגניבים כאלה?
הרעיון לסיפור הזה הגיע בצורה די מצחיקה:
כמה ימים לפני תשעה באב דיברתי עם הילדים שלי על בואו של המשיח (הם האמינו באמונה תמימה שעד תשעה באב הוא יבוא... והלוואי והייתי יכולה להידבק מהם...) - ואז אמרתי להם שתהיה למשיח בעיה, כי איך הוא יוכל לתקוע בשופר עם המסכה?
מפה ולשם גלגלנו דו-שיח מצחיק של המשיח עם השוטר שמסרב לאפשר לו לתקוע בשופר. ניסיתי לשכנע אותם לכתוב את הסיפור הזה (הם גם מנסים את כוחם בכתיבה לפעמים :) ), אבל הם לא זרמו באותו רגע - אז החלטתי אני פשוט ליטול את הכפפה והמקלדת, ולכתוב בעצמי...
אלא שמסיפור משעשע-עוקצני זה הפך להיות סיפור מרגש. אתם תחליטו אם התוצאה משביעת-רצון או לא...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה