קורונה על התנהלותו של מוקד הקורונה, והמלצה חכמה

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
רק חולים יוצאים אחרי 10 ימים (אם יש 3 ימים ללא תסמינים).

מי שנחשף לחולה ממשיך לשמור על בידוד שבועיים מהחשיפה. כך בארץ, וכך ברוב העולם המערבי.
אגב. מכאן ראיה לסתור לכל החושבים שנהלי הבידוד של משרד הבריאות מקובעים ומיושנים.

את אורך הבידוד לחולים מחליפים עכשיו בפעם השניה. ולקולא. (בהתחלה שחררו רק אחרי 2 בדיקות שליליות, אחר כך 13 ימים, עכשיו 10 ימים. אגב עוד לא נכנס לתוקף).

כי יש רופאים שונים, שאומרים עשרה ימים. או שבוע(!). וזה נכנס קצת לאופנה, כי מי רוצה להשאר בבית שבועיים ברצף.

ומישהו אמר לי היום "שהרי ידוע שבעצם צריך עשרה ימים, רק לוקח למדינה זמן לשנות את החוק(?!?!?)". אז הנה. לוקח זמן, אבל את מה שרואים צורך לשנות, משנים. גם את זה הם שקלו לשנות, אבל לאור הנתונים, הם החליטו שלא.

רוצה לציין לשבח גם את ההמלצה שמשהב"ר פרסם היום להקפיד על ויטמין D כמניעה לתחלואת קורונה קשה (אגב לא בהכרח לקחת תוסף תזונה, גם חשיפה קבועה לשמש עוזרת). יפה בכלל שהרפואה הקונבציונלית יודעת לפרסם על ויטמינים. בפרט, שכמדומני שהמלצה דומה טרם יצאה מארגונים מקבילים (העולמי והCDC וכד').

ובכן, אז הרפואה העולמית מתייחסת למי שיוצא מהבית לפני שבועיים בידוד כמי שמסכן את הסביבה שלו. נכון שאחרי עשרה ימים, יש כבר צבר של מדינות שמשחרר, אבל עדיין, כך המדיניות ברוב העולם. הם שקלו את הסוגיה, החליטו למרות כל הנתונים החדשים, להשאיר את השבועיים על מכונם (למרות המחיר הכלכלי בימי עבודה וכו'). ופחות מעשרה בכלל אין בשום מקום.

להשלמת התמונה: אחד ממומחי משהב"ר סייג, ואמר שאם הנחשפים יבדקו פעמיים, בדיקה אחת אחרי ההיחשפות לחולה והשניה ביום העשירי, אז היה אפשר לשחרר אחרי קבלת התשובה השלילית. (והם לא עושים זאת כמדיניות כללית כי אין להם מספיק בדיקות לכל המבודדים).

אז יפה שמצאתם איזה רופא משפחה שאומר שצריך פחות בידוד. נשמח לראות, כמובן, את המחקר שהוא ערך לפני החלטה זו. אבל תהיו מספיק כנים כדי להודות, שאתם הולכים עכשיו להכנס לתוך מקומות סגורים, חנויות בתי כנסת ואוטובוסים, יחד אנשים שחלקם בסיכון וחלקם בני משפחתם הגרעינית בסיכון, כשהרפואה העולמית רואה ביציאה זו כסיכון סביבתי.

תכירו בזה. אל תטמנו את הראש בחול.

נערך לאחרונה ב:

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
ועצוב מאוד, גם באשכול הזה, (או למשל כאן :eek:) לראות אנשים מתייחסים לבידוד כחובה חוקית, בערך כמו ארנונה. שדנים ברצינות אצל איזה פקיד בעיריה אפשר להשיג הנחה יותר בקלות. או סתם, מתעסקים ברצינות תהומיתמה אמר איזה פקיד.

בידוד היא חובה מוסרית אנושית, מן המעלה הראשונה. לא להזיק את הרבים. מה ירשם במשרד הבריאות כמה בידוד אתם חייבים, זה הפרט הכי שולי כאן. ובשביל לברר פרטים במקרי גבול שונים, צריך לשאול רופא מומחה והגון. לא לעשות פלפולי סתירה בין טלפנים במוקדים טלפוניים של קופות חולים.

נערך לאחרונה ב:

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
לפעמים התסמינים יכולים להיראות משהו אחר ולכן לא הולכים להיבדק מיד
לי הרופא נתן אנטיביוטיקה ואחרי 4 ימים שלא השפיע שלחו לבדיקת קורונה
בסוף שחררו אותי לפי התאריך של תחילת התסמינים (בלאומית)

תרצה613

משתמש מקצוען
מה שרשום במשרד הבריאות רלוונטי מאוד
אם שוטר עוצר אדם במחסום הוא בודק ת.ז., והם מגלים כך חייבים בידוד שמסתובבים.

שמעתי על מישהי שהחזירו אותה הביתה עם קנס של 5,000 שח, אחרי שהתקשרו אליה להגיד לה שהיא חייבת בידוד (איכון טלפוני) והיא לא ידעה כי לא ענתה לטלפון.
רק תחשבו איזה בזיון זה להתגלות במחסום כחולה קורונה מאומת.... בזיון וחילול ה' עצום.

מרחבית

משתמש מקצוען
לפי הנוהל החדש, חולה מאומת - גם אם היו לו תסמינים - יצא לאחר עשרה ימים מיום הבדיקה החיובית! לא משנה מתי התחילו לו תסמינים.
(כמובן רק אם שלושה ימים אחרונים לא היו לו תסמינים).

כך שכל הדיונים לגבי מתי התחילו תסמינים - כבר לא יהיו רלוונטיים!
(ייתכן שזה יגרום לאנשים עם תסמינים להיבדק יותר מהר).

ימי הבידוד למי שהיה ליד חולה מאומת - נשארים 14 יום.

נערך לאחרונה ב:

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
מה שרשום במשרד הבריאות רלוונטי מאוד
אם שוטר עוצר אדם במחסום הוא בודק ת.ז., והם מגלים כך חייבים בידוד שמסתובבים.

שמעתי על מישהי שהחזירו אותה הביתה עם קנס של 5,000 שח, אחרי שהתקשרו אליה להגיד לה שהיא חייבת בידוד (איכון טלפוני) והיא לא ידעה כי לא ענתה לטלפון.
רק תחשבו איזה בזיון זה להתגלות במחסום כחולה קורונה מאומת.... בזיון וחילול ה' עצום.
מקבל. גם חשוב. (קצת ממה נפשך, אם יש סגר מקבלים קנס בלאו הכי - אמנם הרבה יותר קטן, אם אין סגר לא אמורים לתפוס במחסום).

אבל זו השאלה המשנית. דבר ראשון בודקים אם אני מסכן את הרבים בזה שאני יוצא מהבית. אחר כך מסתדרים עם הרשויות.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
את אורך הבידוד לחולים מחליפים עכשיו בפעם השניה. ולקולא. (בהתחלה שחררו רק אחרי 2 בדיקות שליליות, אחר כך 13 ימים, עכשיו 10 ימים..
מדייק את עצמי, השינוי הנוכחי הוא לא בהכרח לקולא. כי זה עשר ימים מהבדיקה, לא מהתסמינים. מניח שאם אנשים יזדרזו להבדק, זה כן יצא להם יותר מהר? לא יודע.

מרחבית

משתמש מקצוען
מדייק את עצמי, השינוי הנוכחי הוא לא בהכרח לקולא. כי זה עשר ימים מהבדיקה, לא מהתסמינים. מניח שאם אנשים יזדרזו להבדק, זה כן יצא להם יותר מהר? לא יודע.
אכן לא בטוח שיצא יותר מהר, אך יותר הגיוני ואמין מצד משרד הבריאות. והאשכול הזה יוכיח, כמה בלגן זה 'מתי התחילו תסמינים'.
חשוב רק שאנשים ידעו את הנוהל הזה מראש, כדי שלא ידחו בדיקה מחוסר מודעות למה זה יגרום להם.

תרצה613

משתמש מקצוען
מקבל. גם חשוב. (קצת ממה נפשך, אם יש סגר מקבלים קנס בלאו הכי - אמנם הרבה יותר קטן, אם אין סגר לא אמורים לתפוס במחסום).

אבל זו השאלה המשנית. דבר ראשון בודקים אם אני מסכן את הרבים בזה שאני יוצא מהבית. אחר כך מסתדרים עם הרשויות.
גם אם אין סגר, זכור לי מחסומים של בדיקת ת.ז.
אני אישית נתקלתי בכמה ולא הבנתי מה עוזר להם לקרות מי אני. עכשיו מבינה שבדקו בידודים

בכל מקרה, השיקול המרכזי צריך להיות תמיד שמירת חיי אדם.
כל המשחקים האלו כאילו המשטרה מענישה מישהו או שיש פה התנכלות של פקידות במוקד הם מגוחכים
בטח לא עם הנתונים שהתפרסמו היום - 50% מהחולים קשה מעל גיל 65 הם חרדים(!!)

אז תרשמו, תדווחו, אל תדווחו, אל תיבדקו, רק למען ה' תהיו בטוחים במאה אחוז שאתם לא מדבקים כשאתם יוצאים החוצה!!!

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
גם אם אין סגר, זכור לי מחסומים של בדיקת ת.ז.
אני אישית נתקלתי בכמה ולא הבנתי מה עוזר להם לקרות מי אני. עכשיו מבינה שבדקו בידודים

בכל מקרה, השיקול המרכזי צריך להיות תמיד שמירת חיי אדם.
כל המשחקים האלו כאילו המשטרה מענישה מישהו או שיש פה התנכלות של פקידות במוקד הם מגוחכים
בטח לא עם הנתונים שהתפרסמו היום - 50% מהחולים קשה מעל גיל 65 הם חרדים(!!)

אז תרשמו, תדווחו, אל תדווחו, אל תיבדקו, רק למען ה' תהיו בטוחים במאה אחוז שאתם לא מדבקים כשאתם יוצאים החוצה!!!

מדברים כאן על תוספת בידוד מעבר ל10 13 יום, שגם רופא המשפחה נתן אישור לצאת, כתב בתיק, אבל זה לא עוזר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה