על הגב או על הבטן?

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י ליקי;920691:
את מוזמנת לנסות להרגיל תינוק שישן רק על הגב להיות ביום על הבטן!
זה לא בדיוק הולך !

ב"ה הולך מצוין...
התפתחות תקינה בהחלט ב"ה וב"ש.

תינוק שרגוע על הגב אין שום סיבה לנהוג אחרת.

ליקי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י sh12;920694:
הולך וזוחל ב"ה,
מוזמנת לראות אותו בפעולה!!!!!!!! :):):)

הכל ענין של גירוי להתפתחות. לא זוחלים מתוך שנה. ולא זוחלים בגיל שבועיים.

אבל אני מעדיפה להיות רגועה בלילה! וזה לא בא על חשבון ההתפתחות!!!!!!!!!!!
אולי הילד שלך מיוחד במינו אצלי השניים שישנו על הבטן הייתה להם התפתחות איטית יותר ולאחד חגורת כתפיים לא משהו.
מי שישן על הבטן היה זריז הרבה יותר.

אה.. וגם אצלי הם זוחלים והולכים ב"ה. רק חבל על שעות של בכי כי הם לא קצו להיות על הבטן רק על הגב :(

sh12

משתמש מקצוען
אמנם יש בזה טבע שהקב"ה ברא באדם,
אבל לתינוק אפשר ללמד אותו כמעט כל דבר.
אם תרגילי תינוק להרדם רק על הידים - זה מה שהוא ידע ואח"כ לא יוכל להרדם בצורה אחרת.
גם כך, אם מרגילים תינוק שבזמן הערנות הוא על הבטן, הוא לא מכיר מציאות אחרת.
אולי יש קצת התפנקות שלו, כי יותר קל לשכב על הגב. אבל זו העבודה שלנו ללמד אותם שלא כל מה שקל זה טוב.

נכון שהמחקרים שונו במשך השנים...
אבל אם לפי הסטסטיקות והבדיקות שלהם ולא סתם לפני הנוחות או התחושה, יש המלצה להשכיב על הגב/צד, אני לא אהיה רגועה להשכיב על הבטן!

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י שושיה;920712:
.
וזה אחרי עבודה שעשה עלי בעלי שטען כמו שכבר כתבו פה, שבאחוזים זה לכאורה אותו דבר הן על הגב והן על הבטן.
זה פשוט לא נכון
נרשמה ירידה של בין 50 ל 70 אחוז אצל תינוקות שישנו על הגב
תחשבי כמה זה 50 עד 70 אחוז במשכורת...

zahav1

משתמש מקצוען
לא יודעת על הבטן או על הגב,
אבל 2 הילדים שלי ישנו על הגב,(יש להם אמא היסטרית...)
ובכל אופן ב"ה היו מפותחים יותר מהרגיל.

כך שאני לא מוצאת כל קשר.

bekki

משתמש מקצוען
נכתב ע"י zahav1;920758:
לא יודעת על הבטן או על הגב,
אבל 2 הילדים שלי ישנו על הגב,(יש להם אמא היסטרית...)
ובכל אופן ב"ה היו מפותחים יותר מהרגיל.

כך שאני לא מוצאת כל קשר.
אני מרגישה נוח להצטרף לעוד אמא היסטרית...
גם אני משכיבה רק על הגב.
לא לוקחת אחריות על ה'ראש תפוד' שעשיתי להם והם עוד עשויים להלין עליו:p

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
להשכיב על הגב בשינה הדיעות לכאן ולכאן, לא יאומן.

אבל כל עוד הילד ער הוא יכול להיות על הבטן, לפתח את שריר חגורת הכתפיים והצוואר ומה לא?
על זה לפחות עוד לא הוטל ווטו...:)

TK

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י בראש מילה;920085:
איך משכיבים תינוק קטן על הצד?
פעם שמעתי שיש מוצר מיוחד להשכבה על הצד -זה שתי כריות בצורת משולש שהתינוק ישן ביניהן

פ. 770

משתמש רשום
אין מחקרים ודאיים לגבי הנושא הזה
(כמו שכתבו פה, יש גם מקרים של חנק על הגב ה"י)
מה שכן -
ישנה רשימה של גורמי סיכון
אם התינוק על הבטן המזרון חייב להיות קשה, וללא כריות או שמיכות פוך באזור
תינוק שנולד עם ציון אפגר נמוך - לא להסתכן
תינוק שאוכל רק מטרנה - עוד גורם סיכון (בחלב-אם יש חומרים שאין בפורמולה, שמשפיעים לטובה על מערכת העצבים של התינוק)
עוד גורם סיכון משמעותי -
חשיפה של התינוק לעישון
כולל לפני הלידה, זה משפיע, ובמיוחד אם יש בבית מעשן קבוע שמעשן בתוך הבית

TK

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שושיה;920712:
אצלי אמא שלי למדה אותי את סוד העיטוף אבל, לפני שיזדעקו אלי עובדות סוציאליות, אני מגלה שאצל הקטן שלי העיטוף היה עוזר רק כשישן על הבטן. ואני למרבה הפלא ישנתי טוב בלילה בלי לקום כדי לבדוק אם הוא נושם, כשקמתי פתאום-בדקתי, בכל מקרה כמעט שלא קרה שלא קם כל 4 שעות לארוחה...
וזה אחרי עבודה שעשה עלי בעלי שטען כמו שכבר כתבו פה, שבאחוזים זה לכאורה אותו דבר הן על הגב והן על הבטן.
למרות אפילו שקרה לי מקרה בו שבתי מביה"ח עם תינוק ראשון קטן במיוחד, והאבא טען לפני שקילחנו אותו שאצל הוריו לא מחממים את חדר האמבטיה (הם גרים בדרום עם חדר אמבטיה ללא חלון וקטן-כך שכשמחממים מים החדר בין כה וכה מתחמם בעצמו.) וכמה ששכנעתי אותו להדליק חימום הוא אמר שאין לו כח להתנמס באמבטיה, זה היה סוף כסלו והוא הפשיט אותו בחדר מחומם, ומשם לקח אותו לאמבטיה החמה בחדר הקר. הילד נהיה אפאטי!!!
בלילה ההוא הוא גם לא בכה. כשקמתי בבוקר וראיתי שלא העיר אותי כל הלילה (למרות שישן על הגב) הערתי את בעלי הסטרית, פחדתי להסתכל בעריסה...
ב"ה היום הילד הזה, יש לו שכל בל"ע ופה על גלגלים...
לא הבנתי מה המסר בסיפור הזה?
זה טוב לקלח ילד בחדר קר ולהפוך אותו לאפטי ??? ואז להרויח לילה שקט????:confused:
סורי אבל באמת לא הבנתי אפשר הסבר:(

ח פוגל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
יש לי שאלה: האם יש סיכון בכך שתינוק ישן במשך לילה שלם בעגלה? כוונתי לטיולון מושכב מסוג העגלות שהולכות היום.

כשאני מתארחת לפעמים בשבתות, ולמארחיי אין מיטת תינוק, הילד שלי ישן בעגלה. האם זה מסוכן?

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ח פוגל;920916:
יש לי שאלה: האם יש סיכון בכך שתינוק ישן במשך לילה שלם בעגלה? כוונתי לטיולון מושכב מסוג העגלות שהולכות היום.

כשאני מתארחת לפעמים בשבתות, ולמארחיי אין מיטת תינוק, הילד שלי ישן בעגלה. האם זה מסוכן?

למה שיהיה מסוכן?
רוב העגלות הן אפילו לא בשכיבה של 180 מעלות, אלא מקסימום 175, כדי להבטיח מחנק של פליטות וכדו'.

כמובן, לודא שהוא קשור כדי שלא יפול, אבל שהרצועות לא יכולות להסתבך סביב הצוואר.

sh12

משתמש מקצוען
מסוכן - לא! אם הוא קשור היטב ולא במהודק.
נח - לא כ"כ - כל תזוזה יכולה להעיר אותו.
יש טענה שאומרת, שהתינוק גדל כשהוא ישן, ובעגלה אין לו מקום לגדול... :rolleyes:
אז אל תשכיבי בעגלה על בסיס קבוע.:D:D:D

גם אני משכיבה את הקטן בעגלה כשאנו מתארחים...

ח פוגל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
משום שבהוראות רשום משהו בסגנון ש:אין להפוך את העגלה למיטת תינוק.

אבל אולי זה רק כדי לבטח את עצמם...

sh12

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ח פוגל;920933:
משום שבהוראות רשום משהו בסגנון ש:אין להפוך את העגלה למיטת תינוק.

אבל אולי זה רק כדי לבטח את עצמם...

אבל הם לא רושמים שאסור לתינוק לישון בעגלה...
ולא הגבילו לכמה שעות מותר לו לישון שם...

וכמובן שאת לא משכיבה שם על בסיס יומיומי...;)

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י TK;920860:
לא הבנתי מה המסר בסיפור הזה?
זה טוב לקלח ילד בחדר קר ולהפוך אותו לאפטי ??? ואז להרויח לילה שקט????:confused:
סורי אבל באמת לא הבנתי אפשר הסבר:(
זה לא בא ללמד כלום אלא רק לספר שאפילו אמא שלא דואגת כשהתינוק שלה ישן על הבטן, דואגת מאוד כשהוא לא מתעורר לילה שלם אפילו אם הוא על הגב...

ואם כבר אפשר ללמוד מפה משהו אז זה לא לקלח תינוק בחדר לא מחומם כדי שלא יהיה אפטי ויפעיל אצלך את ההיסטריה...

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
אם הייתי צריכה להגיש עבודה לתואר במחקר וסטטיסטיקה הייתי אולי מנתחת את האשכול הזה.
תחושת הבטן שלי אומרת שרוב ההודעות שמשובצים בהן משפטים נחרצים על תינוקות נכתבו על ידי אימהות עם ניסיון לא מאוד מאוד ארוך. (בכוונה משפט מעורפל;))
אותי לימדו החיים שכל תינוק מביא עמו ועם האופי האישי שלו הפתעות חדשות ויכול למוטט מגדלי מגדלים של קביעות נחרצות על תינוקות והרגליהם.
תינוקות אפילו אלה שנולדו באותו בית, אינם דומים זה לזה כמו אפונים קטנטנים בתרמיל, תשכחו מזה.

מה שאוכל להגיד בעניין:"אימאלה, תני את הזמן לתינוקת שלך להכיר את עצמה ואת החיים ולך אותה וביחד תמצאו את הדרך הנכונה בשבילכם על הבטן, על הגב, על הצד או על הראש, לא משנה. העיקר שתהיו בריאים ושתזכו ללילות שקטים ורגועים והרבה הרבה נחת יהודית!"

גלגלים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אני מנצלת את האשכול לבעיה הבאה:
הבת שלי ישנה בעגלה על בסיס יומי. (בת שנה וחצי).
אם אני מעבירה אותה למיטה היא מתעוררת אחרי שעה ובוכה ללא הפוגה עד שאני מחזירה אותה לעגלה.
נשמע לכן מוגזם? יש למישהי עצה מה לעשות?

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י גלגלים;921218:
אני מנצלת את האשכול לבעיה הבאה:
הבת שלי ישנה בעגלה על בסיס יומי. (בת שנה וחצי).
אם אני מעבירה אותה למיטה היא מתעוררת אחרי שעה ובוכה ללא הפוגה עד שאני מחזירה אותה לעגלה.
נשמע לכן מוגזם? יש למישהי עצה מה לעשות?
הבת שלי היתה כזאת, עד גיל שנתיים +.
איך עבר? אני כבר לא זוכרת.
בערך בגיל שנתיים וחצי קנינו לה מיטת נוער, ונגמר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה