עלות מהנדס לתכנית בניית קומה על רלסים כ-80 מ"ר

איש אחד

משתמש צעיר
בס"ד

שלום וברכה!

אני בונה קומה נוספת כ-80 מ"ר ברוטו, על גבי רלסים, בבניין ישן בב"ב שהיה עם גג רעפים ורביץ.
המהנדס שחתם על הגרמושקה לעירייה ותכנן בפועל את כל תכנית הרלסים לקח על התענוג 3200 ש"ח.
אבל יש לי הרבה הוכחות ברורות שהוא עשה עבודה רשלנית ביותר, ולכן הזמנתי מהנדס נוסף לחוות דעת נוספת.
המהנדס השני במהלך הביקור - מהסתכלות בעיניים - זרק רעיון איך לחזק משמעותית, ולקח על הביקור 1000 ש"ח + מע"מ,
ואם אני מעוניין שהוא ישרטט את התוכניות
במחשב בכדי לחשב את הכל בעצמו כמו שצריך הוא לוקח 7000 ש"ח + מע"מ.
מפקח הבנייה טוען שהרעיון שהוא זרק בשטח - מחזק די והותר, וחבל על ה 7000 ש"ח.

מה דעתכם?
האם המחיר בכלל ריאלי? והאם יש טעם להשקיע כזה סכום?

תודה רבה!

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
לדעתי - לא לחפף בבטיחות בשום אופן.
אפשר לוותר על חיפוי זכוכית, איכות של שיש או ריצוף
אבל בטיחות זה עניין של חיים ומוות.
אם לדעתך העבודה של המהנדס הראשון לא אחראית, לא כדאי להמשיך לעבוד לפי התוכניות שלו.

איש אחד

משתמש צעיר
@GRN ,
תודה על התשובה!

חלק חשוב בשאלה שלי הוא: האם המחיר ריאלי.
אולי מהנדסים רגילים לוקחים חצי מזה - סתם לדוגמא - וא"כ אני אלך על מהנדס אחר?

ות'אמת, גם המהנדס השני אמר שאין פה סכנת חיים.
הוא אמר לי שאנשים רגילים תמיד לשאול "יקרוס או לא יקרוס".
אבל יש הרבה שלבי ביניים, לדוגמא נוצרים סדקים ובעקבותיהם נוצרות בעיות באיטום וכדו'.

עיקר הבעייה שהיתה לי עם המהנדס המקורי, היתה שהוא הושיב קורת פלדה על שני עמודים, כשביניהם מפתח ענק של 8 מטר בלי שום תמיכה באמצע, ועל הקורה הזו נשענת כמעט כל הקומה העליונה, ובאמת בקומה העליונה מרגישים ויברציות ברצפה.
הרעיון שהמהנדס השני העלה, היה איך להוסיף תמיכה רצינית באמצע,
ומפקח הבנייה שלי (שגם הוא מבין לא מעט בתחום) אמר לי שאחרי החיזוק זה יהיה מצוין ואין צורך לשלם 7000 ש"ח רק בשביל לבצע את החישובים ולגלות "שחור על גבי לבן" שזה בסדר.

• תודה
Reactions: GRN

ד.ב.

משתמש מקצוען
מה הכוונה זרק רעיון הוא אמר איזה תמיכה לתת ורוצה תשלום עבור השרטוט, או שזה רעיון שטעון בדיקה ובשביל שישב לבדוק העם זה עובד + שרטוט הוא רוצה תשלום?

איש אחד

משתמש צעיר
@ד.ב. ,
מהסתכלות בעין הוא הציע לעשות תמיכה מסוימת, שאין ספק שהיא תוסיף תמיכה משמעותית ביותר לאזור הבעייתי,
אבל בשביל לוודא שזה באמת פתר לגמרי את הבעייה, ובעיקר בשביל שאר הדירה לוודא שהכל עומד בתקן למרות החיפופים המוכחים של המהנדס הקודם, הוא נדרש למדוד, לשרטט, ולחשב הכל בעצמו, ולכן הוא רוצה תשלום כמעט כמו על כל העבודה מחדש.

למעשה, אתמול אשתי החליטה כמו ש @GRN אמר, לשלם כמה שצריך ולדעת בוודאות שאנחנו "מכוסים". אז נתנו למהנדס אור @GRN לביצוע העבודה. ;)

תודה רבה!

cherry c

משתמש סופר מקצוען
ראיתי שיש הבדלים במחירים בין מהנדסים להנדסאים.

איש אחד

משתמש צעיר
@cherry c , זה בהחלט הגיוני ומתבקש.
מהנדס אמור להשקיע בלימודים הרבה יותר רציניים, ולקבל זכות חתימה על תכנון גשרים גורדי שחקים וכדו'.
אבל אני מניח ששני החבר'ה שהיו אצלי הם "רק" הנדסאים. ומן הסתם רוב אלו ש"מערבבים בתחום" של אישורים על הרחבת דירות (לפחות בערים החרדיות) הם הנדסאים.
כל הנ"ל מהשערה ולא מידיעה.

ד.ב.

משתמש מקצוען
אבל אני מניח ששני החבר'ה שהיו אצלי הם "רק" הנדסאים. ומן הסתם רוב אלו ש"מערבבים בתחום" של אישורים על הרחבת דירות (לפחות בערים החרדיות) הם הנדסאים.
כל הנ"ל מהשערה ולא מידיעה.
לאוו דווקא ישנם גם מהנדסים בתחום, מה גם שלפעמים נדרש דווקא חתימת מהנדס.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה