כללי עיר "אֶבֶן הָעֶזֶר" "אֲפֵק" מזמן הנביאים

הבזקה

משתמש רשום
עיצוב גרפי
יש עיר זה בארץ?
אם כן, אני צריך תמונות?
למי יש?

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
היום נותר רק "תל אפק", אתר ארכיאולוגי ליד ראש העין.

הבזקה

משתמש רשום
עיצוב גרפי
עיר גבעה ועוד?

עיר 'גבעה' עיר 'מצפה' עיר 'שילה'?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מה אתהמצפה לראות?
בתים וכבישים?
חלק מערי התנ''ך מזוהות עם שרידים ארכיאלוגיים כלשהם. חלק גדול נמצא ביהודה ושומרון. יהודה היתה הממלכה של בית דוד, ובשומרון בירת הממלכה של עשרת השבטים.
יש ארכיאלוגים וחובבים שמתמצאים בתחום.
כרגע עולה לי חגי בן ארצי (במקרה גם גיסו של ראש הממשלה)

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י הבזקה;2337680:
עיר גלגל יש היום בזמנינו?

יש קיבוץ בשם זה בבקעת הירדן, סמוך כ-2 ק"מ למקום המזוהה כגילגל המקראית

נכתב ע"י הבזקה;2337681:
עיר 'גבעה' עיר 'מצפה' עיר 'שילה'?
גבעה = גבע בנימין (אדם) - ישוב סמוך לירושלים
מצפה לא קיים, יש חוקרים המזהים את המצפה באזור נבי סמואל או באזור תל א-נצבא
שילה - ישוב דתי במועצה אזורית בנימין, סמוך מאד למקום שככל הנראה זוהה כשילה המקראית

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
בשילה המקראית (לכוארה, אם זיהו נכון את המקום) מתקיימים סיורים.
לפני מס' שנים בודדות (שנתים?) נחשפו שרידי מזבח עם כבש תואמים למידותיו של מזבח העולה המתואר בפרשיות המשכן.

הבזקה

משתמש רשום
עיצוב גרפי
עיר 'גת' ועיר 'עקרון' יש היום?

למי יש תמונות מעיר זה?

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
נכתב ע"י הבזקה;2341699:
למי יש תמונות מעיר זה?
גוגל יש לך? אולי יש Streets View מהמקום.
יש שמועות שבתקופה ההיא, כל העולם היה בגווני ספיה.

הבזקה

משתמש רשום
עיצוב גרפי
בית שמש - קרית יערים

אני לומד ספר שמואל עם ילדים ויש שם עיירות בית שמש וקרית יערים
אני צריך תמונות מעיר בית שמש ועיר קרית יערים.
למי יש תמונות??
יהיה טוב מאוד תמונות מעיר למעלה ורואים שם הבתים מהעיר
וגם יהיה טוב מאוד מאוד שלט עם שם העיר.
תודה למפרע

דגאיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י הבזקה;2366762:
אני לומד ספר שמואל עם ילדים ויש שם עיירות בית שמש וקרית יערים
אני צריך תמונות מעיר בית שמש ועיר קרית יערים.
למי יש תמונות??
יהיה טוב מאוד תמונות מעיר למעלה ורואים שם הבתים מהעיר
וגם יהיה טוב מאוד מאוד שלט עם שם העיר.
תודה למפרע

כל הכבוד
להעביר את המתיקות התורה

-

שולמית 1

משתמש רשום
יש באשדוד מצודה שנקראת "אשדוד ים" והיא מתייחסת לעיר "איסדודא"- אשדוד הידועה משמשון הגיבור.
המצודה מרתקת ביותר! ניתן לערוך חיפוש תמונות והסברים בגוגל.

יצחק למפרט

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
וואו.

בעקרון תשאל את "אשכולות" -איגוד המדרשות לידיעת ארץ ישראל.

הרבנות הצבאית משתדלת לקחת לכל הערים האלה את חיילי צה"ל, שידעו על מה הם נלחמים. ב"ה יש תוצאות יפות - הן לגבי האמיתות ההיסטורית של התנ"ך והן לגבי צדקת דרכנו.

שולמית 1

משתמש רשום
יש עוד כמה כמו אשקלון- ישנם שרידי עתיקות באזור החוף על יד הפארק הלאומי וכמה גם בתוכו, עזה, באר שבע, בית לחם, חברון, יריחו, בית שמש- ישנם עתיקות באזור הבנייה של רמה ג',
מהגמרא- פקיעין במקום שבו נמצאת כיום פקיעין.

ואם יורשה לי לנחש שאתם לא ישראלים....(נשמע לי מארצות הברית....)

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נכתב ע"י הבזקה;2341699:
למי יש תמונות מעיר זה?
אם זה עדיין רלוונטי, יש כיום 'קרית עקרון' שזה סוג של עיירה ליד רחובות.
וכמובן יש את קרית גת, שאין צורך להציגה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה