עיריית ירושלים - סוד הגן הנעלם.

פנינה :)

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
הגינה ביוסף בן מתתיהו הרוסה?
זאת שמאחורי הסמינר?
למה??
שנה שעברה עוד ישבתי שם עם חברות אחרי הלימודים... היא נראתה ממש בסדר!
(עד כמה שאפשר לראות ב10 בלילה :)
ולעניינינו,
גם בדרום העיר, באזורים החרדיים, גם המשופעים בריאות ירוקות ושטחי בור, לא ניצפו גינות חדשות מזה 5 שנים לפחות!
זאת בזמן שהעירייה הקימה את פארק ירושלים, פארק טדי, גן הצבאים,שיפצה את פארק פסגת זאב, בית הכרם...
אין גינה אחת ביער שמקיף את הר נוף מ3 צידיה!!! שלא לדבר על מינימום פיתוח שטח, שביל,טיילת... וא"כ מתלוננים שהחרדים גודשים את הפארקים באיזורים החילוניים.
המצב בבית וגן לא יותר טוב.

לעומת המצב במרכז העיר- אין מה להתלונן. אבל בעיני חשוב לציין שזו תופעה שיטתית.

Malki.A

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י שריונה;n4963829:
אני ממפלצות בורחת..
למה התכוון המשורר?

הירושלמים מכירים את הגינה טוב טוב...

רחלה לה

משתמש פעיל
ישנה עוד גינה. שמשתרעת על שטח גדול למדי: גן הסנהדרין.
התחילו שם עבודות שיפוץ.
התחילו.... השאלה מתי יסיימו.
אני ושכנותי לאזור שמואל הנביא משועות לגינה משמעותית וגדוללללללללללהההההההההה
שיש מרחבי דשא וכמובן מתקנים אטקרטיביים
עברתי ליד הגינה עם בני בן ה-4. הוא התלהב נורא ושאל אותי מתי יסיימו לבנות אותה. עניתי לו שהילדים שלו כנראה מאוד יהנו לשחק בה כשהם יבואו לבקר אצלנו בשבת...
זהו שטח יחסית גדול שאפשר להפיק ממנו מקסימום אם רק רוצים.
הזדמנתי במהלך השנה האחרונה גינות ברחבי הארץ . לדוג במגדל העמק, פתח תקוה והייתי המומה מרמת המתקנים, הגיוון, רמות הגיל השונות. וכו' וכו'

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ואגב פניתי כבר למי לא בעיריה.
הגעתי עד למבקר העיריה שמנהל המבקרת התקשר להצטער בצערי ולהסביר לי שמשפצים לנו את כל הגנים, איזה יופי. כאילו אני לא רואה את זה.
אבל,
שימו לב! ביום ראשון הקרוב אחה"צ תתקיים אסיפת תושבים בגן עוקשה עם הבכירים וכל היחצנ"ים שהטרדתי, בואו בהמוניכם.

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לקינוח הרסו גם את הגינה בבית ישראל סמוך לבית יעקב המיתולוגי
יש שמועות שהם רוצים להוסיף קומות למבנה והרסו את הגינה כדי שהטרקטורים יוכלו לעבור

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אם זה בשביל לשפץ לבי"ס בית ישראל את המבנה הלואי וזה נכון!
כמה הבנות מחכות כבר למבנה ראוי וכיתות נורמליות

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י start;n4964660:
אם זה בשביל לשפץ לבי"ס בית ישראל את המבנה הלואי וזה נכון!
כמה הבנות מחכות כבר למבנה ראוי וכיתות נורמליות

אם היית גרה באיזור והיו הורסים את הגינה שלך בשביל בניה גם היית אומרת הלוואי?!
שיבנו ויוסיפו מהיום עד מחר, למה אנחנו צריכים לסבול בהעדר גינה???

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לכן הירושלמיות יש תקווה כי ישנם שטחים
בבני ברק לעירייה מאד קל. הם משיבים שאין שטחים...

שירי12

משתמש סופר מקצוען
בהסטה קלה של הנושא -
יש למישהי מושג האם גמרו לתקן את המגלשות בגן זיידנברג בגילה?
גינה שהייתה יפה ואטרקטיבית ועכשיו שוממות כי המגלשות הגבוהות סגורות.

מיכל Design

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י רחלה לה;n4964197:
התחילו שם עבודות שיפוץ.
עברתי ליד הגינה עם בני בן ה-4. הוא התלהב נורא ושאל אותי מתי יסיימו לבנות אותה. עניתי לו שהילדים שלו כנראה מאוד יהנו לשחק בה כשהם יבואו לבקר אצלנו בשבת...
הזדמנתי במהלך השנה האחרונה גינות ברחבי הארץ . לדוג במגדל העמק, פתח תקוה והייתי המומה מרמת המתקנים, הגיוון, רמות הגיל השונות. וכו' וכו'

בגן הסנהדרין התחילו השיפוצים בהתחלה ואז הפסיקו אבל עכשיו שוב חזרו לעבוד.
אבל אם תבקרי שם עכשיו באמצע השיפוצים ולא רק מבחוץ תראי שהם מתקדמים בקצב יפה מאוד! בקרוב יהיה לנו גינה יפה וטובה.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
בגדול תאריך היעד של שיפוץ הגינות ידוע.
רמז - בחירות.

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י שרינה;n4965022:
לכן הירושלמיות יש תקווה כי ישנם שטחים
בבני ברק לעירייה מאד קל. הם משיבים שאין שטחים...

סליחה, אבל בימנו זה כבר לא תרוץ.
יש הרבה פרוייקטים עם גינות בתוך ומעל לבניינים.
עם קצת יצירתיות ניתן לבנות גינות רבות.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני לא ירושלמית, אבל כנראה זה כלל ארצי, אצלנו יש גינה, שבמשך חודשיים!!!! הכינו אותה ל"תשתית" של דשא סינטטי, הפועלים זעקו חמס שהילדים שבאו לשחק בגינה שלפו את צמיגי הגומי מתוך החצץ, וכן, איימו עלינו האימהות לא לאפשר לילדים לדרוך על החצץ "כי יישרנו אותו לפני הנחת משטחי הגומי לדשא"...

בעיה ארצית...

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רחלה לה;n4964197:
התחילו שם עבודות שיפוץ.

לא יודעת איפה את גרה אבל מרחבי דשא יש בגן רובינס (מעלות דפנה) ובגן החמישה עשר (רמת אשכול)
מתקנים שווים - לא כל כך...

Ayalam

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
רחלי,
גם אני גרה באזור וסובלת מהמחסור בגנים,
אנחנו יוצאים לגן סאקר
או באוטובוס לגינה ליד היציאה מהעיר
מאחורי התחנה של גבעת שאול

דרך אגב-
לאחרונה הגינה בנחלאות התרוקנה מכל השיכורים שהיו שם
לא שהיא מקום מומלץ מבחינת שאר האוכלוסיה...
וגם המתקנים שם מתאימים לקטנים
אבל לפחות גינה משהו

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען

בגן הסנהדרין מאוד מתקדמים!
לא יודעת מה הקשר לאשכול, אמרו שיסיימו באוגוסט 2017, עכשיו רק יוני.
(לא שאני מאמינה שיסיימו בדיוק בזמן שהבטיחו אבל לפחות רואים שהם עובדים!)

על החתום: שכנה של הגן שילדיה ג"כ מחכים בקוצר רוח...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה