עירוי ברזל

מישהי אחת

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
אחרי לידה עם המוגלובין 8.5 - רציתי לקבל עירוי ברזל ,אך משום מה הרופא לא מיהר לתת לי הפנייה לזה ואמר שהוא ממליץ לעלות את זה דרך כדורי ברזל, הבעייה שאני מרגישה חלשה מאוד, אשמח לשמוע מבעלי נסיון , האם עירוי אכן עושה את העבודה ומרגישים הטבה מיידית, והאם יש לכך תופעות לוואי?

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
ממליצה ממש על המשקה של הרבנית קנייבסקי
ללא בעיות בעיכול

D

Deleted member 63178

אורח
יש גם זריקות של ד"ר שוסהיים, 12 זריקות, הבעיה היא שכל זריקה עולה 70 ₪, אבל אם יש שב"נ, זה הוזלה משמעותית, לאשתי היתה מוגלובין 7.7, אחרי הלידה, ותוך יומיים שלושה, היה שיפור אדיר.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
לא בטוח שעירוי ברזל יפתור את הבעיה
צריך לבדוק ממה נובע ההמוגלובין הנמוך
זה יכול גם להיות חסר ב B12 למשל
לא דווקא ברזל
רמת פריטין בדקת?

פ.נ

משתמש מקצוען
אחרי לידה עם המוגלובין 8.5 - רציתי לקבל עירוי ברזל ,אך משום מה הרופא לא מיהר לתת לי הפנייה לזה ואמר שהוא ממליץ לעלות את זה דרך כדורי ברזל, הבעייה שאני מרגישה חלשה מאוד, אשמח לשמוע מבעלי נסיון , האם עירוי אכן עושה את העבודה ומרגישים הטבה מיידית, והאם יש לכך תופעות לוואי?
הבית חולים לא נתת לך??

רב פעלים

משתמש פעיל
ממליצה על עירוי, זה הכי קל כי זה לא עובר במערכת העיכול, רוב הכדורים האחרים עושים בעיות עיכול.

רפ

משתמש סופר מקצוען
א. לפני לידה היו נותנים לך בלי היסוס בכזה מצב, העניין הוא שעכשיו כביכול יש לך זמן לחכות שהברזל יעלה, מה שאין לפני הלידה.
ב. שמעתי ואין לי מושג אם זה נכון, שוונופר יקר מאוד לקופות החולים ולכן לא נותנים את זה בקלות.
ג. שמעתי ושוב אין לי מושג אם זה נכון, שוונופר נמצא בתחתית הרשימה של הברזל המומלץ מכיוון שההשפעה שלו היא זמנית. משתמשים בזה בתור פוש אבל חייבים להמשיך לתחזק את זה אחר כך.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אתן רצות להמליץ על ערוי לפני שברור שזה מה שיעזור
אם זה חסר למשל ב B12 שגורם המוגלובין לצנוח שום עירוי ברזל לא יעזור
חשוב לקבל אבחנה ברורה של מה המקור לאנמיה.
כי אם זה לא מפריטין נמוך אז כמה עירויים שהיא תקבל לא יזיזו את ההמוגלובין. זה כמו כוסו רוח למת

א. לפני לידה היו נותנים לך בלי היסוס בכזה מצב, העניין הוא שעכשיו כביכול יש לך זמן לחכות שהברזל יעלה, מה שאין לפני הלידה.
ב. שמעתי ואין לי מושג אם זה נכון, שוונופר יקר מאוד לקופות החולים ולכן לא נותנים את זה בקלות.
ג. שמעתי ושוב אין לי מושג אם זה נכון, שוונופר נמצא בתחתית הרשימה של הברזל המומלץ מכיוון שההשפעה שלו היא זמנית. משתמשים בזה בתור פוש אבל חייבים להמשיך לתחזק את זה אחר כך.
יש תחליף זול מהוונופר והוא נקרא פרלסיט.
ויש את הפרינג'קט הוא פצצה. טיםול קצר שנותן בוסט אמיצי לברזל.

אבל שוב,, צריך לדעת ממה נובעת האנמיה

רב פעלים

משתמש פעיל
אם זה חסר למשל ב B12 שגורם המוגלובין לצנוח שום עירוי ברזל לא יעזור
חשוב לקבל אבחנה ברורה של מה המקור לאנמיה.
כי אם זה לא מפריטין נמוך אז כמה עירויים שהיא תקבל לא יזיזו את ההמוגלובין. זה כמו כוסו רוח למת
אבל שוב,, צריך לדעת ממה נובעת האנמיה
אבל שוב
הרופא.......... ואמר שהוא ממליץ לעלות את זה דרך כדורי ברזל.
ז'תומרת שהרופא שלה חושב שצריך ויעזור ברזל, ולרופא שלה זה ברור כמו לכל המייעצות כאן, אז אולי ההמלצה שלך היא בכלל להמנע מלסמוך על הרופא מקווה שאת לא רופאה;)

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אבל שוב

ז'תומרת שהרופא שלה חושב שצריך ויעזור ברזל, ולרופא שלה זה ברור כמו לכל המייעצות כאן, אז אולי ההמלצה שלך היא בכלל להמנע מלסמוך על הרופא מקווה שאת לא רופאה;)
אז כנראה שהיא בדקה גם את דברים האחרים....

אני לא ממליצה להימנע מלסמוך על רופא
אני כן יודעת שהרבה פעמיים אמר לי רופא לקחת ברזל ובגדול ולקחתי ולא הזיז כלום עד שהלכתי להמטולוג שזה התחום שלו ובדק לי דברים אחרים שהיו בחסר אמיתי וכשלקחתי אותם עלה לי ההמוגלובין. כי ברזל בתכל'ס לא היה חסר.

אני נוטה להאמין שהרופא שלה בדק גם דברים אחרים. לפעמים מטופל מקבל הפניה לבדיקת דם ואפילו לא ודע מה בדיוק יש בהפניה.
לא כתבתי בשון מקום שהרופא שלה לא צודק שלה לא צודק
אני לא רופאה.
כתבתי בכללי על זה שלא כל המוגלובין נמוך הוא מחסר בברזל ולכן תמיד לפני שלוקחים ברזל כדאי לבדוק גם את הדברים האחרים שיכולים להשפיע על הברזל. דטס אול. לא אחת קורה שלוקחים ברזל להמוגלובין נמוך והוא לא עולה כי לא זה מה שחסר וחבל על כל הזמן שלקחו ברזל במקום לקחת מה שבאמת צריך בשביל להעלות את ההמוגלובין.
מעולם לא התיימרתי להיות
אבל הבנתי.
לא ננסה יותר לעזור.
יחסוך לי הרבה זמן

רב פעלים

משתמש פעיל
אבל הבנתי.
לא ננסה יותר לעזור.
יחסוך לי הרבה זמן
זהו שלא הבנת אותי, הדברים נאמרו אך ורק על הביקורת שלך
בקשר לעצם ההסבר והאבחון שלך אני מסכימה עם כל מילה
כתבתי בכללי על זה שלא כל המוגלובין נמוך הוא מחסר בברזל ולכן תמיד לפני שלוקחים ברזל כדאי לבדוק גם את הדברים האחרים שיכולים להשפיע על הברזל.
זהו שכתבו כאן באופן פרטני על אשה שהרופא אבחן אותה כך.
אני לא רופאה.
מעולם לא התיימרתי להיות
הדברים נאמרו בהומר פשוט אם את אומרת לא לסמוך על הרופאים אי אפשר לסמוך עלייך אלא אם את לא רופאה.

אני מאד מעריכה אותך עזרת לי מאד גם בנושאים רפואיים, בבקשה תמשיכי!!!!!!

אוהב ישראל

משתמש חדש
תקשיבי טוב.
העירוי מומלץ מאד.
רק תדעי שכל שבוע הגוף מוסיף יחידה אחת ז"א 8,8.1,8.2

דפוס פוסטר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עירוי ברזל פרינג'קט הכי מומלץ, אבל הוא יקר מאד לקופה ואין סיכוי שיאשרו אותו אלא אם כן עברת תהליך של רוב סוגי הכדורים+ זריקות + עירויי ונופר, ואם כל אלו לא עזרו מאשרים פרינג'קט.
ממש לא התחשק כל התהליך הארוך לכן קניתי את זה פרטי בסופר פארם, מספיק מרשם מרופא משפחה, עם המינון הדרוש, לא תמיד מספיק מנה אחת (יקר בטירוף, אבל לי היה החזר על רוב הסכום מביטוח פרטי)
שווה כל שקל!!!
תוך 3 ימים חזרתי להיות בן אדם על הרגליים, אחרי שהייתי סמרטוט במיטה תקופה ארוכה.

מובחרת

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אני קיבלתי את הפריגנט בבית מרקחת רגיל במסגרת של מכבי שלי, עלה לי משהו כמו 160+-.
והוא באמת מכניס בכיס את הוונופר, זהו עירוי משהו.

רפ

משתמש סופר מקצוען
פרלצייד עושה עבודה מדהימה בדרך כלל נותנים אותו פעם ראשונה רק למי שמאושפז
לא מכירה פלצייד.
הוונופר נמצא בתחתית הרשימה לא כי הוא לא עושה עבודה מדהימה.
בד"כ הוא מקפיץ את הברזל מיידית.
הבעיה שלו היא שאם לא ממשיכים להקפיד על ברזל לאורך זמן ההשפעה שלו מתפוגגת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה