עיוות חוש טעם וריח נורא ואיום

secret

משתמש סופר מקצוען
שאחרי החיסון נעלמו תופעות של פוסט קורונה - ישתף אותנו כאן.
לא יכולה להגיד שהתופעות נעלמו לגמרי במיידי,
אבל ריח חזק וחריף במאכלים מסוימים הלך והתפוגג עם הזמן אחרי החיסון, ולא בטוחה שקשור לחיסון בעצם :rolleyes:

דבר נוסף [ואפשר להקים קבוצת מחקר בנושא...]
עברתי שני חיסונים למרות שלכאורה חליתי
כך שיתכן והיתה לי בדם רמת נוגדנים גבוהה מאוד, שאולי זה גם נתון משמעותי.

מרחבית

משתמש מקצוען
אני אחרי החיסון, ולא עבר לי התסמינים של הקורונה.
אולי אני חריג?
ייתכן שדווקא זה הרגיל, שאין קשר בין הדברים.
זה מה שאני מנסה לברר. האם בכלל קיים דבר כזה, שהחיסון הועיל להפחית או למגר את תסמיני הפוסט קורונה, אפילו אצל חלק מהאנשים.
כשקראתי על כך לפני זמן, זה לא היה במסגרת מחקר מדעי, אלא כתבה מהסוג הלא מחייב, לכן אני מנסה קצת לבדוק.
ואף שבכל מקרה זה לא יהיה כאן מדעי, כי אין את התנאים לכך, בכל זאת אפשר להתרשם במידה כזו או אחרת מהניסיון של הרבים.
אז אשמח לתשובות נוספות.

אני1000

משתמש מקצוען
אשמח מאוד מאוד לעצות ופתרונות. אחרי קורונה כ 3+ חודשים. ועדיין יש עיוות בחוש הריח והטעם. ריח מאוד לא נעים ממאכלים מסוימים בעיקר מבושלים ועוד... זה ממש משפיע על המצב רוח ושיגרת החיים...

בובתינה

משתמש צעיר
לחוש הריח שמעתי שעוזר פיזיותרפיה לחוש הריח כדי להחזיר אותו למצב הקודם לכן כל יום להריח בושם
או כל דבר אחר שמרי חזק 10 דקות בעקביות ואז זה מגרה את החוש הריח וככה הריח חוזר "בעזרת השם"
בהצלחה....

secret

משתמש סופר מקצוען
אשמח מאוד מאוד לעצות ופתרונות. אחרי קורונה כ 3+ חודשים. ועדיין יש עיוות בחוש הריח והטעם. ריח מאוד לא נעים ממאכלים מסוימים בעיקר מבושלים ועוד... זה ממש משפיע על המצב רוח ושיגרת החיים...
וגם, לא יודעת האם יעזור אבל אצלי ב"ה החזיר את הריח תוך כמה ימים
בזהירות מאוד! להריח קצת מרחוק אקונומיקה ממש לשניה אחת פעמיים שלוש ביום.
העצה הזאת הסתובבה כאן בפורומים.

צריך להיזהר כי הריח חריף ולא בריא למערכות הגוף.

חיים V

משתמש מקצוען
אני אישית עברתי קורונה לפני כ-7 חודשים, וכבר מספר חודשים אני עם טעמי וריחות הלוואי המזעזעים שתיארו כאן (די במדויק, יש לציין, כולל התיאורים על אפר פגרי החתולה והתיאורים המלבבים האחרים).
ניסיתי הכל בכל מכל כל -
אבץ ולבונה, בצל ושום, ריבת אתרוגים ורסק קליפות לימון, הרחת אקונומיקה ושאר ריחות חזקים ומגוונים, כדורים לחיזוק המערכת החיסונית (בעלות מאות שקלים) וויטמינים מכל סוג שעולם הרפואה הכיר אי פעם. אה, גם התחסנתי (למי שבירר האם מישהו מהסובלים כאן התחסן).
ואין. הכל כשהיה.
התפללתי בלי סוף ותרמתי סכומים נכבדים לצדקה, אך לצערי ככל הנראה אין לי מספיק זכויות...
לא עזר לי כלום, ופשוט לא הייתי מסוגל לאכול כלום - ירדתי כמעט 20 ק"ג בתקופה קצרה של כחודשיים וחצי, ומי מדבר על הריח שליווה אותי בכל כניסה למטבח, בכל יום חמישי ושישי כשהבית אפוף בישולים וריחות של חומרי נקיון (אוהו איזה ריח זה..), ובעצם כמעט בכל סיטואציה.

לאחרונה הייתי אצל רופא בעירי הנחשב למומחה במיוחד, והוא טען באוזניי ביובש כי "זה יקח 8 חודשים, זה הממוצע אצל אלו הסובלים מכך". יותר מכך - הוא טען כי כל הפתרונות ותרופות הסבתא לא הועילו לשום פציינט שלו, וכי הפתרון היחיד הוא להמתין בסבלנות ולהתפלל.

משכך, החלטתי להתמקד במה שיש ולא במה שאין, במה שאפשרי ולא בחלום.
אני חושב שצריך לרכז רשימה של מאכלים ש'עבדו' אצל רוב הסובלים מבעיה זו. כוונתי - מאכלים שלא עוררו בהם את תחושת הקבס המדוברת.
אולי אף ניתן לסדר כעין 'רמזור' של מאכלים (כמה אופייני לקורונה) - גרוע, אכיל, בסדר.
אצלי זה היה (ועדיין) כדלהלן -

גרוע (בלתי אכיל לחלוטין, מעורר תחושת קבס נוראה ומותיר את החשק להיכנס שוב למטבח הרחק מאחור) -
חלבונים מעובדים בצורה כזו או אחרת (מבושלים/אפויים/מטוגנים/מעושנים וכו') - עוף, דגים (גם טונה וכו'), בקר, ביצים, מוצרים המכילים קופאין (קפה, קולה, גלידות ועוגות שונות המכילות קופאין).
אכיל (לא טעים, לא בטעם המקורי, בהחלט דוחה, אך עדיין ניתן לאכילה בעת הדחק) -
לחם (בהתחלה היה בלתי אכיל, ולאחרונה השתפר), קרקרים יבשים, מוצרי גבינה 'נקיים' (היינו ללא טעמים - כמו גבינה רגילה, קוטג, שמנת וכו'), תתפלאו - קבוקים (ולא בוטנים לבד או שאר פיצוחים, ואל תחשבו אפילו לנסות גרעיני חמניות), משקאות שונים שאינם מכילים קופאין (מיצים למיניהם).
בסדר (לא טעים, אבל בהחלט בסדר) -
כאן המלאי מצומצם עד להחריד - פירות מסוימים בלבד (בננה, תפוח עץ, וזהו - בכל אופן אצלי), פיוזטי (משקה תה-קר). וזהו.

מקווה שעזרתי, ואשמח להיעזר.
בריאות איתנה לכולם!
שמעתי ממטפל שבאים איליו אנשים לאחר חודשים של הבעיה הנ"ל וללא הצלחה של הפתרון, והוא עובד איתם מהיסוד של הערכים בגוף, כלומר הוא מסדר להם את הערכים בגוף לעומק, ובתוך זמן מה הבעיה חולפת אצל כולם.
כלומר בבעיות כאלו אם יעשו בדיקות יסודיות יגלו שישנם עוד דברים בגוף שלא בדיוק מתוקנים. וכשמתקנים הכל גם הבעיה הזו הולכת.

פשטות ותמימות

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
לי הקורונה התחפשה לסינוסיטיס ולכן מי מלח באף מאוד עזרו.
מתכון: כפית מלח. כוס מים רותחים, מזרק מחוטא. לחכות שהמים יתקררו לטמפרטורת החדר.
הזרקת 5 CC מי מלח בכל נחיר. לקנח היטב את האף.

בלי אחריות
חמש CC זה לא מוגזם????????????? :):):):):):)
נראה לי שאין מ"מ אחד בכל תעלות הגולגולת שלי שאין בו מי מלח..........:rolleyes:
טוב שרשום בלי אחריות........;)

תשפא

משתמש צעיר
שנה + מאז הקורונה- עדיין אין לי ריח
ואם כן יש ריח אז זה ריח מאוד מאוד חריף ולא נעים (כמו: בושם, דאורדורנט, חומרי ניקוי וכו') מה עושים???
האם זה יחזור מתי שהוא?

תשפא

משתמש צעיר
לא קראתי את התגובות, אבל מהמלצות באשכולות קודמים ניסיתי ונושעתי ;)

אמנם אצלי אבד רק חוש הריח תודה לה'!
פעמיים - שלוש ביום הייתי ניגשת לבקבוק אקונומיקה, פותחת אותו ומריחה קלות וסוגרת.
כמובן שלא הרגשתי את הריח.
חסדי ה' הריח חזר אלי אחרי כמה ימים!

להיזהר כמובן האדים הרעילים מסוכנים לכבד.
ואיייי אני לא מסוגלת להריח אקונומיקה, זה פשוט בלתי אפשרי, הריח כל כך חריף ועושה כאבי ראש- משהו שאי אפשר להסביר (וכמו שכתבתי קודם אני מחלימה שנה +

A F

משתמש מקצוען
שנה + מאז הקורונה- עדיין אין לי ריח
ואם כן יש ריח אז זה ריח מאוד מאוד חריף ולא נעים (כמו: בושם, דאורדורנט, חומרי ניקוי וכו') מה עושים???
האם זה יחזור מתי שהוא?
קנאביס רפואי, טיפה 1 מתחת ללשון ולמחרת 2 טיפות והריח חוזר (להשיג אצל חברים מורשים...) [בהנקה מומלץ ע"י מוקד הרעלות לא להניק בפעם הראשונה אחרי שלוקחים]

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בלת"ק
עברתי קורונה לפני ממש הרבה זמן,
עד עכשיו- עולה בי בחילה בכל פעם שאני אוכלת ביצים ודגים, ואני נגעלת גם מהריח שלהם.
ממש נורא.
חייבת המון המון תיבול (בחביתה- כמויות של מלח) כדי להצליח לאכול.

פשטות ותמימות

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
קנאביס רפואי, טיפה 1 מתחת ללשון ולמחרת 2 טיפות והריח חוזר (להשיג אצל חברים מורשים...) [בהנקה מומלץ ע"י מוקד הרעלות לא להניק בפעם הראשונה אחרי שלוקחים]
היכן ניתן להשיג? והאם צריך מרשם הוא שזה בכלל סוג של לא חוקי.......

• תודה
Reactions: A F

A F

משתמש מקצוען
היכן ניתן להשיג? והאם צריך מרשם הוא שזה בכלל סוג של לא חוקי.......
זה סוג של "לא חוקי"... אבל יש הרבה אנשים שיש להם קנביס רפואי חוקי (לכאבים כרוניים וכו') כך אני השגתי מחבר כמובן ששאלתי את רופא המשפחה שלי קודם והוא אישר לי....

יוגב ברדה

משתמש פעיל
עימוד ספרים
שלום וברכה.
אני מטפל בNLP ודמיון מודרך, עבדתי עם זוג שכמה חודשים היו להם עיוותים הטעם והריח, דברים טעימים שהפכו למגעילים, דברים שלא הריחו בכלל.
עבדתי איתם במשך כשעה. פיזרתי כל מיני סוגים של תבלינים, מאכלים ועוד על השולחן.
עשינו בחינה עם טבלה של רמת הריח מ0 ועד 10 כלפי כל פריט.
אחרי עבודה של כשעה ברוך השם הדברים השתנו (חלק חזרו מ0 ל4 ומעלה, חלק היו מגעילים ונהיו טעימים ועוד ועוד) בצורה שאפילו אני נדהמתי ב"ה.
הכל על ידי שיחה ומינוף הדברים לאמונה ובטחון בה'. ללא שום תרופה ותוסף.
חשוב לציין כי כמו כל דבר שקשור למערכות הנפש, צריך לתחזק זאת מידי פעם עד שזה מתקבע לחלוטין.
באותו אופן אפשר גם בלי שום קשר לקורונה, לגרום לאדם לאהוב מאכל מסוים או לשנוא מאכל אחר, זה כמו לגרום לטראומה רק בכיוון ההפוך לטובה. מדהים אלו יכולות ה' טבע בנו. רק צריך לדעת להשתמש בהם נכונה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה