עזרה - פוטושופ ואיור דיגיטלי

• פותח הנושא מי
  • פורסם בתאריך

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פנתה אלי מישהי, מאיירת צעירה, בדרך ללימודי איור דיגטלי. אחד מתנאי הסף לקורס הינו ידע בסיסי בפוטושופ, ואני אמורה להקנות לה אתו.
אני עובדת עם הפוטושופ יום יום כבר שנים ארוכות, אבל אין לי יד ורגל באיור דיגיטלי...
תוכלו בבקשה לספר לי אלו כלים בפוטושופ הינם שימושיים לצורך האיור הדיגיטלי?
כלי בחירה? (אני מניחה שכן)
שילוב שכבות?
כלי הציפורן?
מסכות?
פשוט, מי שמוכן לגלות סודות מן החדר - נסו לערוך רשימה באלו כלים אתם משתמשים יום יום. תודה רבה רבה מראש!

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
הכהיה הבהרה, מברשות, מריחה,
מאד חשוב, בנית מברשות מגוונות המתאימות למטרה והמשחק איתן.

אלינור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
בנוסף למה שMIG אמרה, גם חשוב כל עניין הצבעים, נעילת שקיפות שכבה וצביעה על החלק הנעול.
שיטות שילוב מאוד עוזר בהרבה סיטואציות...

*לאה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
לפני הפוטושופ או במקביל כדאי לשלוט בלוח ועט גרפי.
ידע בסיסי בפוטושופ:
פתיחת מסמך חדש, פתיחת מסמך קיים, יבוא תמונה, קביעת גודל, רזולוצי'ה של תמונה,
שמירת מסמך (PSD, JPEG)
עבודה עם שכבות, צבע, מעברי צבע, שחור-לבן, אור וצל, שקיפות
לעבור על הכלים בסרגל הכלים ולדעת מה התכונות של כל כלי,
(לא הייתי מעמיקה בכלי הציפורן כי הוא לא כ"כ שימושי בפיינטר)
לעבוד גם על פילטרים, שילוב שכבות ,איחוד שכבות, שכפול.
והכי חשוב באיור דיגיטלי זה לצייר, לצייר ולצייר...:)
בהצלחה.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תודה רבה מאד לכולכם!!! (כולכן...)
מיג, שאלה ספציפית לי אלייך: בכלי המברשות מציירים את הקו, או צובעים את שטח הציור? (או גם וגם...)

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י מי;397604:
(או גם וגם...)
כבר ענית לעצמך...

(אישית אני אוהבת ליצור את הקו בתוכנה וקטורית וליבא לפוטושופ.)

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
נוח להכיר גם את תפריט ההתאמה - כל הכלים שמאפשרים הבהרה, הכהיה, ניגודיות ושינויי גוון

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני ממלאת שטחים על כלי הדלי, עם המברשת - את הקונטור (הקו החיצוני, השחור או הצבעוני) וסוגרת שטחים פתוחים.
וכן עם המברשת אני מכהה ומבהירה.

השראה

משתמש רשום
נכתב ע"י אלינור;397178:
, , נעילת שקיפות שכבה וצביעה על החלק הנעול.
/B] ..

מישהו יכול להסביר לי מה זאת אומרת, כי אני עובדת הרבה בפוטושופ ולא מכירה את המושג
תודה

אלינור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י השראה;410261:
מישהו יכול להסביר לי מה זאת אומרת, כי אני עובדת הרבה בפוטושופ ולא מכירה את המושג
תודה
נעילת שקיפות השכבה נמצאת בחלון השכבות, מסומנת במלבן אדום,
אם את לוחצת עליו אז את יכולה לצבוע רק על החלקים הצבועים השכבה, וכף אפשר לצבוע את הקוים של האויר בלבד וכו....

קבצים מצורפים

• שקיפות שכבה.jpg
    KB 79.3 · צפיות: 6

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה