עזרה למחזור משכנתא-פריים

האר"י

משתמש רשום
יש לי משכנתא ששני שליש מתוכה פריים (פריים+ 0.35% )
נלקחה לפני שנתיים (רגע לפני עליות הפריים)
כעת אני רוצה למחזר א"ז למשהו עם פחות ריביות
השאלה היא כיצד שאולי אחרי כל העליות של הפריים לא שווה לי עכשיו לשנות מסלול ואח"כ ירד הפריים?
ואולי אני יכול לדרוש מהבנק פריים יותר זול /לפחות שנים וכדו'

אשמח לעצה והכוונה למה למחזר

כמו כן אציין שכיום הדירה בנויה ושווה הרבה יותר מהמשכנתא(הגדולה) שיש לי עליה

תודה גדולה לכל העונים

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
יש לי משכנתא ששני שליש מתוכה פריים (פריים+ 0.35% )
נלקחה לפני שנתיים (רגע לפני עליות הפריים)
באופן כללי ביותר - למחזר למשתנה לא צמודה לשנה וחצי\ שנתיים

האר"י

משתמש רשום
מה אתה אומר לגבי הטענה שהולכים להוריד את הפריים
ואם עכשיו אני ממחזר
אז יוצא שגם אכלתי את הדגים הסרוחים וגם שילמתי ע"ז

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מה אתה אומר לגבי הטענה שהולכים להוריד את הפריים
ואם עכשיו אני ממחזר
אז יוצא שגם אכלתי את הדגים הסרוחים וגם שילמתי ע"ז
שוב - תשובה כללית - תראה מה ההצעה שנותנים לך לפריים - כנראה לא יפרגנו יותר מ - 4 מקסימום -6 . כמה נותנים במלצ. אח"כ תנסה לחשוב כמה ירדו הריביות במקסימום בזמן הזה עד מועד השינוי של הריבית במסלול המל"צ

האר"י

משתמש רשום
שוב - תשובה כללית - תראה מה ההצעה שנותנים לך לפריים - כנראה לא יפרגנו יותר מ - 4 מקסימום -6 . כמה נותנים במלצ. אח"כ תנסה לחשוב כמה ירדו הריביות במקסימום בזמן הזה עד מועד השינוי של הריבית במסלול המל"צ
מה אני יבקש מהם,
כלומר אני ידרוש שיורידו לי את הריבית בפריים?
או שאבקש מהם כמה הצעות למס' מסלולים?

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מה אני יבקש מהם,
כלומר אני ידרוש שיורידו לי את הריבית בפריים?
או שאבקש מהם כמה הצעות למס' מסלולים?
תבקש מהם למחזר לאחד מהמסלולים הנ"ל ותברר מה הם מציעים בכל אחד. לדעתי המלצ יהיה יותר משתלם.
מה גובה המשכנתא? ובאיזה בנק?

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ואז צריך את כל המסמכים מחדש?
אפשר למחזר חלק?
אפשרי למחזר חלק היום זה כבר יותר מורכב.
וצריך מסמכים בחיצוני.
בכל מקרה המל"צים היום מאוד שווים ואתה ממש לא תאכל דגים סרוחים כי במידה ויהיה ירידות ריבית לך ירד הרבה יותר דרסטי.
דבר נוסף אפשר למחזר לפריים עם מרווי הרבה יותר אטרקטיבי.

ציוץ לשבח

משתמש פעיל
אני לפני חודש מיחזרתי חיצונית רק את הפריים.
היה לי פריים -0.3 בטפחות ומיחזרתי לפריים -0.85 בפועלים כשהקל"צ נשאר בטפחות.
לא כזה מסובך...

האר"י

משתמש רשום

ציוץ לשבח

משתמש פעיל
הפריים היה סכום לא גדול יחסית. (434,000) אבל זה לא משנה. אחי עכשיו רצה למחזר 2 מליון פריים והציעו לו במרכנתיל מינוס 0.9
יכולת החזר- הם וכל הבנקים דורשים פי 3 הכנסות מכל מה שתחזיר בסה"כ לכל הבנקים.

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פועלים דורשים יחס החזר על כל החוב.
שאר הבנקים דורשים יחס החזר תקין על החלק הממוחזר אבל בודקים גם מה העומס חוב )ברוב הבנקים שלא יחצה את ה 50% ושישאר הכנסה פנויה לנומלית לפי מספר הנפשות בבית.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה