כלי נגינה עזרה לגבי הגברה לכינור+מוניטור אין איר

Trouble Maker

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני מעוניינת לקנות מקרופון לכינור,
עד כה מצאתי משהו איכותי בלא פחות מ650 ש"ח
מכירים משהו איכותי יותר זול?
מדובר במקרופון עם קליפס נשלף ולא התקנה קבועה של פיק אפ
בנוסף, אני רוצה שיהיה לי אין איר שלי שאני אוכל לחבר לכל הגברה שהיא, מה עלות של כזה דבר? ואיפה קונים?

אינסטרומנט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ואחרי מה שכתוב שם,
איך הבמה שלך תיראה? איזה סגנון מוזיקה? כמה רעש?
יש הבדל מהותי בין פתרון לבמת תזמורת או לאולם קונצרטים, צליל של מוסיקה קלאסית לצליל במה עשיר בהד.
חשוב לדעת את התשובות לשאלות האלו כדי להתאים את הפתרון הנכון.

Trouble Maker

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הבמה מורכבת לרוב מקלידים וזמרת והמוזיקה מגוונת- סוער ושקט
מה שקורה כרגע הוא שגם כאשר היה לי קליפס, לא הצלחתי לגמרי לשמוע את עצמי,
הומלץ לי בחנות ייעודית לכינורות לרכוש מקרופון של THE T. BONE (גרמני)
וגם הבנתי שברגע שהמיקורפון קולט היטב את הצליל, אין צורך במוניטור אין איר, כי שומעים אותו גם במוניטור רגיל
יש לך היכרות איתו?

Trouble Maker

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
קראתי שוב את הפוסט שבקישור,
ואני תוהה,
כי משהי שמאד מבינה בכינורות טענה לי שפיק אפ פוגע באיכות הצליל
(הוא מותקן קבוע, נכון?)
בקיצור, התבלבלתי....

אינסטרומנט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אכן פיקאפ לא נותן את הצליל האמיתי של הכינור, אבל:
אם מרכיבים מערכת טובה של פיקאפ+פראהאמפ/די איי+אפקט זה יפצה על כך.
וזה הצליל המקובל בבמה כמו שמתואר למעלה.

החסרון הגדול ביותר של מיקרופון על במה הוא שבווליום מסויים מקבלים פידבק, וגם בפחות מזה צריך להיזהר איפה עומדים, ובוודאי לא ליד הרמקול.
גם במיקרופון אינסטרומנטלי על קליפס שאמור לקלוט רק את הכלי מקרוב זה יעבוד רק עד רמה מסויימת של עוצמת רמקולים.

פיקאפ יכול להיות מותקן קבוע ויכול להיות זמני. אם הוא לא מפריע לצליל ולא מסורבל וגם מנגנים יחסית הרבה באירועים, פשוט יותר להשאיר אותו בנוי. כמו בתמונה שצילמתי במאמר הנ"ל.

זה הנסיון שלי, וגם מה ששמעתי מעוד נגנים,
אכן יש כאן איזו התפשרות בין הרצוי והמצוי, ואשמח לשמוע על פתרון יותר טוב...

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
חלילית, גבעון אלקטרוניקה, דיאז, כלי זמר.. אבל לברר קודם על מותגים איכותיים. ניתן לחפש במקומות נוספים באינטרנט.

אינסטרומנט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
חלילית, גבעון אלקטרוניקה, דיאז, כלי זמר.. אבל לברר קודם על מותגים איכותיים. ניתן לחפש במקומות נוספים באינטרנט.
אם מדובר בפיקאפ להתקנה, אני ממליץ על רביד שי, המלכים 4 רחובות. הוא גם בונה כינורות וגם מבין באלקטרוניקה וסאונד, וגם לא יקר.

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אם מדובר בפיקאפ להתקנה, אני ממליץ על רביד שי, המלכים 4 רחובות. הוא גם בונה כינורות וגם מבין באלקטרוניקה וסאונד, וגם לא יקר.
רביד ענק! בעל לב וסבלנות. איש מיוחד מאוד!
אולי כדאי להתייעץ עם החבר'ה במעבדה של כלי זמר באשדוד.

o.v

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אם הסאונד מאד חשוב לך ,רק קונדנסר כמו פרו35
יצא לי להגביר המון כינרות בארועים אף פעם לא הגעתי לסאונד מושלם של כינור בפיקאפ

אינסטרומנט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אם הסאונד מאד חשוב לך ,רק קונדנסר כמו פרו35
יצא לי להגביר המון כינרות בארועים אף פעם לא הגעתי לסאונד מושלם של כינור בפיקאפ
מעניין מאד,
איך הסתדרת עם פידבק? או שזה מתאים רק לאופי מסויים של במה?

o.v

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
פידבקים, אכן זו הסיבה שמשתמשים בפיקפ, אבל מפסידים הרבה סאונד בדרך, לכן רוב הכנרים הרציניים מחזיקים את 2 הסוגים
בבמות שקטות אין בעיות של פידבקים, ובמות רועשות מנסיון שלי אפשר להתגבר על זה תמיד, צריך סאונדמן מנוסה, משחק טוב עם הערוצים הבעייתים מיקום נכון של הכינור על הבמה ויש סאונד מושלם
בהצלחה

אינסטרומנט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צריך סאונדמן מנוסה, משחק טוב עם הערוצים הבעייתים מיקום נכון של הכינור על הבמה ויש סאונד מושלם
בהצלחה
כך שאם מדובר בחתונות וכדו', ולא קונצרטים או אירועים עם סאונדמן - פיקאפ הוא פשרה, ועם הציוד הנכון יתן תמורה טובה.

o.v

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
כך שאם מדובר בחתונות וכדו', ולא קונצרטים או אירועים עם סאונדמן - פיקאפ הוא פשרה, ועם הציוד הנכון יתן תמורה טובה.
לא מדוייק.. גם בחתונה רועשת אפשר להשמש בקונדנסר בדיוק כמו שכל קלרינט וסקספון משתמשים
בעיקרון בכל חתונה חייב להיות סאונדמן במקום שידע לטפל בבעיות האלה.. זה שלפעמים אנשי הגברה מזלזלים ומחפפים ולא נמצאים במקום לכוון כמו שצריך או שלא משאירים סאונדמן מקצועי זה בעיה אחרת
לסיכום :
פיקאפ חוסך את הבעיות האלה אבל זה בא על חשבון סאונד מלאכותי (כמובן יש חשיבות לרמת האיכות שלו גם)
קונדנסר סאונד מלא ומשובח, בבמות רועשות מאד(בעיקר סט תופים) יש בעיות של פידבקים שניתן לפתור
בהצלחה

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא מדוייק.. גם בחתונה רועשת אפשר להשמש בקונדנסר בדיוק כמו שכל קלרינט וסקספון משתמשים
בעיקרון בכל חתונה חייב להיות סאונדמן במקום שידע לטפל בבעיות האלה.. זה שלפעמים אנשי הגברה מזלזלים ומחפפים ולא נמצאים במקום לכוון כמו שצריך או שלא משאירים סאונדמן מקצועי זה בעיה אחרת
לסיכום :
פיקאפ חוסך את הבעיות האלה אבל זה בא על חשבון סאונד מלאכותי (כמובן יש חשיבות לרמת האיכות שלו גם)
קונדנסר סאונד מלא ומשובח, בבמות רועשות מאד(בעיקר סט תופים) יש בעיות של פידבקים שניתן לפתור
בהצלחה
אני משתמש לאחרונה במיקרופון קונדנסר אלחוטי ברמה גבוהה מאד וכמעט כל מה שכתבת נכון
אבל יש משהו אחד שהכינור שונה מאד מקלרינט וסקסופון זה שהעוצמה של הצליל שהכינור נותן נמוכה משמעותית מכלי נשיפה ולכן כשהכינור לבד (לאו דווקא לבד אלא דומיננטי)שומעים אותו ומצוין, אבל אם יש עוד קצת רעש על הבמה (כמו גיטריסט או אורגניסט שעושה בראס או סטרינג יותר מידי)הכינור נאבד.
יש לזה פתרון חלקי להגביה את הרגישות אבל ברוב המקרים זה גורם לפידבק גרוע.(וכמו שכתבת אנשי הגברה נוטים לזלזל..)
היה לי לאחרונה שבע ברכות עם האורגניסט המוכשר "מנדי קלצקין" שהצליח ביעילות רבה להתגבר על המכשולים (בהתחלה היה קצת פידבק והוא סידר את זה מצויין)ואכן זה היה פנטסטי גם צליל כינור נקי וחם וגם וואליום מספיק.

אינסטרומנט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
איזה קונדנסור אם יותר לי לשאול?
והאם הצלחת לשמוע את עצמך מספיק חזק?

ואגב, זה לא עניין של עוצמה בלבד אלא גם של צורת פיזור הצליל. כל הגוף של הכינור מהדהד וגלי הקול מתפשטים החוצה לכל הכיוונים, ולא בכיוון אחד עיקרי כמו בכלי נשיפה.

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
איזה קונדנסור אם יותר לי לשאול?
והאם הצלחת לשמוע את עצמך מספיק חזק?

ואגב, זה לא עניין של עוצמה בלבד אלא גם של צורת פיזור הצליל. כל הגוף של הכינור מהדהד וגלי הקול מתפשטים החוצה לכל הכיוונים, ולא בכיוון אחד עיקרי כמו בכלי נשיפה.
מדובר במיקרופון הזה (הוא מיועד במקור לבראסס)חיברתי אותו למתאם לכינור שהיה לי ממיקרופון קודם שנשבר.

לגבי לשמוע את עצמי זה נושא מורכב בפני עצמו. כשאני קרוב לרמקולים אין לי כ"כ בעיה, הבעיה מתחילה כשיש הרבה רעש אבל אז גם לא שומעים אותי כך שאני יכול לעשות מה שאני רוצה....
חשבתי על זה https://www.prog.co.il/threads/התייעצות-אוזניות-בלוטוס-כמוניטור.660054/
אבל לא הצלחתי להגיע למסקנה

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש כאן נגיעה קטנה מהאירוע שתוכלו להתרשם מהצליל שהמיקרופון נותן
(הקלרינט קצת יותר גבוה מהכינור בהמשך הוא סידר את הבאלאנס)

קבצים מצורפים

• זכר עשה.mp3
    KB 693.1 · צפיות: 31

אינסטרומנט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תודה.
הניגון נפלא, וויבראטו שהייתי חולם עליו.
הסאונד לטעמי חסר "גוף" קצת חיוור/צייצני.

הנה הקלטה שלי, עם פיקאפ

קבצים מצורפים

• laasos.mp3
    KB 334.9 · צפיות: 25

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תודה.
הניגון נפלא, וויבראטו שהייתי חולם עליו.
הסאונד לטעמי חסר "גוף" קצת חיוור/צייצני.

הנה הקלטה שלי, עם פיקאפ
תודה רבה
אכן גם לדעתי חסר הרבה בסאונד, (אבל עדיין פיקאפ לא בא בחשבון...)אני מחפש אצל מי אני יכול ללמוד כיצד לעשות לעצמי סאונד כי ראיתי ש"אם אין אני לי מי לי"...
למעשה באירוע עצמו (ברמקולים החיצונים)זה היה יותר טוב, משום מה בהקלטה זה נשמע יותר חלש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה