שאלה עזרה! יש לי חלום למטבח כפרי וחמים אבל לא רוצה לותר על הפרקטיקה

משפחה מאושרת

משתמש רשום
כבר זמן רב שכל ההשראות שאני מתחברת אליהן הן בסגנון של תכלת מטבחים, פשטות מטבחים וכו'. מטבחים כפריים מהממים עם פרזולים מעניינים בעבודת יד. הבעיה שחוץ מהמחיר המטורף כל המטבחים האלו הם מטבחי צבע בתנור, שכמובן לא פונקציה מבחינתי בבית הומה ילדים קטנים... בדקתי את האופציה של פולימר והבנתי שגם הוא לא איאיאי פרקטי, יקר יותר מפורמייקה וגם בעל מראה פלסטיקי מעצבן.
אני ממש אבל ממש לא רוצה ללכת בלית ברירה על מטבח מודרני, במיוחד שכל העיצוב של הבית הוא במראה ביתי חמים (ריצופים צבעוניים באמבטיה, דמוי פרקט בחדרים, ריצוף בגווני אבן טבעית וחום בהיר באיזורים ה"ציבוריים" וכו').
המטבח שלי הוא בלי ארונות עליונים כמעט, מאחר והוא בשטח גדול יחסית, עם הכנות למדיחים וכו' ורציתי להשאיר לו מראה מואר ומאוורר, במיוחד שיש בו חלון קטן צר בודד.

היו לי כמה רעיונות שאני לא יודעת האם ניתן לממש, אשמח לעזרה או לרעיונות יצירתיים חדשים, כי אני כבר כמעט מיואשת מלממש את החלום....:
1. להוציא את הדופן של המגירות והארונות החוצה, כלומר לייצר "מסגרות" סביב המגירות והארונות, שלא יהיו צמודים מבחוץ בקו אפס, ומנגד להשקיע בידיות מעניינות, ככה לקבל לפחות מראה כפרי חלקי. החסרון - לדברי הנגר תופס שטח כפול של דפנות...
2. ללכת על פורמייקה במראה ממש טבעי - יש חיה כזו? ראיתי בהרבה בתים פורמייקות שמדמות עץ אבל כולן היו במראה חלק וקצת תעשייתי.

מעלה תמונה שממחישה את המסגרות שרציתי לייצר ותמונה אחרת שממחישה מראה של עץ טבעי
צפה בקובץ המצורף tchelt_keidar-13-scaled.jpg.webpצפה בקובץ המצורף נעלה9.jpg.webp

קנגה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
כבר זמן רב שכל ההשראות שאני מתחברת אליהן הן בסגנון של תכלת מטבחים, פשטות מטבחים וכו'. מטבחים כפריים מהממים עם פרזולים מעניינים בעבודת יד. הבעיה שחוץ מהמחיר המטורף כל המטבחים האלו הם מטבחי צבע בתנור, שכמובן לא פונקציה מבחינתי בבית הומה ילדים קטנים... בדקתי את האופציה של פולימר והבנתי שגם הוא לא איאיאי פרקטי, יקר יותר מפורמייקה וגם בעל מראה פלסטיקי מעצבן.
אני ממש אבל ממש לא רוצה ללכת בלית ברירה על מטבח מודרני, במיוחד שכל העיצוב של הבית הוא במראה ביתי חמים (ריצופים צבעוניים באמבטיה, דמוי פרקט בחדרים, ריצוף בגווני אבן טבעית וחום בהיר באיזורים ה"ציבוריים" וכו').
המטבח שלי הוא בלי ארונות עליונים כמעט, מאחר והוא בשטח גדול יחסית, עם הכנות למדיחים וכו' ורציתי להשאיר לו מראה מואר ומאוורר, במיוחד שיש בו חלון קטן צר בודד.

היו לי כמה רעיונות שאני לא יודעת האם ניתן לממש, אשמח לעזרה או לרעיונות יצירתיים חדשים, כי אני כבר כמעט מיואשת מלממש את החלום....:
1. להוציא את הדופן של המגירות והארונות החוצה, כלומר לייצר "מסגרות" סביב המגירות והארונות, שלא יהיו צמודים מבחוץ בקו אפס, ומנגד להשקיע בידיות מעניינות, ככה לקבל לפחות מראה כפרי חלקי. החסרון - לדברי הנגר תופס שטח כפול של דפנות...
2. ללכת על פורמייקה במראה ממש טבעי - יש חיה כזו? ראיתי בהרבה בתים פורמייקות שמדמות עץ אבל כולן היו במראה חלק וקצת תעשייתי.

מעלה תמונה שממחישה את המסגרות שרציתי לייצר ותמונה אחרת שממחישה מראה של עץ טבעי
צפה בקובץ המצורף 1698770צפה בקובץ המצורף 1698773
ראית במציאות מטבחי פולימר?

משפחה מאושרת

משתמש רשום
כן, ראיתי כמה בשטח ועשיתי בירור מקיף והבנתי שזה יקר יותר מפורמייקה, לא מספיק טבעי, והחסרון העיקרי - לא מספיק פרקטי לבית כמו שלי, שזה פרמטר שאני לא רוצה להתפשר עליו

קנגה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
יש לך מידע אחר? לגבי פולימר?
לגבי מחיר - אני לא יודעת על איזה פורמייקה תלכי בסוף, יש גם פורמייקות יקרות. פולימר זה לא מחיר עד כדי כך יוצא דופן.
לגבי הטבעיות - זה תלוי גם בצבע, בדגם של הפולימר ובדגם של החזיתות. בעיניי - ואני רגישה לזה מאוד - זה יכול להראות בסדר גמור.
לגבי פרקטיקה - פולימר של פעם זה לא פולימר של היום, אמנם עדיין פחות עמיד מפורמייקה אבל בהחלט מיושם בבתים עם ילדים. השאלה היא גם מה התחזית שלך - עוד כמה שנים יש סיכוי שתעשי מטבח חדש.
לי בבית יש מטבח פולימר שנה+, והוא עושה רושם בהחלט עמיד בינתיים.

פנינה ריימונד

הום סטיילינג מאליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
יוצרי ai
לא מבינה בחומרים. אבל אני סתם כך מאמינה בכל חלום ובכל תקציב/ אפשרויות.
גם אני משוגעת על מראה כפרי, אבל יש לי מטבח פשוט ומעצבן מהקבלן......
אז אני בדרך לקנות ידיות כאלה: [עדיין לא החלטתי בדיוק]
אפשר גם לשים קרניז [אם את רוצה איכותי אז מ"ש.י.ר.ן."] מסביב לכל דלת

joelly

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
חזיתות עץ הן עמידות ויתנו לך את המראה הרצוי, אבל זה יקר
אא"כ תמצאי משהו מתאים ביד 2

קנגה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים

משפחה מאושרת

משתמש רשום
לא מבינה בחומרים. אבל אני סתם כך מאמינה בכל חלום ובכל תקציב/ אפשרויות.
גם אני משוגעת על מראה כפרי, אבל יש לי מטבח פשוט ומעצבן מהקבלן......
אז אני בדרך לקנות ידיות כאלה: [עדיין לא החלטתי בדיוק]
אפשר גם לשים קרניז [אם את רוצה איכותי אז מ"ש.י.ר.ן."] מסביב לכל דלת
מהמם. אבל אני בשלב של לפני, וכן מנסה לראות איך להכניס את החלום לא רק בידיות...
קרניז על פורמייקה - לא נראה מודבק?

תמר רנד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
צריך נגר מומחה מאד, זה חייב להיות מאד מדוייק, אחרת ייראה עקום ולא סימטרי.
אגב, גם אם יבצעו את זה בדייקנות מטורפת, אם תהיה מגירה אחת עם תכולה כבדה יותר, היא תשקע קצת, ושוב יתקבל מראה לא אחיד.
לכן לא הייתי הולכת על זה.

וכמו כולן כאן - ממליצה לך לראות דגמים חדשים של פולימרים, יש דוגמאות יפות מאד, עם מראה כפרי כמעט אותנטי, הייתי משלבת במטבח כזה - פורניר בגוון אהוב, פולימר, מגירות רשת, ואולי גם פסיפסים בחיפוי וכאלה
אל תוותרי על החלום!

משפחה מאושרת

משתמש רשום
צריך נגר מומחה מאד, זה חייב להיות מאד מדוייק, אחרת ייראה עקום ולא סימטרי.
אגב, גם אם יבצעו את זה בדייקנות מטורפת, אם תהיה מגירה אחת עם תכולה כבדה יותר, היא תשקע קצת, ושוב יתקבל מראה לא אחיד.
לכן לא הייתי הולכת על זה.

וכמו כולן כאן - ממליצה לך לראות דגמים חדשים של פולימרים, יש דוגמאות יפות מאד, עם מראה כפרי כמעט אותנטי, הייתי משלבת במטבח כזה - פורניר בגוון אהוב, פולימר, מגירות רשת, ואולי גם פסיפסים בחיפוי וכאלה
אל תוותרי על החלום!
תודה תמר על ההכוונה! על איזו חברת פולימר היית ממליצה מבחינת איכות ומראה טבעי?

תמר רנד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה תמר על ההכוונה! על איזו חברת פולימר היית ממליצה מבחינת איכות ומראה טבעי?
לדעתי
תתחילי אצל בלורן
יש להם אולם תצוגה בירושלים (תלפיות) ובבני ברק (דיזיין סיטי)
ששם אפשר לראות את כל סוגי החזיתות במוחש
ככה תוכלי לבדוק מקרוב ולהיות שלמה עם ההחלטה.

אילת ח

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
יש לי פולימר 5 שנים חדש לגמרי
אפשר היום לקבל חומרים מעולים, השוק מתחדש כל הזמן
יש מניפות מהממות של משטחים ופורמייקות שמדמות עץ, אפילו במגע
יש עצים חלקים ויש בשרניים, וגושניים
פעם חשבו שמטבח החלומות הוא לא יכול להיות פרקטי, זה ממש לא כך!!
לגבי המסגרות, גם בזה יש קטלוג ענק לפורמקס ולבלורן שמתאים לכל מיני עיצובים מכפרי גס ועד למודרני.

joelly

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כמה יקרות? מה הכוונה חזיתות עץ - טבעי זה שוב לא פרקטי. הפורניר- כמה הוא יקר בהשוואה לפורמייקה וכמה הוא בפרקטיקה?
טבעי פרקטי מאד (לשימוש סביר, לא אם משפריצים שמן ואוכל על הארונות ורגילים לנקות עם אקונומיקה)
פורניר הוא הכי רגיש והכי יקר. לא רלוונטי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה