עזרה - חיפוש חומר

הכנה לעימוד

משתמש פעיל
אני מחפש חומר בנושא חשיבות הנתינה והדאגה הגשמית של המחנך לתלמיד,
מקורות לכך בתלמוד ובמדרשים וכו'
וכן עובדות והנהגות מצדיקי הדורות וממחנכים ידועים.
אשמח אם מישהו יוכל להפנות אותי לחומר בענין

בתודה מראש!!!:)

hillel

משתמש רשום
דווקא נתינה גשמית, או התמסרות לתלמיד בכלל?
כעת בזכרוני:
ברכות כ"ח ע"ב (שם רואים שתפקידו של הנשיא לשים לב לפרנסת תלמידיו):
אמר רבן גמליאל: הואיל והכי הוה איזיל ואפייסיה לרבי יהושע; כי מטא לביתיה - חזינהו לאשיתא דביתיה דמשחרן , אמר לו: מכותלי ביתך אתה ניכר שפחמי אתה!
אמר לו: אוי לו לדור שאתה פרנסו, שאי אתה יודע בצערן של תלמידי חכמים במה הם מתפרנסים ובמה הם נזונים.

וכן: הרמב"ם בהלכות רוצח ושמירת הנפש (ז, א) מנמק את הדין: "תלמיד שגלה לערי מקלט מגלין רבו עמו, שנאמר 'וחי', עשה לו כדי שיחיה, וחיי בעלי חכמה ומבקשיה בלא תלמוד, כמיתה חשובין".

הכנה לעימוד

משתמש פעיל
ראשית, יישר כח!
בנוסף אני צריך חומר בעיקר על נתינה גשמית אבל גם מה שהבאתי מוסיף לי
ואם יש עוד למישהו חומר מעניין או סיפורים על מחנכים
אשמח לשמוע
ותודה מראש לכל המסייעים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה