עזרה בתמחור עיצוב חוברת צבעונית

עימוד >> תוכן מקצועי

רוצים חיזוק בעקבות האירוע במירון
בצעד לא שגרתי התקיימה אמש בפרוג הרצאה מרתקת וייחודית מאת הרב חיים הורוביץ רבה של שכונת צהלה בתל אביב ומרצה מבוקש. בהרצאה שלשם שינוי לא הייתה...
אד"ם הוא הנפש/ אסון מרון תשפ"א
גְּוִיָּה רְטוּשָׁה כִּכְבָרָה נִרְאֵית כְּמוֹ יָצְאָה מִקִּבְרָה תָּאִים מֵתִים בְּרִקְמָה חֲסֵרָה וְאֵין לָהּ מְתֹם בִּבְשָׂרָהּ זַרְזִיפֵי...
צ'יטוטים עם הצ'אטבוטים
הוובינר אתמול היה משעשע, מחכים ובעיקר מפתיע. הגרפים שהציגו צמד המאסטרים ליאור וגיא עם העליות בהמרות באתרים שיש את הפיצ'ר הנחמד של הצ'אטבוט נתנו...
לחלום שלכם יש בית
הגיע הזמן להתעורר! החלום שלכם עומד להתגשם. בית חם בהגרלה היסטורית וחלומית במיוחד. הבית שלכם במרחק נגיעה... תעצמו את העיניים ותתחילו לדמיין על...

אלף-בית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
זה נראה יותר קשור לקהילת הגרפיקאים ותמחור של גרפיקה,
כי זה פחות קשור לעימוד של טקסט רץ, אלא יותר עבודת גרפיקה,

נ.ב. לפעמים שלא יודעים כמה לוקחים, אפשר לנסות לבדוק כמה מסכימים לתת לך, ואז תראה אם זה עונה על הצפיה שלך,

שיקול דעת

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה נראה יותר קשור לקהילת הגרפיקאים ותמחור של גרפיקה,
כי זה פחות קשור לעימוד של טקסט רץ, אלא יותר עבודת גרפיקה,
אבל אין לי גישה לאותו פורום. אולי יועיל מישהו להעביר השאלה לשם.
נ.ב. לפעמים שלא יודעים כמה לוקחים, אפשר לנסות לבדוק כמה מסכימים לתת לך, ואז תראה אם זה עונה על הצפיה שלך,
אנשים 'עמי הארצים'. ואין להם מושג איזה עבודה הושקעה. והם חושבים שעל חוברת קטנה של כמה דפים לא צריך לשלם יותר ממאתיים ש"ח.

נחמיה ספטנר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
לענ"ד בכמות כזו של עמודים לפי שעה במקרה ולא סוכם מראש.
כמו כן נראה שאפשר לומר ללקוח בתחילת העבודה כשיודעים שזה משהו קטן שיש מינימום של מחיר.

יוחנן ק

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עיצוב גרפי
אנשים 'עמי הארצים'. ואין להם מושג איזה עבודה הושקעה. והם חושבים שעל חוברת קטנה של כמה דפים לא צריך לשלם יותר ממאתיים ש"ח.
כמה שעות עבודה ?

יוחנן ק

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עיצוב גרפי
500-1500 ש"ח
לפי שיקול דעתך

נחמיה ספטנר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
לפעמים אפשר ללכת ראש קטן מחיר שעה (לא לשכוח שלא לרדת ממחירי המחירון) להכפיל במספר שעות עבודה (במקרה זה לפחות 600ש"ח) ולפעמים אפשר להחליט שהמחיר הוא לפי פרויקט בפרט אם מרגישים שהסכום לא שווה ערך להשקעה.

אברהם

מנהל פורום עימוד
מנהל
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עיצוב גרפי DIP
עריכה תורנית
וואוו!! איך יכול להיות הפרש גדול כ"כ בין המינימום לבין המקסימום, הרי העליתי את העבודה לפניכם, ומה עוד אפשר לשקול?
יש אנשים שמספיק להם להרוויח 20-40 ש"ח לשעה ויש אנשים שהשעה שלהם שווה 150-300 ש"ח, ויש גם יותר
תחליט איפה אתה ממקם את עצמך על הסקאלה

שיקול דעת

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יש אנשים שמספיק להם להרוויח 20-40 ש"ח לשעה ויש אנשים שהשעה שלהם שווה 150-300 ש"ח, ויש גם יותר
תחליט איפה אתה ממקם את עצמך על הסקאלה
אולי אני מידי נאיבי, אבל אני שואל בתמימות אמיתית, אני לא מבין איך מותר לקחת על פרוייקט ששוה 500 ₪, סכום של 1500 ₪.

אני לא נכנס עכשיו לדיני אונאה במקח וממכר, שיתכן שיש בזה. אני מדבר קודם כל מפן היושרה, הרי המחיר שאנו לוקחים אמורים לשקף את שווי העבודה (כולל כל הרכיבים שבה, השעות, ההשקעה, ההוצאות, המומחיות וכדו'), וא"כ איך יכול להיות שאצל אחד יהיה אותה עבודה שווה 100 ₪ לשעה, ואצל השני 300 ₪ לשעה. במה שווה השעה להשני יותר מהראשון, בגלל שהוא החליט, וזהו? הרי מדובר באותה איכות עבודה (נניח, לפי מה שעולה מהנידון כאן)?

(בוודאי שייך שהשעה שווה יותר לאחד מהשני, זהו כאשר השני מספק תמורה יקרה יותר מהראשון, או שכאשר אני מפנה זמן מעבודתי כרופא מנתח לצורך עימוד וגרפיקה... אבל על אותו סוג ואיכות העבודה, שיהא אחד מקבל 100 והשני שלש מאות, הכל לפי איך שאני ממתג את עצמי???)

יענקי R

עריכה תורנית, עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
לא מבין מה אתה מתפלא. וכי כל העבודות שוות? נכון שהחומר אותו חומר - אבל התוצאות בהחלט לא תהיינה שוות בין אחד לחברו.
בכל מקרה, אתה אומר את המחיר ללקוח לפני העבודה: רוצה - טוב; לא רוצה - שלום.

שיקול דעת

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא מבין מה אתה מתפלא. וכי כל העבודות שוות? נכון שהחומר אותו חומר - אבל התוצאות בהחלט לא תהיינה שוות בין אחד לחברו.
בכל מקרה, אתה אומר את המחיר ללקוח לפני העבודה: רוצה - טוב; לא רוצה - שלום.
ברור שהכל תלוי לפי התוצאה (כתבתי במפורש), אבל כאן מדובר על עבודה מסויימת, שעליה אמרו שאפשר לקחת כך ואפשר לקחת פי 3 מזה, איך שאני מחליט.

אברהם

מנהל פורום עימוד
מנהל
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עיצוב גרפי DIP
עריכה תורנית
לא מבין את השאלה...
אבא ל-12 ילדים שאשתו עקרת בית, אם ייקח 40 ש"ח לשעה כעצמאי, בהנחה שאין לו עוד הכנסות, יצטרך ללכת לעשות שנורר ולכן הוא יודע שבשביל לפרנס את ביתו בכבוד וברווח הוא צריך להרוויח 300 ש"ח לשעה, אז זה מה שהוא מבקש.
השני -אברך צעיר שאשתו מורה ומקבלת 10,000 לחודש. בכולל שלו הוא קיבל 2500 ש"ח וה-12 וחצי האלה הספיקו להם ברווח אבל התורם של הכולל נפטר מקורונה והכולל נסגר. כעת הם ירדו ל-10,000. אשתו עושה לו פרצופים על זה שהוא כבר לא מביא כלום הביתה אז הוא מחפש לעצמו משהו מהצד ומחליט להיות מעמד, ה' ברך אותו בכישרון יוצא דופן והוא עושה עבודות נפלאות (אפילו יותר מהאבא ל12), אבל לא מוצא לקוחות שישלמו לו 300 כמו שמשלמים לשני, אז הוא מוכר את השעה שלו ב-40 ש"ח לשעה, ומביא הביתה 3000 ש"ח ואשתו מרוצה.

האם אסור לו לעשות את זה? מותר לו
האם האבא ל-12 צריך מבחינה הלכתית להוריד מחירים בגלל שיש עוד מלא אברכים שלוקחים 40 ש"ח לשעה?

שיקול דעת

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא מבין את השאלה...
אבא ל-12 ילדים שאשתו עקרת בית, אם ייקח 40 ש"ח לשעה כעצמאי, בהנחה שאין לו עוד הכנסות, יצטרך ללכת לעשות שנורר ולכן הוא יודע שבשביל לפרנס את ביתו בכבוד וברווח הוא צריך להרוויח 300 ש"ח לשעה, אז זה מה שהוא מבקש.
השני -אברך צעיר שאשתו מורה ומקבלת 10,000 לחודש. בכולל שלו הוא קיבל 2500 ש"ח וה-12 וחצי האלה הספיקו להם ברווח אבל התורם של הכולל נפטר מקורונה והכולל נסגר. כעת הם ירדו ל-10,000. אשתו עושה לו פרצופים על זה שהוא כבר לא מביא כלום הביתה אז הוא מחפש לעצמו משהו מהצד ומחליט להיות מעמד, ה' ברך אותו בכישרון יוצא דופן והוא עושה עבודות נפלאות (אפילו יותר מהאבא ל12), אבל לא מוצא לקוחות שישלמו לו 300 כמו שמשלמים לשני, אז הוא מוכר את השעה שלו ב-40 ש"ח לשעה, ומביא הביתה 3000 ש"ח ואשתו מרוצה.

האם אסור לו לעשות את זה? מותר לו
האם האבא ל-12 צריך מבחינה הלכתית להוריד מחירים בגלל שיש עוד מלא אברכים שלוקחים 40 ש"ח לשעה?
מנין לך כ"כ בפשיטות שמותר? מה ההגיון שבשביל שאני צריך לפרנס את ביתי עם 12 ילדים, השני צריך לשלם על זה...

הניחא שאתה מחליט שהמחיר האמיתי הוא 300 ₪ לשעה, כלומר שעבודת עימוד של שעה שווה 300 ₪, וכל מי שאינו לוקח מחיר הזה, זה רק מחמת שפשוט אין לו לקוחות לכן צריך להוזיל, אתה צודק.

אבל אם אתה מבין שבאמת שעת עבודת עימוד אינו שווה 300 ₪, אין שום הגיון והיתר לענ"ד לקחת סכום כזה רק משום שאני צריך לפרנס את ביתי, או משום שהשני מוכן לשלם.

וכמו שמובן שבחברה מתוקנת צריך להיות מחיר מינימום, הגם שאף אחד אינו לוקח עובד בכפיה, ואם העובד מסכים לעבוד בשביל 20 ש"ח לשעה מדוע שיהא אסור להעביד אותו, עכ"ז כל אחד מבין שכך צריך להיות ואסור לנצל החולשה והמצב של השני כדי לשלם פחות. כך הוא ההגיון של דיני אונאה, שיש מחיר מקסימום כמה מותר לקחת, הגם שהשני מוכן לשלם. והכלל בשניהם הוא כי כל תשלום צריך לשקף את התמורה שמקבלים, לא פחות מזה וגם לא יות מזה. (וזהו הרי כל דיני אונאה, מדברים על מי שהיה מוכן לשלם סכום מסוים, והא ראיה שהוא שילם, אלא מכיון שזה יותר מכפי שזה באמת שווה זה אסור.)

אברהם

מנהל פורום עימוד
מנהל
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עיצוב גרפי DIP
עריכה תורנית
עיין ערוך השולחן חו"מ רכז סע' ז

יצחק ג.

עימוד ועריכה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
מצורף מחירון מלפני כעשור... תוכל לראות הבדלי מחירים בין מתלמד מתחיל ובינוני. המומחים לא צריכים מחירון...
וזה כבר יותר מעודכן.
תקבל מושגים...

קבצים מצורפים

שיקול דעת

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מצורף מחירון מלפני כעשור... תוכל לראות הבדלי מחירים בין מתלמד מתחיל ובינוני. המומחים לא צריכים מחירון...
וזה כבר יותר מעודכן.
תקבל מושגים...
לא יאומן!!! (גם המחירים עצמם וגם הפער העצום בין המינימום למקסימום)

המספרים של פרוג:

337,452

משתמשים נכנסו לפרוג בחודש האחרון

799

משתמשים מבקרים ברגע זה באתר

4,986

הודעות נכתבו בממוצע ליום בחודש האחרון

לוח נדל"ן | למכירה והשכרה

לוח מודעות | קניה מכירה

לוח דרושים

אולי מעניין אותך גם...

חינמי, פרמטרי, עברי - פונט חינם לסיום ספירת העומר
מי שעוקב אחריי, מדי שנה אני מעלה עיצוב מדי יום בעומר. בשנים מסוימות זה הסברים על מושגים בעיצוב, שנה אחת זה היה שירים (פיוטים, מזמורים וגם שירים...
המכתב שלי לאבא
מה עושים כשאי אפשר לפספס עוד סגולה?
ברמת בית שמש ג' התרחש אתמול מאורע היסטורי. באמת. לראשונה מאז קמה השכונה הטריחו עצמם רבני השכונה לעלות לציונו של השל"ה הקדוש ולהתפלל עבור תושבי...
מדריך להגשת בקשה להחזר מס - 2020
מדריך מעודכן להגשת בקשה להחזר מס - אתר רשות המיסים בכל שאלה והתלבטות מומלץ ביותר לפנות לאיש מקצוע! מדריך זה נועד למי שאינם חייבים להגיש דוח שנתי...
דגשים בהגשת דוחות מס הכנסה לשנת 2020
דגשים ושינויים בהגשת דוחות מס הכנסה לשנת 2020 בדוחות השנתיים על ההכנסות שיוגשו בגין שנת המס 2020, יש לתת גילוי ופירוט לפי ההוראות החדשות...
למעלה