כללי עזרה באינדיזיין - מיקום עמודים

• פותח הנושא yhk
  • פורסם בתאריך

yhk

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
א. האם כשמייבאים pdf מרובה עמודים (ע"י סקריפט, למשל) אפשר להכתיב היכן ימוקמו במסמך. משום מה הם מתמקמים לי בצד

ב. האם אפשר לבחור בבת אחת הרבה עמודים ולישר אותם ביחד למקום הרצוי במסמך

בתודה
יהודה

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
א. יש סקריפט מסויים לזה, אבל זה עולה כסף (ז.ח.)
ב. יש סקריפט שבוחר את כל העמודים ומזיז לך אותם לפי נקודות, ולכן אם בכל העמודים הPDF נמצא על אותו מקום, ואתה חייב להזיז אותו ב4 ס"מ ימינה, ו3 ס"מ למעלה (למשל) אתה יכול לעשות את זה. הסקריפט הזה נמצא ברשימת הסקריפטים המגיע עם אינדיזיין CS3. (יש כאלו שיש להם את הסקריפט גם לCS2, כמו"כ דיברו ע"ז שאפשר לעשות שהסקריפטים האלו יעבדו גם על CS2, אבל אני לא זוכר איך)

yhk

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
תודה נתן

כל העמודים באותו מקום
מה שם הסקריפט

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
ADJUST LAYOUT

yhk

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
תודה רבה לך
יהודה

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
עם קצת מחשבה הייתי אולי יכול להבין לבד איך לעשות כזה סקריפט.
כי הרי יש סקריפט קיים שמזיז האובייקטים של הדף, ויש סקריפט שממרכז לך אותם.
וצריכים לדעת איך לצרף ביניהם.
בינתיים אני עוד לא מבין את השפה הזו.
(שוב חבל שאין אפשרות של אקשן באינדיזיין)

צורת הדף

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
א. אם אתה משתמש בסקריפט PlaceMultipagePDF.vbs (מיוחד לSC3) אז קל לקבוע באיזה מקום בדיוק למקם העמודים.

אם מעוניין לך אז אכתוב.

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
וודאי שמעניין.

צורת הדף

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אז ככה,
פתח הסקריפט, בסופו תמצא שורות אלו:
קוד:
Function myPlacePDF(myInDesign, myDocument, myPage, myFileName)
myInDesign.PDFPlacePreferences.PDFCrop = idPDFCrop.[B][SIZE=4]idCropMedia[/SIZE][/B]
    myCounter = 1
    myBreak = False
    Do While myBreak = False
        If myCounter > 1 Then
            myDocument.Pages.Add
        End If
        myInDesign.PDFPlacePreferences.PageNumber = myCounter
Set myPDFPage = myDocument.Pages.Item(-1).Place(myFileName, Array([B][SIZE=4]0, 0[/SIZE][/B]))
       Set myPDFPage = myPDFPage.Item(1)
        If myCounter = 1 Then
            myFirstPage = myPDFPage.PDFAttributes.PageNumber
        Else
            If myPDFPage.PDFAttributes.PageNumber = myFirstPage Then
                myDocument.Pages.Item(-1).Delete
                myBreak = True
            End If
        End If
        myCounter = myCounter + 1
    Loop
End Function

ראשית יש לקבוע גודל הPDF.
מלה ראשונה המודגש למעלה הוא ברירת מחדל של הסקריפט crop to media.
לברירה של crop to crop box יש לשנות ל: idCropPdf
ולברירה של crop to Bounding Box יש לשנות ל: idCropContent

שנית יש לקבוע איפה למקם.
המספרים המודגשים הנ"ל מציינים מיקום X ,Y. לפי ברירת מחדל הPDF נדבק על העמוד בצד שמאל למעלה (0, 0).
כדי למקם הPDF במקום אחר, לדוגמא להרחיק 7. אינץ' מצד שמאל ו-1 אינץ' מלמעלה יש לכתוב
קוד:
([B].7, 1[/B])
.

שלמה

משתמש מקצוען
מעניין אותי למה בסקריפט הנ"ל הם מעדיפים בcrop to media
ולא בCrop.
האם זה מספיק בטוח להביא את PDF כCrop.

צורת הדף

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
1. גם לי זה מעוניין. ולקח לי זמן רב החיפוש ברשת למצוא קוד חילופין של idCropMedia.
2. בהחלט. אני משתמש תמיד בזה, איני רואה שיהא בזה איזה בעיה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה