עושה מצוה לשם כבוד ישיג כבוד לשם שמים יזרקו עליו אבנים???

לעבדיג יענקל

משתמש פעיל
עימוד ספרים
עריכה תורנית
האם יש כזה פתגם בשם החתם סופר: 'העושה מצוה לשם כבוד ישיג כבוד, לשם ממון ישיג ממון, לשם שמים/שלא לשם שמים יזרקו עליו אבנים'???

יום

משתמש רשום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני רואה שאף א' לא ענה לכם. פלא! הלא כל מי שעושה לשם שמיים מקבל אבנים. תמיד. לא?!
לזה לא צריכים ראיות... ראיתי כבר הרבה כאלו .....

אבל יש מאמר כזה מהחסם סופר אני צריך לחפש בדיוק איפה.

כפי זכרוני שהחסם סופר כותב בתשובה בתמיה על מישהו " לא עשיתי לא אף פעם טובה ולמה זורק עלי אבנים" משהו כזה. כלומר שבדרך כלל כשעושים טובות מקבלים בחזרה אבנים, אבל הוא לא עשה לו שום טובות למה לו להשליך עליו אבנים.

אם עוד לא הרגשת האבנים, כנראה עוד לא עשית מספיק טובות לאנשים.... "" אבל לא כולם ככה - רק יש כאלו אנשים""
ואני אומר כפי שאמרו לי (אנשים שעשו איתי טובות) , אני יעשה אתו טובה לשם שמים, על מנת שאקבל גם את האבנים לשם שמים. (והאבנים לא כל פעם אבנים גשמיים.)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה