עוגה עוגה עוגה

צל99

משתמש פעיל
מבר מצוה שלשום.
עדשת קנון 85.

קבצים מצורפים

• 3.JPG
    KB 98.8 · צפיות: 57
  • 9.JPG
    KB 98.9 · צפיות: 37

יענקי שכטר

משתמש פעיל
צילום מקצועי
את השניה יותר אהבתי, למה?
בראשונה, ה..

בעצם.... אחרי הסתכלות שניה אני רואה ששתיהם יפות, בשתיהם יש אותו 'טריק' אלכסוני.
יפה מאוד!!

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
הראשונה טובה יותר, ואחר והפוקוס בשורה האמצעית, הצבעים מצויינים בשתיהן...
וכבר כתבו שזה מגרה?

אישאשכולות

משתמש צעיר
הראשונה טובה יותר, כי החיטובים בשולי שולחן הזכוכית חדים, ומושכים את העין. נכון שזה לא נושא התמונה, אבל זה מעניין בפני עצמו. אותי בכל אופן.
אגב, במצלמה ביתי, מסדרת A של קנון, אי אפשר להגיע לזום מפוקס כזה? (עם טשטוש מסביב)?

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
קשה, אבל אפשרי. תעמוד רחוק ותתן זום כמה שיותר, יש סיכוי קלוש.

יענקי שכטר

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י אישאשכולות;88691:
הראשונה טובה יותר, כי החיטובים בשולי שולחן הזכוכית חדים, ומושכים את העין. נכון שזה לא נושא התמונה, אבל זה מעניין בפני עצמו. אותי בכל אופן.
אגב, במצלמה ביתי, מסדרת A של קנון, אי אפשר להגיע לזום מפוקס כזה? (עם טשטוש מסביב)?

אני חושב שאפשרי, אבל אתה צריך להיות במצב 'מקרו', שם אפשר לכוון את הפיקוס לפי מרחק.

צל99

משתמש פעיל
תודה.
אני לא חושב שתצליח במצלמה ביתית.
ארוך המוקד פה 85 לפני הקרופ-פקטור.
במצלמות קומפקטיות בגלל החיישן הקטן אורך המוקד האמיתי קטן אף הוא.

azriel

משתמש צעיר
עימוד ספרים
כיף של תמונה. אבל מצטרף ל"מעינות", אולי באמת צריך שיהיה מטושטש מאחורה.. אבל יותר הרקע מאשר העוגה.. עוד שתי שורות של עוגה בפוקוס.. לדעתי ולטעמי התמונה תהיה אפי' יותר מגרה.. :)
אגב.. האיזון לובן בשניהם שווה?

שלמה

משתמש מקצוען
תמונות יפות.
הייתי מעדיף עוגה יותר חדה מאשר המגש זכוכית.
יש לך קושי של עומק מוקד ב2 אלכסונים הייתי מנסה למקד יותר ימינה.

צל99

משתמש פעיל
תודה.
עזריאל נראה לי שכן לגבי הWB. למרות שמשום מה לא נשמרו לי השינויים בDPP, אז אני לא יכול לבדוק.

צל99

משתמש פעיל
התמונות צולמו בRAW.
את ההמרה אני מבצע בDIGITAL PHOTO PROFESSIONAL -DPP.
הרבצים מומרים לJPEG בתיקיה אחרת, וקבצי הRAW עצמם לא משתנים.
בסוף עריכת כל תיקיה התוכנה שואלת האם לשמור את השנויים בהצגת התמונות בפעם הבאה שתפתח את התוכנה. כנראה שלא אשרתי את שמירת השנויים.

פשוט?

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
וה-DPP, במה הוא טוב יותר מפוטושופ?

צל99

משתמש פעיל
אני לא מספיק עשיר כדי להכיר את הפוטושופ.
לעריכה "מאסיבית" יותר אני משתמש בPSP של קורל.

היתרון הגדול מאוד של הDPP (שוב, לאו דוקא מול הפוטושופ אלא בכללי) זה המהירות עבודה ואיכות התוצאה.

היא לא נותנת לך עבודה בשכבות או כל עריכה מתוחכמת יותר מאשר תיקוני חשיפה, גוונים, ניגודיות, חדות, ניקוי רעשים מתקדם ושאר פרמטרים בסיסיים.

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אני לא מדבר על פוטושופ, אני מדבר על: Adobe camera raw. זה בעצם פיתוח של ה-RAW לתמונה, ועושה את אותה עבודה של הDPP. אבל אני יותר אוהב את התוכנה של אדובי. בגי' CS3 של פוטושופ שיפרו את הפיתוח ברמה רצינית.
הקורל אמנם תומך ב-RAW, אבל אף פעם לא השתמשתי בו לצורך פיתוח RAW. ואני גם לא יודע באיזה מצלמות הוא תומך.

צל99

משתמש פעיל
הבנתי שאתה מדבר על הACR.
למיטב הבנתי עד כה זה תוסף שמשתלב על הפוטושופ. הטעיתי?

בכל מקרה אני מאוד אוהב את העבודה בDPP. בעיקר בגלל קצב העבודה.
משמעותי מאוד למי שמצלם אר בRAW הכל, כולל ארועים.

flesh98

משתמש רשום
הכי חד הכי בהיר

התמונה הראשונה הרבה יותר טובה, מיכוון שברור איזו פרוסה היא הנושא של התמונה.
העין שלנו תמיד תחפש את הדבר הכי חד והכי בהיר בתמונה
ובצילום הראשון הם מתחברים ביחד לנושא.
בתאבון...:)

מוזיקה

משתמש רשום
צילום מקצועי
מצטרפת לאלו שאוהבים את הראשונה..
בתור "חסידה" של הסימטריות בתמונות, יש משהו יותר סימטרי בחלוקת
הנושאים בתמונה הראשונה,

ואם כבר - אז למה לטשטש?

ואחרי הכל - צבעוניות מרשימה!

אולי מעניין אותך גם...