ספר ללימוד פוטושופ

משה עמר

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
שלום לכולם!
רציתי לשאול אם מישהו מכאן מכיר את הספר של משה שמש ללימוד פוטושופ, והאם הוא מומלץ ליוצרי הדמיות.
תודה מראש!

Studio RAYZ

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
אני לא אגיב על הספר כי אני לא מכיר, אבל אני כן אוסיף על החלק השני.
מומלץ מאוד ללמוד פוטושופ לאנשי הדמיות, מכמה סיבות: אחד, המון עבודה יכולה להחסך על ידי שימוש בפוטושופ ויותר מזה על ידי ידיעה מה כן אפשר לעשות ולהוסיף אחר כך ומה אי אפשר לעשות. ואני אשתדל לתת דוגמאות:
למשל יש תאורות מסוימות שאפשר לעשות לגמרי בפוטושופ=> חוסך המון עבודה וכאב ראש.
הדבקות של עצים, אנשים, רקעים=>חוסך המון מודלים מיותרים ומהירות עבודה.
חומרים מסוימים שאפשר פשוט להדביק עם מסיכה=חסכון גדול של עבודה עם חומרים ומיפוי.
ועוד דבר חשוב לא פחות, אינה דומה הדמיה עם עריכה רצינית בפוטושופ להדמיה ללא עריכה טובה בפוטושופ. לכן הייתי ממליץ לכל אחד פה להשקיע בזה לא פחות מאשר תוכנות תלת מימד.
לגופו של עניין יש המון מדריכי פוטושופ ומי שיש לו אנגלית בסיסית יוכל ללמוד מהם, אז זו גם אפשרות.
הנה לדוגמא (אולי לא הדוגמא הכי קיצונית אבל גם משהו)
לפני:
Even.Israel_RGB_color.Raw.jpg
ואחרי:
Even.Israel_RGB_color.PP.jpg

אומנם אין פה הדבקות אבל מאחורי החלונות יש שינוי קצת של רקע.

משה עמר

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
תודה רבה!
החשיבות של לימוד הפוטושופ די ברורה לי (הרבה בזכותך;)) הבעיה היא שסירטונים מהיוטיוב קצת קשה לי להשיג, יש לי "נתיב".
עכשיו, במידה והספר באמת טוב, זה הגיוני ללמוד מספר???

Studio RAYZ

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
בוודאי שהגיוני, אני לא רואה סיבה שלא. אולי אפילו יותר נוח, כי תוכל לעבוד על המחשב ובמקביל להסתכל על הספר לא כמו בסרטון שצריך לעשות כל רגע alt+tab אם אתה מנסה לעשות במקביל.
רק דבר אחד שהייתי ממליץ לך לבדוק לפני, זה עם מישהו שרכש את הספר עד כמה הוא טוב ובפרט אם מישהו מעולם ההדמיות השתמש בספר הזה, כי פוטושופ זו תוכנה כ"כ רחבה ואתה צריך ממנה רק חלק קטן, אבל לדעת אותו בצורה טובה מאוד. לכן חשוב שתנסה לברר. אם תרצה תפנה אלי בפרטי ואני אשתדל לכוון אותך לנושאים ספצפיים שתצטרך לדעת בצורה טובה בפוטושופ.

ח. גרין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
משה שמש הוא מקצועי ביותר לסקצאפ ווירי (הוא זה שמכר לי את הויריי ונותן את התמיכה גם באתר של סקצאפ)
אם הוא כתב ספר על פוטושופ זה מתאים במיוחד להדמיות כי בזה הוא מתעסק.

אהרן סטאריק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
יש גם בויריי ערוץ שנקרא material id, וגם אוביקט id שמיועד לעריכת חומרים בפוטושופ, חוסך רנדרים חוזרים .

משה עמר

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
תודה רבה לכל המגיבים, עזרתם לי מאוד!

רחל רוב

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
ברור שכל יוצר הדמיות צריך להיות בקיא בפוטושופ, והמליצו כאן למעלה על ספרים טובים לפוטושופ להדמיות (בדגש על הדמיות).
אבל! כאן ההבדל בין תלתיסט לגרפיקאי. ויריי היא תוכנה גאונית! יש לה יכולת מטורפת לחשב החזרי אור, השתקפויות, ריאליסטיות של חומרים... שווה להכין את המודל כמה שיותר לפני הרינדור ולקבל הדמיה סופר ריאליסטית.

Studio RAYZ

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
אבל! כאן ההבדל בין תלתיסט לגרפיקאי. ויריי היא תוכנה גאונית! יש לה יכולת מטורפת לחשב החזרי אור, השתקפויות, ריאליסטיות של חומרים... שווה להכין את המודל כמה שיותר לפני הרינדור ולקבל הדמיה סופר ריאליסטית.
לא מדויק, אל לנו לשכוח שאנו עוסקים גם בשיווק, וזה אומר שגם אם התמונה תהיה ריאליסטית מבחינת התאורה וכו' יכול להיות שהיא לא כל כך מושכת. כמה כבר בניני תמ"א 38 יכולים להיות פוטוגניים:rolleyes:.
לכן יש הרבה דברים שהיינו רוצים להוסיף להדמייה או אפילו לייצר חומר מסוים שהוא מאוד קשה להוציא אותו בצורה טוב שאפשר בכמה דקות לעשות בפוטושופ, אני פשוט רואה את העבודה בתוכנות התלת מימד כביזבוז זמן (ועוד לא הזכרתי זמני רינדור).

אסתי אייזנברג

חווית וידאו מושלמת
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
יש גם אפשרות לקנות סרטי הדרכה של ערן שטרן,
מוסבר מאד טוב!

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לדעתי עדיף ללמוד מקצועי בקורסים ולא מהיוטיוב או מכל מיני סרטונים ברשת ..

אסתי אייזנברג

חווית וידאו מושלמת
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
לדעתי עדיף ללמוד מקצועי בקורסים ולא מהיוטיוב או מכל מיני סרטונים ברשת ..

אני קניתי את הקורסים שלו של אפטר אפקטס
ומאד מאד נהניתי!
אני מאד מרוצה ממנו!!!

לכתחילה אריבער

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
מישהו יודע אולי איך אני יכול להשיג בדחיפות את הספר הנ"ל על לימוד חכמת הפוטושופ
בתודה מראש

לכתחילה אריבער

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
זה מה שהוא עונה לי כשאני מבקש להירשם לאתר

קבצים מצורפים

• אי הרשאת משתמשים חדשים.jpg
    אי הרשאת משתמשים חדשים.jpg
    KB 18.4 · צפיות: 16

משה עמר

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוקיי אין לי מושג למה זה ככה.

לכתחילה אריבער

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
יש לך מושג על עוד איזשהו ספר?
מיכיון שהוא רוצה מאד בדחיפות
ללמוד את זה עכשיו בבין הזמנים
אולי יש לכם מידע על עוד קורסים עם ספרים אולי אפילו מקוונים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  32  פעמים

לוח מודעות

למעלה