חגים סעודה שלישית בראש השנה

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
מנוי פרימיום
אפשר גם בבוקר כשעושים קידוש ליטול ידיים ולצאת ידי חובת סעודה ראשונה
ואחרי זה סעודה שניה (שלישית) כשאוכלים את סעודת ראש השנה
אין זמן בכלל.
וכן יש נוהגים לא לאכול לפני התקיעות.

אבל אפשר לפתח את הרעיון
לאוכל רק מנה ראשונה, לברך,מנחה,ולהמשיך סעודה שלישית עם מנה עיקרית

חניפו

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L

Sara Rivka

משתמש מקצוען
גם לפני תפילת מוסף (בכל שבת וחג) מותרת טעימה ואסורה סעודה (שו"ע או"ח רפו, ג).
o_O
אצל סבא שלי בפרשבורג (הונגריה) היו מתפללים שחרית, חוזרים הביתה לאכול סעודה, וחוזרים בחזרה לקריאת התורה, מוסף ומנחה ולאחריהם אכלו סעודה שלישית.

(אביגיל)

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
מניסיון אף אחד לא מסוגל לאכול כלום...
צריכה:

1. משהו פרווה
2. שניתן ללפת איתו את החלה
3. שילדים גם יאהבו

יש כאלו שנוהגים לאכול דג בכל סעודה-בכל זאת שבת...
ולכן בעז"ה אצלינו זה התכנון:
סלט טונה עם מלפפון חמוץ וביצה קשה
ממרח סלומון מעושן
פשטידות ברוקולי-כרוב אישיות-במאפינס קטנים

תהילהמור

משתמש מקצוען
רבים נוהגים לא לאכול מלפפון חמוץ ושאר חמוצים בר"ה.
קודם כל - מדובר במנהג שלא כולם נוהגים אותו.
חוץ מזה - זה רק הרעיון, לא הכריחו אותך להכניס לסלט טונה מלפפון חמוץ אפשר גם בלי.

יראת גאולה

משתמש מקצוען
אולי להכין לחמניות אישיות ממולאות?
(רק לוודא שזה המוציא לפי הפסיקה שאתם נוהגים לפיה)
אפשר במילוי 'פיצה' פרווה - רסק עגבניות, זיתים, אורגנו ותבלינים, אפשר עם תוספות אחרות אהובות.
אפשר במילוי טונה
או זיתים
או מילוי מתוק כמו שוקולד
בחוברת של @ה. בקר לבצקים יש הרבה מתכונים מגרים, גם ללחמניות ממולאות במתוק, וגם לא מתוקות, שנראה לי ממש מתאים לסעודה הזו.

עשיתי לעצמי חשק לפתוח את החוברת ולהכין משהו (להכין מראש ולהקפיא.. אני לא מתכננת להתקשקש עם אפיית לחמניות מיוחדות בערב ר"ה).

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
מנוי פרימיום
אולי להכין לחמניות אישיות ממולאות?
(רק לוודא שזה המוציא לפי הפסיקה שאתם נוהגים לפיה)
אפשר במילוי 'פיצה' פרווה - רסק עגבניות, זיתים, אורגנו ותבלינים, אפשר עם תוספות אחרות אהובות.
אפשר במילוי טונה
או זיתים
או מילוי מתוק כמו שוקולד
בחוברת של @ה. בקר לבצקים יש הרבה מתכונים מגרים, גם ללחמניות ממולאות במתוק, וגם לא מתוקות, שנראה לי ממש מתאים לסעודה הזו.

עשיתי לעצמי חשק לפתוח את החוברת ולהכין משהו (להכין מראש ולהקפיא.. אני לא מתכננת להתקשקש עם אפיית לחמניות מיוחדות בערב ר"ה).
לעשות בר כמו של כריכים ובייגלס
גבינות, ירקות חתוכים, רטבים ועוד
מצד אחד לא כבד מידי
מצד שני מגוון

יונלה

משתמש מקצוען
כזית חלה עם מטבל כלשהו,
יותר מזה בד"כ לא מסוגלים לאכול.
אא"כ מסיימים תפילות חג בשעה מוקדמת.

ימד

משתמש מקצוען
יש בעיה לאכול כמות של כביצה לפני מוסף.
כדאי לברר היטב...
בכל מקרה. הרעיון. לחמניות עם מעט ממרחים. טונה ביצים חומוס אבוקדו ועוד היד נטויה.
בכל מקרה אחרי שעתיים כבר אוכלים סעודת חג....

המלמד מבני ברק

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אצלנו גומרים את התפילה ב4:15 אחרי מנחה, ואז זה הכי פשוט, אחרי הדגים מברכים, נוטלים ידיים לסעודה שלישית עם טשולנט.
לנוהגים לאכול דגים בכל סעודה, אפשר אכול פרוסת סלמון מעושן ואז טשולנט.
לא הכי קל, אבל בכל זאת שבעס!

Sped

משתמש פעיל
o_O
אצל סבא שלי בפרשבורג (הונגריה) היו מתפללים שחרית, חוזרים הביתה לאכול סעודה, וחוזרים בחזרה לקריאת התורה, מוסף ומנחה ולאחריהם אכלו סעודה שלישית.
גם אצל אבא שלי ץכשהיה ילד בצעהלים. הוא הסביר שזה היה בגלל שהילדים היו חייבים ללכת לבי"ס. (לא חייבו אותם לכתוב או לחלל, אבל היו חייבים להגיע.
אצל אבא שלי עשו קידוש אבל לא סעודה ממש.
הרבה שנים הוא היה מתפלל בשני בתי כנסת: אחד שחרית וקריאת התורה, בא הביתה לקידוש , מזונות ודגים. אח"כ הלך יבי"כ אחר לשאר התפילה.
אבא שלי היה מהיהודים ה"אשכנייזים" ששמרו על מנהגים שלהם!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה