"סליחה, אפשר פלאפון?"

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י haso;n4928395:
כולם מדברים אם לתת או לא לכמה זמן וכו' אבל אף אחד לא מדבר על זה שילד ניגש לדבר עם זרים באמצע הרחוב זה כן נורמלי..
תמיד מחנכים לא לשחוח עם זרים ולבקש פלאפון כן מותר לגשת לזרים?. ואם יקרה משהו ח"ו.
לא לגשת לזרים בעניי זה כולל לבקש פלאפון מאנשים לא מוכרים! ואח"כ לא מבינים איך קורים סיפורים
ועוד ללכת איתם לאותו הכיוון....

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י פדואלה;n4927350:
אותי מעניין על מה הרעש הגדול והחוצפה ההזויה...
מי התחצף למי?
המבוגר שהשאיר טלפון שנראה על פניו לא כשר עם נערת שמרטפות חרדית בבית שנראה כחרדי?
או הילדה שנגעה בטלפון כי זה יצור מגרה?
או האמא שהורתה לה מה שהורתה?

מה היית עונה לביתך שהיתה מתקשרת במקרה דומה,
ולא היית יודעת האם הטלפון הזה חסום או לא??
היית נותנת לה להישאר עם כזה פיתוי לזמן בלתי מוגבל??
מעניין לשמוע!!

למי שלא הבין נכון- הטלפון היה ללא שום גישה לאינטרנט, מהסוג ה"ענתיקה" כמו שרותי מתארת עם SMS בלבד. לא היה לשמרטפית שום צורה ואופן לחשוב שהמכשיר לא כשר, רק אחרי שפתחה אותו וראתה את התוכן.
אם הבת שלי הייתה מתקשרת אלי ומספרת דבר כזה הייתי מאד מאד עצובה לשמוע שהיא נוגעת בחפצים של אנשים זרים. ולא מתנפלת על מושא המכשיר כמו שקרה במכשיר שלעיל.
ועוד תיקון מחברתי : הטלפון לא היה על השולחן. הוא היה בתוך מגירה עם חפצים אישיים שלה....

Carter's

משתמש מקצוען
אני בדר"כ נותנת ואומרת: אני ממהרת אז תעשה את זה קצר...

נ פלוס

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מנוחהלה;n4928130:
ולכל אלו שהתלוננו על המכשירים הלא כשרים-
כל הכבוד לאותם הורים שהצליחו לחנך כף את ילדיהם!!!
אני מצדיעה להם!!!

נכון שאף אחד לא עושה לך טובה שהוא משתמש בטלפון שלך
אבל בהחלט זכותו להגן על עצו ועל ילדיו.
אדם שמחזיק מכשיר כזה, מעיד בכך שהו 'מצפצף' על כל גדו"י
ואחד כזה ההגדרה שלו היא למיטב ידיעתי "חצוף"...

אין לי מושג למי כתבת את זה- אבל במקרה שלי זה לא סמרטפון, זה פלפון רגיל פשוט פשוט שאין בו כלום חוץ משיחות, רק אין על זה חותמת!

גלינג

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י לבן;n4928531:
ועוד תיקון מחברתי : הטלפון לא היה על השולחן. הוא היה בתוך מגירה עם חפצים אישיים שלה....

נכתב מידי באגביות. זה משנה את כל תמונת המצב והתגובות שנכבו בהתאם.

פדואלה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י גלינג;n4928622:
נכתב מידי באגביות. זה משנה את כל תמונת המצב והתגובות שנכבו בהתאם.

כל מילה!!!
ההבדלים הם שמיים וארץ!!
והסיפור כולו משתנה!

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י פדואלה;n4928630:
והסיפור כולו משתנה!

אם מותר לי לחשוב אחרת,
אז בעייני אין הבדל עצום בין טלפון על השולחן לטלפון במגירה.

פדואלה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י לבן;n4928635:
אם מותר לי לחשוב אחרת,

מותר בהחלט. ואפי' מעשיר.
אבל אני בטוחה שגם את מבינה את ההבדל העצום בין חפץ שמונח על שלחן סלון, לבין חפץ המוחבא במגירה פנימית, הלא כן?
לא בעניין האיסור לגעת בחפץ של מישהו אחר. פה אין ספק.
אלא בעניין הפיתוי הזמין והנגיש...
זה שונה מול נערה צעירה שאפי' מאוד מחונכת.

פנינה לאה

משתמש רשום
רציתי רק להזהיר מגניבת פלפונים!!
בעלי למד בבית הכנסת נגש אליו ילד בגיל 11+ וביקש שיחה, ובעלי נתן לו, רוב הילדים שמבקשים ממנו נשארים לידו או בסוף הספסל ושם מדברים, אבל הילד יצא מבית הכנסת, אחרי 2-3 דקות בעלי שם לב שהוא לא החזיר לו את הפלפון, הוא יוצ לחצר והוא לא רואה אותו, מחפש אותו ואז בעלי ראה אותו בכלל לא מדבר רק משחק והולך עם זה במרחק של הכמה דקות האלו מבית הכנסת.
(בעלי אמר לי אח"כ שבכולל באזור אחר בעירשם התופעה מאוד מצויה ולכן הם לא נותנים שם פלפונים לילדים)

גלינג

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י לבן;n4928635:
אם מותר לי לחשוב אחרת,

טלפון על השולחן נועד לשימוש הבייביסיטר בשעת הצורך. במגירה לא..

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לחטט במגירה, להתקשר לאמא, ולקבל גיבוי!
מסקנה שלי: לפני שמזמינים ביביסיטר, צריך לברר על האמא!
אולי צריך להוציא לאמא את הסוללה והסים...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה