דיון סיפורי מילים ספורות כמקור השראה עלילתית

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
זה מה שעשה בעצם האתגר של הדוויג...
כלומר - בדיוק להיפך.
עוד הבדל משמעותי בין האתגרים - המינגווי כתב מילים סתומות כמו הדוגמאות דלעיל, והדמיון העשיר של כל כותב המציא עלילה מסביב למילים.
ההצעה של @למאי נפקא מינה היא לתמצת סיפורים קיימים - בעלי עלילה מלאה - לכדי משפט אחד בן כמה מילים.

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
לא ראוי.
כדאי למחוק את זה.
אם מישהו מההנהלה יחליט שלא מתאים, שימחק להנאתו.
לא רואה סיבה לעשות זאת בעצמי, לעת עתה.
התופעה קיימת. לא חכמה ללבוש את הטריקו מהצד הנקי שלו.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
הכותרת של האשכול היא:
סיפורי מילים ספורות כמקור השראה עלילתית

שבו דווקא הכוונה הייתה פשוטה, ליצור ע''י כמה מילים ספורות השראה לסיפור גדול. וכמו האתגר של הדוויג, כך גם זה.
וזה עצמו אמנם לא מקור לפתח את הכתיבה, אבל זה יכול לתת בסיס למאות סיפורים.

באקינגהם

משתמש מקצוען
לדעתי, אין כל כך ערך מוסף מקצועי לאתגר שכזה.

אני הייתי מציע להניח כאן כמה סיפורים מפורסמים [או לא], והאתגר יהיה לכתוב משפט קצר שיספר אותם עצמם בכמה מילים.
זהו אתגר שמאד מעשיר לחיי המקצוע המעשיים.
צודק

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית

אני הייתי מציע להניח כאן כמה סיפורים מפורסמים [או לא], והאתגר יהיה לכתוב משפט קצר שיספר אותם עצמם בכמה מילים.
כל עוד לא זכיתי בפרס רשמי אני לא פותח אתגר. זה לא חוקי.

למדתי מהאתגר של הדוויג את כוחו של משפט בודד לפתוח צוהר למגוון סיפורים שלם.
האשכול נועד לשתף במשפטים מן הסוג הזה, משפטים שמצד אחד מספקים כיוון לסיפור אבל מצד שני משאירים אותו פתוח לשלל אפשרויות. משפטים שכל אחד מהם יכול להוות אתגר בפני עצמו - אתגר אישי, לא ציבורי.
הפציצו פה משפטים אחד-אחד, (גם כמה בדיחות שאמנם תורמות לבריאות אבל פחות מתאימות לאשכול הזה), לגזור ולשמור.

אגב, לא דחוף להשתמש במשפט ההשראה כצורתו בסיפור כפי שרוב משתתפי האתגר נהגו.

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
לאחרונה היה אתגר מוצלח מאד עם רעיון דומה - רשרושים אצל משפחת כהן, מה קורה שם??? (תסלחו לי אם לא דייקתי)

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לאחרונה היה אתגר מוצלח מאד עם רעיון דומה - רשרושים אצל משפחת כהן, מה קורה שם??? (תסלחו לי אם לא דייקתי)

'אל תגלו את הסוד'
אותה הגברת עם אדרת רחבה יותר.
במקום לגרות את הדמיון עם משפט קצר.
גירו אותו עם התרחשות מסתורית, שכל סופר רוצה לחשוף את סופה.

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ההצעה של @למאי נפקא מינה היא לתמצת סיפורים קיימים - בעלי עלילה מלאה - לכדי משפט אחד בן כמה מילים
לא בהכרח.
אפשרי גם משפט מסקנא או תובנה או עובדה נוספת.
הרעיון הוא להשאיר את הקורא עם משפט מחץ בן כמה מילים [להגביל, 5 או 6], שהם יהיו הפואנטה של העניין.
ואם כתב @הנף מקלדת
וילכו שניהם יחדיו
אזי הוא מכובד בזאת להניף את מקלדתו, ולהעמיד כאן בזאת שלושה סיפורים שכאלו.

עדיף - אם @ניהול קהילת כתיבה יסכים - באשכול חדש, לא מדין 'אתגר'.

@Natan Galant יהיה אחראי על ההרינג, כמובן.

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
כל עוד לא זכיתי בפרס רשמי אני לא פותח אתגר. זה לא חוקי.
לא צריך לפתוח אתגר, אשכול שיתופי היה מקובל כאן בפורום מדורי דורות.

ואני רואה מעלה גם באשכול הזה וגם באשכול ההוא - כל עוד אנחנו משתדלים לאתגר את עצמנו ולהעלות יצירות אמיתיות, ולא רק גיבוב מילים כדי להוסיף עוד הודעה.

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
משתדלים לאתגר את עצמנו ולהעלות יצירות אמיתיות, ולא רק גיבוב מילים כדי להוסיף עוד הודעה.
גזור ושמור.

לזה כיוון המשורר שליט"א כאן:

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה