:) - סימן פיסוק חדש?

adir28

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
שמתי לב שיש סימן פיסוק חדש :) לא בטוח שזה כ"כ חדש רק לי תמיד נופל האסימון מאוחר.
שאלותי:
מה משמעותו ואיפה משלבים אותו במשפט?
מי המציא אותו? מתי? זה משהו ישן?
האם הוא משמש בשפות נוספות או שזו המצאה שלנו?
האם הוא חוקי מבחינת האקדמיה ושות' או שזה סתם סוג של סלנג בכתיבה?
האם באמת כותבים אותו נקודתיים ואח"כ סוגריים או שיש סימבול / קיצור?

אשמח להחכים מתשובותיכם.

פוטושוק

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
זה לא סימן פיסוק, רק סימן חיוך, כפי שתיווכח מהודעתך תראה שגם אצלך הפך סימן ה"פיסוק" הזה לסמיילי, זה הגדרה באופיס.

adir28

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
ממש משוה. נכנס לי סמיילי להודעה במקום :)

adir28

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
גם אני הבנתי שזה סימן חיוך אבל לאחרונה ראיתי את זה בכמה מודעות (לדוגמא במודעה של אגס למטבחי חן) וגם על נרתיק הרב קו לאו דוקא בהקשר של חיוך ולכן חשבתי שיש בזה עוד משהו.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
זהו סימון של חיוך שהגיע בעקבות הגדרות הסמיילי במחשב (עיניים ופה מחייך) ויש גם את הסימון ההפוך שזה עצוב : (
אח"כ הסימון נכנס גם בהודעות טקסט בפלאפונים (ה' ירחם... : )) ומשם אל השפה הכתובה הדרך היתה קצרה...
יש מקומות שבהם כותבים את הסימון ב"אריכות", דהיינו :) ואז זה ממש פרצוף מחייך אפילו עם אף... :) אבל הסימון המקוצר מוכר ונפוץ יותר בשימושו.

(אפשר לעשות מזה כבר ערך בויקיפדיה עם כל ההתפלספות... :))

adir28

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני חוזרת על השאלות:
זה התקבל רשמי?
זה בשפות נוספות?

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
רשמי - לא
אבל זה בינלאומי

orli_dimri

משתמש פעיל
וזה קיים גם בלוגו של מאוחדת

קבצים מצורפים

• meuhedetLogoRightNew3.jpg
    KB 13.8 · צפיות: 13

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
ותראו מה מצאתי בויקפדיה:

רִגְשׁוֹן (על פי האקדמיה ללשון העברית: פרצוּפוֹן; בלועזית: אמוטיקון (Emoticon) ולעתים סמיילי, כ"שם גנרי") הוא חלק משפת האינטרנט. הרגשון משמש להבעת רגשות בעת שיחה בכתב.
הרגשונים הם חלק בלתי נפרד מתרבות האינטרנט. מטרתם להביע רגשות, הבעות פנים ומסרים מופשטים (כגון הטון בו נאמר המשפט), שבשיחת פנים אל פנים מועברים באופן לא מילולי. הדבר נעשה על ידי הצגת פרצוף בעל הבעת הפנים הרצויה, המורכב מצירופים של תווי מחשב.

מוטי נאה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
לפי ראות עיני ברחוב זה החל להתפרסם ב'מאוחדת'

במייל, כבר מזמן..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה