סוכרת סוג 1 מה ההשלכות לסוכרת נעורים

raziela

משתמש רשום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הציעו לנו שידוך בחורה עם סוכרת נעורים, אומרים שהיא מאוזנת.
אין לנו מושג מה אומר ואיך להתחיל לברר.
אני ישמח לכל מידע שתוכלו לתרום: מה ההשלכות, איך זה משפיע על חיי היום יום, האם תורשתי, בקיצור הכל!

תודה רבה רבה רבה!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
וואי, באמת מסובך.
הצעה:
תקבעו תור לרופא אנדוקרינולוג בקופה ותשבו לדבר.
מידע אובייקטיבי ומקצועי.
(חוץ מכל המידע שתקבלו מאנשים)

מה שחשוב, תבואו עם רשימת שאלות מפורטת (אחרי שאנשים ישתפו מנסיונם יהיה לכם בטוח יותר שאלות), כדי שהרופא ידע להתמקד.

גיתוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
@raziela אני מכירה אחת (גם בגיל השידוכים) שיש לה את זה, וב"ה החיים שלה לחלוטין רגיל.

כמה פרטים שאני יודעת, (אני לא רופא, ולא מבינה ברפואה, רק בגלל שיש לי חברה טובה שיש לה סכרת)
בכללי היא צריכה להזריק אינסולין לפני שהיא אוכלת,
אם היא מאוזנת - אין השלכות ברגיל בחיי יום יום,
ממש לפעמים יש נפילת סוכר, היא צריכה לקחת סוכרייה או משהו אחר מתוק שיעלה לה קצת הסוכר, וזה בסדר.
האם תורשתי
ממה שהיא אמרה לי, שהרופא אמר להם: שזה לא תורשתי אם יש הורה אחת בבית עם סכרת.
ובד"כ עם הולכים על שידוך כזה הצד השני נותן את התיק הרפואי, ויושבים עם הרופא של המדוברת, והוא עובר על כל התיק עם המשפחה.

12 Shira

משתמש מקצוען
מומלץ לבקש טלפון של הרופא המטפל.
זה מקובל מאוד לפעול ככה והרופאים כבר גילים לשיחות כאלה.
וזה שהיא מאוזנת אומר שהמצב שלה מעולה.

בהצלחה!

raziela

משתמש רשום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
@גננת לשעבר אין מילים על הפירוט. עזרת לי מאד!
אם נרגיש שאנחנו מתקדמים עם זה ורוצים לשמוע על זה יותר - ניצור איתך קשר.
תודה ענקית ענקית!

ציפוי

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
הציעו לנו שידוך בחורה עם סוכרת נעורים, אומרים שהיא מאוזנת.
אין לנו מושג מה אומר ואיך להתחיל לברר.
אני ישמח לכל מידע שתוכלו לתרום: מה ההשלכות, איך זה משפיע על חיי היום יום, האם תורשתי, בקיצור הכל!

תודה רבה רבה רבה!
w0527643752
בגימייל
...תקין

ציפוי

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
@raziela אני מכירה אחת (גם בגיל השידוכים) שיש לה את זה, וב"ה החיים שלה לחלוטין רגיל.

כמה פרטים שאני יודעת, (אני לא רופא, ולא מבינה ברפואה, רק בגלל שיש לי חברה טובה שיש לה סכרת)
בכללי היא צריכה להזריק אינסולין לפני שהיא אוכלת,
אם היא מאוזנת - אין השלכות ברגיל בחיי יום יום,
ממש לפעמים יש נפילת סוכר, היא צריכה לקחת סוכרייה או משהו אחר מתוק שיעלה לה קצת הסוכר, וזה בסדר.

ממה שהיא אמרה לי, שהרופא אמר להם: שזה לא תורשתי אם יש הורה אחת בבית עם סכרת.
ובד"כ עם הולכים על שידוך כזה הצד השני נותן את התיק הרפואי, ויושבים עם הרופא של המדוברת, והוא עובר על כל התיק עם המשפחה.
ן
נשמח מאד גיתוש@
שתצירי איתנו קשר לבירור בנושא זה ב
w0527643752
בגימייל
תודה!

עיצובF

משתמש צעיר
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אחותי הקטנה סוכרתית מגיל קטן ואני מטפלת בה המון.
קודם כל זה לא תורשתי!!!
אם הבחורה מאוזנת אז אין השלכות במשך השבוע חוץ מדברים טכניים כמו החלפת פרפרית, סנסור- תלוי באיזו דרגה הסוכרת שלה.
אני מכירה המון סוכרתיות בשידוכים בקבוצת סכרת (יש פעם ב... מפגש עם ההורים והסוכרתיים...) שסיפרו איך עבר עליהם או על הצד השני התקופה...
מבחינתכם הצד השני- אתם צריכים ליצור קשר עם הרופאת סכרת של הבחורה (זה מה שעושים) והולכים ופגישה איתה עם התיק הרפואי של הבחורה, ומחובתה לומר לכם הכל כולל הכל!!
חוץ מזה אתם יכולים להתייעץ עם: או-טובה לאה לאנג- שיש לה קבוצות תמיכה ותוכניות לסוכרתיים 025866063 אשה מדהימה, אפשר לדבר איתה בכל שעות היום- פנויה לכל עמ"י...(גם בעלה!!)
או-
ממליץ לכם ליצור קשר עם יעל נוימן מארגון שהקימה לסוכרתיים "מתוקים לדרך".
052-7121618
עוד ארגון לסוכרתיים, מיוחד במינו!
ואם אתם צריכים עוד עזרה יש עוד המוןןןן!!!

בהצלחה רבה ובשורות טובות!!!

C

משתמש מקצוען
קודם כל זה לא תורשתי!!!

ציטוט מויקיפדיה:
סוכרת מסוג 1 היא מחלה אוטואימונית, בה הגוף הורס את תאי הבטא בלבלב האחראיים על ייצור האינסולין. הערכה היא שמדובר בשילוב של נטייה תורשתית (גנטית) יחד עם נסיבות סביבתיות.

עיצובF

משתמש צעיר
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
ציטוט מויקיפדיה:
סוכרת מסוג 1 היא מחלה אוטואימונית, בה הגוף הורס את תאי הבטא בלבלב האחראיים על ייצור האינסולין. הערכה היא שמדובר בשילוב של נטייה תורשתית (גנטית) יחד עם נסיבות סביבתיות.
אני לא סומכת על ויקיפדיה!!!!! יש הרבה דברים שכתוב שם והם בכלל לא נכונים!
רק המשפט הראשון כאן נכון.
גם סוכרת מס' 1 וגם סוכרת מס' 2 לא תורשתיים!
מוכח במחקרים!! ואני לא כותבת סתם בדקתי את זה...

C

משתמש מקצוען
אני לא סומכת על ויקיפדיה!!!!! יש הרבה דברים שכתוב שם והם בכלל לא נכונים!
רק המשפט הראשון כאן נכון.
גם סוכרת מס' 1 וגם סוכרת מס' 2 לא תורשתיים!
מוכח במחקרים!! ואני לא כותבת סתם בדקתי את זה...
יש לך להביא מקור מוסמך?

C

משתמש מקצוען
ציטוט מהאתר של מכבי לגבי סוכרת סוג 1:
הגורמים המדויקים לסוכרת סוג 1 אינם ידועים. ככל הנראה מדובר במחלה אוטו-אימונית, שבה מערכת החיסון של הגוף מזהה בטעות את אחד מרכיבי הגוף כחומר זר ומזיק ותוקפת אותו. במקרה של סוכרת מסוג 1, ככל הנראה עקב זיהום נגיפי, תוקפת מערכת החיסון תאים בלבלב והורסת אותם, כך שאלו אינם מסוגלים עוד לייצר אינסולין. מאחר שאינסולין מיוצר ומופרש אך ורק על ידי תאי הלבלב, נוצר חוסר מוחלט של אינסולין בגוף. גלוקוז אינו יכול להיכנס לתאים ולכן רמתו בדם עולה.
כיוון שקיימת נטייה משפחתית לחלות בסוכרת סוג 1, יתכן שיש מרכיב גנטי העובר בתורשה, אשר קשור להתרחשותה של התגובה האוטו-אימונית. אם יש לכם קרוב משפחה מדרגה ראשונה, כמו הורה או אח שסובלים מסוכרת סוג 1, אתם נמצאים בסיכון של כ- 6% לפתח את המחלה, בהשוואה לסיכון של כ- 0.4% בלבד בכלל האוכלוסייה.
המקור:

ציטוט מהאתר של מכבי לגבי סכרת סוג 2:
קיים גם גורם סיכון גנטי לסוכרת מסוג 2. הסיכון לפתח את המחלה עולה בקרב אנשים בעלי קרוב משפחה מדרגה ראשונה (הורה או אח) שחולה במחלה. לכ- 39% מחולי הסוכרת מסוג 2 יש לפחות הורה אחד שלוקה במחלה. הסבירות שילד להורה חולה יפתח את המחלה היא כ- 15%. כאשר שני ההורים חולים בסוכרת מסוג 2, הסבירות שילדם יהיה חולה אף הוא עומדת על כ- 70%.
המקור:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה