סוגיות בעוסק פטור

פרקטית

משתמש מקצוען
שאלתי כמה רואי חשבון ולא הצלחתי לקבל תשובות ברורות אולי כאן מישהו יכול לעזור לי:

ברגע שעוסק פטור עובר את התקרה הוא יכול להפוך למורשה מהנקודה שבה עבר את התקרה. מהקביעה הזאת עולה שאלה:

משפחתון לדוגמא שמקבל שקים מראש צריך מיד להפוך להיות עוסק מורשה?ומה יקרה אם אחד הילדים יעזוב ובסוף לא יעברו את התקרה?

הבנתי שצריך להוציא קבלות מיד אבל מה לגבי ההכנסה?
האם ההכנסה נחשבת לפי תאריך הקבלה או מתן השירות?

שרשרת

משתמש מקצוען
ההכנסה נחשבת לפי מועד קבלת התקבול.
אם התקבל שיק דחוי, רק כשיגיע מועד הפירעון שלו הוא יהפוך לחלק מהמחזור (גם אם לא פורעים אותו).
לפיכך המחזור של גננת/משפחון לשנת מס יכלול את כל השיקים שהתאריכים שלהם הנם בין 1.1. ל31.12.
מומלץ לערוך ניר עבודה/מסמך לצורך התאמת סך הקבלות למחזור המדווח.
אם אי פעם תהיה ביקורת, ניתן להראות באופן ברור: אלו הקבלות שהוצאתי, מתוכם סך XXX הינם שיקים שתאריך הפירעון שלהם חל בשנת המס הבאה. כמו כן כדאי לערוך רשימה של השיקים, סכומים ותאריכי פירעון.

שימו לב שבאותה מידה שאתם מפחיתים שיקים דחויים, עליכם להוסיף שיקים משנה קודמת שהתאריך שלהם חל בשנה הנוכחית.

פבמב

משתמש רשום
לגבי משפחתונים ישנן הנחיות שונות,רב הגננות המנהלות משפחתון בבית אינן מנהלות תיק מעמ.
אך חיבות להגיש דוח למס הכנסה.

פרקטית

משתמש מקצוען
ההכנסה נחשבת לפי מועד קבלת התקבול.
אם התקבל שיק דחוי, רק כשיגיע מועד הפירעון שלו הוא יהפוך לחלק מהמחזור (גם אם לא פורעים אותו).
לפיכך המחזור של גננת/משפחון לשנת מס יכלול את כל השיקים שהתאריכים שלהם הנם בין 1.1. ל31.12.
מומלץ לערוך ניר עבודה/מסמך לצורך התאמת סך הקבלות למחזור המדווח.
אם אי פעם תהיה ביקורת, ניתן להראות באופן ברור: אלו הקבלות שהוצאתי, מתוכם סך XXX הינם שיקים שתאריך הפירעון שלהם חל בשנת המס הבאה. כמו כן כדאי לערוך רשימה של השיקים, סכומים ותאריכי פירעון.

שימו לב שבאותה מידה שאתם מפחיתים שיקים דחויים, עליכם להוסיף שיקים משנה קודמת שהתאריך שלהם חל בשנה הנוכחית.
מה שאת אומרת זה בעצם לא להוציא קבלות על שקים דחויים. אני יודעת שזה ממש בעיה!

A052

משתמש סופר מקצוען
מה שאת אומרת זה בעצם לא להוציא קבלות על שקים דחויים. אני יודעת שזה ממש בעיה!
היא אמרה שזה הכנסה לשנה של תאריך הפירעון, אבל לא שלא לכתוב קבלה.

כותבים קבלה מייד עם קבלת התשלום, אבל אם התאריך הוא לשנה לועזית אחרת אז צריך לדווח על ההכנסה רק בשנה הלועזית ההיא ולא בנוכחית.

פרקטית

משתמש מקצוען
היא אמרה שזה הכנסה לשנה של תאריך הפירעון, אבל לא שלא לכתוב קבלה.

כותבים קבלה מייד עם קבלת התשלום, אבל אם התאריך הוא לשנה לועזית אחרת אז צריך לדווח על ההכנסה רק בשנה הלועזית ההיא ולא בנוכחית.

אבל בעוסק פטור קבלה= הכנסה
אין חשבונית מס.
אז איך אפשר מצד אחד להוציא קבלה ומצד שני לא לדווח הכנסה?

A052

משתמש סופר מקצוען
מה הבעיה? לא כותבים את זה בדוח השנתי.
מישהו אי פעם בא לבדוק לכם קבלות?

אבל ליתר ביטחון הייתי מחכה לתשובה של המנהל @יהודה מילר .

פרקטית

משתמש מקצוען
הבעיה שלי שאני עומדת בגבול של תקרת עוסק פטור.
ואני צריכה לדעת ממתי אני עוברת את התקרה - האם כולל השקים הדחויים או רק אלו שכבר נפרעו.

אני מדברת על שקים דחויים ל2018 לא לשנת 2019

A052

משתמש סופר מקצוען
אני לא כ"כ מבין על מה ההתפלספות.
בדוח השנתי אמור להיות שתכתבו את כל ההכנסות ואז אוטומטית תהפכו למורשה ותשלמו מע"מ על כל השנה, זה לא הגדרה יומית אלא שנתית.
ולכן מה1.1.18 אתה תהיו עוסק מורשה אם תעברו מחזור של כ100,000 ש"ח שנתי.

פרקטית

משתמש מקצוען
אני לא כ"כ מבין על מה ההתפלספות.
בדוח השנתי אמור להיות שתכתבו את כל ההכנסות ואז אוטומטית תהפכו למורשה ותשלמו מע"מ על כל השנה, זה לא הגדרה יומית אלא שנתית.
ולכן מה1.1.18 אתה תהיו עוסק מורשה אם תעברו מחזור של כ100,000 ש"ח שנתי.

זה לא נכון שזה הגדרה שנתית כי יש אפשרות לעבור מפטור לעוסק מורשה באמצע השנה ולשלם מעמ רק על מה שעובר את ה100,000 ש"ח. לא משלמים מעמ על הכל.

אסתר כהן

משתמש מקצוען
אני קופצת על האשכול ושואלת גם:
נניח מקבלים בתחילת שנת הלימודים 12 צ'קים וצריך להוציא קבלה מיד
צריך לחלק את זה ל2 קבלות? כך שעל אחת אדווח בשנת המס הנוכחית ואחת בשנה שאחרי שתתחיל באמצע שנת הלימודים?
או שאת אותה קבלה מדווחים חלקית בשנה אחת ואת החלק השני שלה בשנה שאחריה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה