דרוש מידע נשמע לכם נורמלי שבחורה בת 19 עובדת בתיווך נדל"ן??

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
לא מבינה בכלל איך אפשר לחשוב על כזה כיוון
1. משרד תיווך בד"כ זה מקום מאוד עם רגשות זאת אומרת מגיע מתווך מיואש שהוא חשב כבר שהוא הולך לסגור דירה ובסוף לא...הוא הרי לא יכולה לא להתייחס, כך שכל הסיפור הזה של תיווך שלהכיל אכזבות אחד מהשני וכן פתאום במשרד מתווך מרוגש שסגר אחרי כמה חודשים עסקה ענקית אי אפשר להישאר אדיש לסיטואציות האלו
2. אוטומטית בד"כ מתווכים הם אנשים עם הרבה מרץ טיפוסים יותר זורמים כאלו וחברותיים כך שזה גם מקשה על לשמור מרחק
3. ומה קורה עם לקוח אחד מבקש ממנה שהוא כרגע בעיר והוא יכול עכשיו לבוא לראות דירה והוא מחכה לה למטה עם הרכב ליסוע איתה לקצה השני של העיר לראות איזה דירה שהוא מאוד רוצה לקנות, זה נראה סביר בעיניך ?
4. המון פעמים זוגות מאוד משתפים על עצמם אצל מתווך לדוגמא: אישתי חייבת שיהיה מטבח סוף הדרך פשוט היא טיפוס פרפקציוניסטית ובפרט עכשיו שיש לה בעבודה איזה חברה אחת דווקא די מוכרת (את כנראה אפילו שמעת עליה.....את מכירה אותה ? אההה לא, הייתי בטוח שכן, היא נקראת פאנית ענקית בציבור החרדי... אמנם הבנתי שלאחרונה קצת פחות עושים אצלה בגלל כל הטירוף הזה נגד הלייס.....שהוא בכלל לדעתי פוליטיקה של כמה רבנים אינטרסנטיים, כי הרי בינינו מה זה השטויות האלו ? מי שדווקא רוצה בכוח היום יש לו הכל באינטרנט.... כן, ממש כך, כולל הכל ! זה באמת כבר נהיה מוגזם שהשם ישמור ועבר כבר את הטעם הטוב.... תאמיני לי שאני מקנאה בך שאין לך את השטויות האלו, הכי כיף בלי זה, האמת שאני גם תקופה הרב אמר לי שאני אפסיק אבל מה לעשות אישתי לא הסכימה בשום פנים ואופן, אין היא אומר לי המנוחה שלי לשבת סופ"ש במיטה ולראות את הפרקים החדשים של הסדרות.....אין בשבילה זה צורך נפש , כאילו פיקוח נפש איך שאומרים (ואל תשכחי שהבחורה הזאת עוד לא סגורה על איזה פאה היא הולכת.....)
בקיצור איפה אחזנוווווווו ? את זוכרת אולי ? אהההההההההה בטח נו , החברה האושיית רשת המעצבנת הזו....
כן, בקיצור היא בנוסף להכל עכשיו גם רוצה להרשים אותה שהיא כאילו גם בסטייל שלה, והיא חייבת שכאילו יהיה לה "מטבח אינסטגרמי" את יודעת מה זה ? מה את רצינית איתי שאת מתווכת בתחום ואת לא יודע מה זה ?
אני בשוק של החיים..... איך זה יכול להיות כמה שנים את בתחום ?
היא: אני סה"כ בת 19 אז כמה שנים אני יכולה כבר להיות בתחום ? תעשה חשבון.....
הוא:

אני פשוט לא יכול לדבר מרוב הלם !

את לא ראית שכמעט עשיתי תאונה שאמרת לי את זה...
אני לא מאמין הייתי שם אלייך בטח 27 כזה, את בוגרת מדברת כמו איזה אחת שכמה שנים טובות בתחום....
אני פשוט בהלם של החיים.....חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
ואני כזה איך שאני רואה אותך כזה חושב לעצמי שאת נראית כאילו ממש עם השיער הטבעי שלך
והתפלאתי כזה לעצמי, שלא קרה לי שראיתי פאת לייס שהיא עד כדי כך יפה ונראית ממש הכי טבעי שיש...
בקיצור איפה היינו באמצע משהו ?
את זוכרת אולי ?
רגע, תזכירי לי איך אמרת שקוראים לך ?
היא: דיני
אה דיני, כן כן נזכרתי
אז את זוכרת דיני איפה היינו באמצע ?

רגע רגע רגע מה המטורף הזה רצה ? הוא לא רואה שאנחנו צריכים פה את הימינה ?

אהההההה כן נו הבטחתי לך שאני יסביר לך מה זה המטבח האינסטגרמי,
הרעיון שכאילו זה מטבח שישר מעלים ממנו תמונות לאינסטגרם..... כאילו משהו סוף הדרך
עכשיו מה אישתי לא מבינה ? שמילא היא גרושה שאין לה שום סיפוק בחיים.. שגם כן בעלה זרק אותה מכל המדרגות אחרי שדיברו עליה.....
רגע אמרת שאת בחורה ? נכון ?
טוב, לא משנה, בקיצור הסתובבו עליה כל מיני שמועות לא מחמיאות בלשון המעטה.....
תכלס אישה מסכנה בלי שום סיפוק בחיים לא היה לה טוב עם בעלה....
אז נו אני צריך להסביר לאישתי למה זה חתיכת טירוף שהיא לא מתפשרת על מטבח אם הוא לא משהו מפוצץ ?
טוב הנה זה נראה לי הבניין הזה.....
כל מילה פנינה.

מתמטיקאי

משתמש פעיל
אולי צריך מישהו שייקח אחריות על הנושאים האלו ויסביר לאנשים מה העבודות עם הסיכון הגבוה,
אני פשוט רואה הרבה אנשים שבטוחים שלעבוד בהייטק זה העבודה הכי גרועה שיש, אבל להיות דרייבער זה הכי היימיש שיש, הרי הסיכון בהייטק הוא קלוש (הרי לא יעזור כלום החילונים לא אובים אותנו) בעוד שלעבוד בדרייבר זה מה זה סיכון (אין צורך לפרט תעתיקו מהתגובה הקודמת)
אותו דבר לאישה לעבוד בפלאפונים שזה אחד העבודות שמושכים נושרים למחצה (יש להם הרבה חברים בישיבה ומאוד קל להם לעבוד בזה)
שמה לפעמים האישה ממש משכנעת בחור לקנות פלאפון לא כשר ואז הבחור ממש מרגיש שיש פה...
הבעיה היא שלפעמים אנחנו לא רואים את זה כבעיה, ושמים הרבה יותר דגש על שהיאשה תעבוד במקום כשר (כלומר חרדי שיותר קל לה להתחבר עם העובדים)

חני הסקרנית

משתמש צעיר
אולי צריך מישהו שייקח אחריות על הנושאים האלו ויסביר לאנשים מה העבודות עם הסיכון הגבוה,
אני פשוט רואה הרבה אנשים שבטוחים שלעבוד בהייטק זה העבודה הכי גרועה שיש, אבל להיות דרייבער זה הכי היימיש שיש, הרי הסיכון בהייטק הוא קלוש
ממש לא חושבת שזה כך, אולי שם זה מגיע ממקומות אחרים של קריירה, גדלות, נאורות כביכול, חברת לצוות עם רמה רוחנית לא משהו, הייתה לי חברה ממש טובה באמת צדיקה חכמה עדינה והיא הלכה לעבוד בהייטק באיזה משרד, ואני מדברת על תקופה של תוך כמה חודשים האישה פשוט השתנה לה הראש לגמרי....
זאת אומרת יש כאלו שגם ישר רואים על הלבוש שלהם ועל פאות וכו' אצלה זה היה הכי מוזר שזה היה בעיקר בפתיחות בראש... פתאום היא לא הבינה כל מיני תהליכים שקיימים בציבור החרדי, ואיך עובדות המונפילציות של העסקונה שמכריחים את הרבנים להסכים עם כל מיני החלטות שלהם, וכן מה היחס בכלל ביהדות לגבי נשים, והאם זה נכון השיטת חינוך שקיימת היום בסמינרים, וכן האם זה צודק המדיניות של ההתנהלות מול פוגעים למיניהם....
בקיצור, פתאום היא הפכה לאיזה אחת שיש דברים שהיא מבינה ומקובלים עליה ויש כאלו שפחות כמובן שהיא תעשה כי היא מבינה שאין לה ברירה, אבל היא חושבת שאם הציבור החרדי היה קצת יותר נאור הוא היה מתקומם נגד כל מיני החלטות....
וזה הגיע הרבה מחברות שלה שכביכול הם מלומדות ואינטלגנטיות ולא פרייאריות כמו רוב הנשים בציבור החרדי....
(הרי לא יעזור כלום החילונים לא אובים אותנו) בעוד שלעבוד בדרייבר זה מה זה סיכון (אין צורך לפרט תעתיקו מהתגובה הקודמת)
אותו דבר לאישה לעבוד בפלאפונים שזה אחד העבודות שמושכים נושרים למחצה (יש להם הרבה חברים בישיבה ומאוד קל להם לעבוד בזה)
לא הבנתי מה הקשר ? ואם גבר היה מוכר פלאפונים ?
שמה לפעמים האישה ממש משכנעת בחור לקנות פלאפון לא כשר ואז הבחור ממש מרגיש שיש פה...
???
הבעיה היא שלפעמים אנחנו לא רואים את זה כבעיה, ושמים הרבה יותר דגש על שהיאשה תעבוד במקום כשר (כלומר חרדי שיותר קל לה להתחבר עם העובדים)

למה מי אמר?

משתמש חדש
זה לא שטויות
יש לי חבר אותו דבר אבל הוא התגרש...

עצוב.
אבל ממש לא מלמד על הכלל,
בכל עבודה, ושוב, בכל עבודה הבחירה האישית נשארת לבנ"א
כן, גם גננות ומורות,(שנוסעות בהסעה, שעובדות בביה"ס ממ"ד, שעובדות בפריפריה בחדרי מורים מעורבים, שחיבות להעביר דיווח דרך אינטרנט וכו'...)
וכמובן כל המקצועות שהממשק שלהם חילוני/אינטרנטי מלכתחילה.
בכל מקום עבודה אתה רואה גם כאילו שהן ירודות וגם כאילו שהן לכתחילה,

יש מעצבות ללא וואצפ, ויש עם.
יש מתכנתות בלי ויש עם
יש מורות עם ויש בלי
יש מתווכים עם ויש בלי.

אמנם יש מקומות שקל יותר להזהר ויש שפחות.
אבל לבוא ולשרוף מקצוע כי יש סיכונים, נראה לי מצחיק.

שהוריה האחראים יזהו עד כמה היא חזקה ויבדקו.

ויש כאילו שהם חכמים עוד יותר שלא נכנסים בכלל למקום שיש בו שאלה, אבל זה וודאי לא הוראה לכלל. (וההוכחה שנפתחות עוד ועוד מגמות בסמינרי ב"י.)

ובאופן אישי אני אעדיף לעבוד עם בנ"א שיש לו כשר, ולא עם אחד שכל שניה אני שומעת צפצוף, ואז הוא מעיף מבט ונגמר על הריכוז...

האיש והקלרינט

משתמש פעיל
אני אישית מכיר בחורה {אמנם בת 21.5} קרובת משפחה שעובדת בדיוק בתחום הזה "תיווך "
אין לה וואצאפ ויש לה המון יראת שמים
אחרי מקרה שכמעט... קרה עם לקוח היא עשתה לעצמה גדר פשוט שהיא לא מראה דירה לגבר לבד רק עם עוד מישהו/י
וכן המעסיק מבין זאת מצויין והיא ברוך ד' שמורה ממש ומלאת פרומקייט ויראת שמים
לפני חודשיים אחד הלקוחות שבא לראות דירה בסוף לא לקח דירה אך מרוב השתוממות ממידותיה הנאצלות ומיראת השמיים שלה הם לקחו אותו ל"כלה של בנם אחד השפיצים באחד מישיבות "ה"דגל החשובות....
ובסוף הקיץ יש חתונה בעז"ה

אז ככה להחליט פה לאנשים מה כן ברוח התורה ומה לא זה עלוב הזוי ומגוחך
תאמינו לי שהבחורה הזאת המרשימה המוצלחת הבין אנושית המדהימה - מעולם לא נכנסה לאתר של פרוג , אוקיי.
אז קצת צניעות וקצת פחות הכללות וקנאות שאינה לשם שמיים.

בקיצור לגבי השאלה :

יש לה הורים אחראיים ורציניים - אני מאמין
והם מכירים את הנפש של בתם היקרה ויודעים טוב יותר מאיתנו מה יתאים לרמה הרוחנית שלה ומה לא....
כמובן בברכת רב וכדו'
ולגבי שידוכים תפסיקו עם הסטיגמות ותפסיקו עם הקנאות כל דבר וכל בן אדם לגופו של ענין .

שמחתי לעזור / חיזקו ואמצו.
גוט שאבע'ס

דץ

משתמש פעיל
עצוב.
אבל ממש לא מלמד על הכלל,
בכל עבודה, ושוב, בכל עבודה הבחירה האישית נשארת לבנ"א
כן, גם גננות ומורות,(שנוסעות בהסעה, שעובדות בביה"ס ממ"ד, שעובדות בפריפריה בחדרי מורים מעורבים, שחיבות להעביר דיווח דרך אינטרנט וכו'...)
וכמובן כל המקצועות שהממשק שלהם חילוני/אינטרנטי מלכתחילה.
בכל מקום עבודה אתה רואה גם כאילו שהן ירודות וגם כאילו שהן לכתחילה,

יש מעצבות ללא וואצפ, ויש עם.
יש מתכנתות בלי ויש עם
יש מורות עם ויש בלי
יש מתווכים עם ויש בלי.

אמנם יש מקומות שקל יותר להזהר ויש שפחות.

שהוריה האחראים יזהו עד כמה היא חזקה ויבדקו.

ויש כאילו שהם חכמים עוד יותר שלא נכנסים בכלל למקום שיש בו שאלה, אבל זה וודאי לא הוראה לכלל. (וההוכחה שנפתחות עוד ועוד מגמות בסמינרי ב"י.)

ובאופן אישי אני אעדיף לעבוד עם בנ"א שיש לו כשר, ולא עם אחד שכל שניה אני שומעת צפצוף, ואז הוא מעיף מבט ונגמר על הריכוז...
אני אישית מכיר בחורה {אמנם בת 21.5} קרובת משפחה שעובדת בדיוק בתחום הזה "תיווך "
אין לה וואצאפ ויש לה המון יראת שמים
אחרי מקרה שכמעט... קרה עם לקוח היא עשתה לעצמה גדר פשוט שהיא לא מראה דירה לגבר לבד רק עם עוד מישהו/י
וכן המעסיק מבין זאת מצויין והיא ברוך ד' שמורה ממש ומלאת פרומקייט ויראת שמים
לפני חודשיים אחד הלקוחות שבא לראות דירה בסוף לא לקח דירה אך מרוב השתוממות ממידותיה הנאצלות ומיראת השמיים שלה הם לקחו אותו ל"כלה של בנם אחד השפיצים באחד מישיבות "ה"דגל החשובות....
ובסוף הקיץ יש חתונה בעז"ה

אז ככה להחליט פה לאנשים מה כן ברוח התורה ומה לא זה עלוב הזוי ומגוחך
תאמינו לי שהבחורה הזאת המרשימה המוצלחת הבין אנושית המדהימה - מעולם לא נכנסה לאתר של פרוג , אוקיי.
אז קצת צניעות וקצת פחות הכללות וקנאות שאינה לשם שמיים.

בקיצור לגבי השאלה :

יש לה הורים אחראיים ורציניים - אני מאמין
והם מכירים את הנפש של בתם היקרה ויודעים טוב יותר מאיתנו מה יתאים לרמה הרוחנית שלה ומה לא....
כמובן בברכת רב וכדו'
ולגבי שידוכים תפסיקו עם הסטיגמות ותפסיקו עם הקנאות כל דבר וכל בן אדם לגופו של ענין .

שמחתי לעזור / חיזקו ואמצו.
גוט שאבע'ס
היא שאלה בסך הכל איך זה מתקבל ונראה ,
אז הציפו את הבעיות!! זה הכל !
כמובן שבסוף הוריה יקבעו,
אבל היא התיעצה איתה, ולכן היא שאלה,
בתקווה להבנה.

האיש והקלרינט

משתמש פעיל
זה בדיוק הבעיה הגיע הזמן שנפסיק להסתכל במשקפיים חמוצות ומצומצמות - תחשבו רחב !
אם זה מה שמתאים לבן אדם תוך בניית סדר יום - שזה ה- א' ב' של רוחניות + נראות
אז אהלן וסהלן ...
מתי נפסיק להכליל, לשפוט , לגזור, להחליט , וכו' וכו'

----השינוי התפיסתי על שלל דברים ונושאים בידיים של כל אחת ואחד - זה לא באיזה וועדה עליונה וקובעת----

מתמטיקאי

משתמש פעיל
ממש לא חושבת שזה כך, אולי שם זה מגיע ממקומות אחרים של קריירה, גדלות, נאורות כביכול, חברת לצוות עם רמה רוחנית לא משהו, הייתה לי חברה ממש טובה באמת צדיקה חכמה עדינה והיא הלכה לעבוד בהייטק באיזה משרד, ואני מדברת על תקופה של תוך כמה חודשים האישה פשוט השתנה לה הראש לגמרי....
זאת אומרת יש כאלו שגם ישר רואים על הלבוש שלהם ועל פאות וכו' אצלה זה היה הכי מוזר שזה היה בעיקר בפתיחות בראש... פתאום היא לא הבינה כל מיני תהליכים שקיימים בציבור החרדי, ואיך עובדות המונפילציות של העסקונה שמכריחים את הרבנים להסכים עם כל מיני החלטות שלהם, וכן מה היחס בכלל ביהדות לגבי נשים, והאם זה נכון השיטת חינוך שקיימת היום בסמינרים, וכן האם זה צודק המדיניות של ההתנהלות מול פוגעים למיניהם....
בקיצור, פתאום היא הפכה לאיזה אחת שיש דברים שהיא מבינה ומקובלים עליה ויש כאלו שפחות כמובן שהיא תעשה כי היא מבינה שאין לה ברירה, אבל היא חושבת שאם הציבור החרדי היה קצת יותר נאור הוא היה מתקומם נגד כל מיני החלטות....
וזה הגיע הרבה מחברות שלה שכביכול הם מלומדות ואינטלגנטיות ולא פרייאריות כמו רוב הנשים בציבור החרדי....

לא הבנתי מה הקשר ? ואם גבר היה מוכר פלאפונים ?

???
על זה בדיוק אני מדבר שעל הסיכון שהאישה לא תבין מה קורה בציבור החרדי נלחמים, ועל עבירות לא נלחמים, פשוט??

גרפיקאית מתנסה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
יש לעבוד מדי פעם עם לקוחות ויש לעבוד איתם ''כתף אל כתף''.
יש הרבה עבודות שדורשות בעיקר קשר רחוק עם הלקוח, ויש עבודות שדורשות ממש פנים מול פנים.
יש עוד המון עבודות כשרות חוץ ממורה וגננת.
איפה ההורים שלה פה? לא דואגים לה?

טיגריס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
לא מתאים בכלל.
אם רוצים הרחבה, אשמח לתת בפרטי.

stshin

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי

לא הבנתי מי שרף?
ואגב ככל שאדם יותר חכם
אז הוא כן יסתכל על הסיכונים שבעבודה.
כמו בהשקעה פיננסית יש סיכונים, ואם הסיכונים גדולים מידי,
או לא שווים את התשואה הוא לא יכנס לזה,
אותו דבר כאן, ואפילו הרבה יותר!!

291

משתמש מקצוען
זה נשמע שזה באמת נוגע לליבה של מעלת הפוסט, הבחורה ההיא.
לכן אני ממליץ שהיא, או אביה ישאלו את האדם הנכון להם. אם זה יהיה האדמו"ר זה גם יחסוך את המה יאמרו.
ואין טעם לכל השרשור הזה.
חסיד אף פעם לא יתייעץ עם לטאי אם לאכול מצה מרובעת בפסח, או אם יטול מים אחרונים בסוף סעודה.
כל קהילה לגופה, למנהגיה ולראייתה.

חני הסקרנית

משתמש צעיר
זה נשמע שזה באמת נוגע לליבה של מעלת הפוסט, הבחורה ההיא.
לכן אני ממליץ שהיא, או אביה ישאלו את האדם הנכון להם. אם זה יהיה האדמו"ר זה גם יחסוך את המה יאמרו.
ואין טעם לכל השרשור הזה.
חסיד אף פעם לא יתייעץ עם לטאי אם לאכול מצה מרובעת בפסח, או אם יטול מים אחרונים בסוף סעודה.
כל קהילה לגופה, למנהגיה ולראייתה.
כנראה שהיא לא שלמה עם עצמה עוד לפני לשאול את האדמור...
כנראה שהיא מבינה שזה יכול להיות צעד מסוכן...

מצליחנות

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כנראה שהיא לא שלמה עם עצמה עוד לפני לשאול את האדמור...
כנראה שהיא מבינה שזה יכול להיות צעד מסוכן...
וגם לפעמים שבאים להתייעץ ויש עוד צדדים שלא חשבו עליהם זה מוסיף המון
ובפרט בתחום שהיא לא מכירה את כל ההבטים שלו

חני הסקרנית

משתמש צעיר
וגם לפעמים שבאים להתייעץ ויש עוד צדדים שלא חשבו עליהם זה מוסיף המון
ובפרט בתחום שהיא לא מכירה את כל ההבטים שלו
האמת שקשה להסביר את זה לאישה שלא עבדה במשרד עם חרדים והרגישה בעצמה עד כמה זה לא פשוט בכלל...

איזדרכת

משתמש פעיל
אחרי מקרה שכמעט... קרה עם לקוח
רק זה...
הזוי לקחת סיכונים על כאלה דברים. כאן זה רק כמעט ואם זה היה קצת יותר.
מבחינתי ההודעה שלך היא אחת ההוכחות החזקות למה זה כ"כ לא מתאים ומסוכן...
לפני חודשיים אחד הלקוחות שבא לראות דירה בסוף לא לקח דירה אך מרוב השתוממות ממידותיה הנאצלות ומיראת השמיים שלה

וגם זה, תקין אם זאת היתה אחת הלקוחות, אבל כאן אתה אומר שאחד הלקוחות ממש השתומם והתפעל ממנה, גם לא נשמע הכי לענין בעיני...

דוּבי

משתמש מקצוען
לא מומלץ בכלל.
ואגב קרוב משפחה רק אם זה אח/אבא!!! אחרת זה עוד סיבה למה לא.
זה בדיוק ההוכחה למה לא...ואם מדובר בבחורה עם אופי שונה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה