דרוש מידע נשמע לכם נורמלי שבחורה בת 19 עובדת בתיווך נדל"ן??

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יש דבר כזה עבודה מכניסה טוב בכלל בלי גברים? תיכנות זה חצי יום עם לקוחות אותו דבר ראיית חשבון אדריכלות זה יותר גרוע מורה וגננת לא מתאים לכל אחד ואם זה לא מקצועי זה לא מכניס הרבה היום ממה מתפרנסים מענין אותי באמת?
אז אם היא לא נשואה נכון זה יותר בעיה ואם היא צריכה ללכת עם גברים לראות בתים זה גם בעיה אבל בגדול בעיה זה מה שבדעת תורה בעיה שציוו על יחוד גם על הפנויה ואמרו לא להרבות שיחה עם האשה אז אם שואלים רב ובקריטריונים הלכתיים זה בסדר אז מה הבעיה?
בשידוכים זה תלוי באמת בסגנון הקהילה אבל מבחינה הלכתית יש לזה מענה רק צריך שאלת חכם
יש לעבוד מדי פעם עם לקוחות ויש לעבוד איתם ''כתף אל כתף''.
יש הרבה עבודות שדורשות בעיקר קשר רחוק עם הלקוח, ויש עבודות שדורשות ממש פנים מול פנים.
יש עוד המון עבודות כשרות חוץ ממורה וגננת.

צבי2

משתמש פעיל
במשרד הם נותנים קורס קצר וישר נכנסים לעבודה,
באופן כללי צריך הרבה בדיקה במקרים כאלו שלא כולאים אותה שם לתקופה ארוכה במשכורת מינימום... וזה פתח לכמה בעיות בפרט בגיל צעיר
בקצרה אומר, שזה מתכון לפתיחות והכרת העולם הרחב
לבחורה טובה מאוד בסגנון חסידי פחות מתאים....
לגמרי מסכים!!! זו בדיוק הסיבה שמשתדלים, בפרט בקהילות חסידיות ושמורות, לחתן מוקדם ככל הניתן
היא מתכוונת ממש לעבוד בתיווך
לצאת, להראות, להציע וכו'
אני מבינה שהדעה הרווחת זה שזה נשמע רע- רע מאוד....
התייעצת איך זה נשמע וקיבלת תשובה שהדעה הרווחת הינה שזה באמת רע..
להיות מתווך בלי רשיון נהיגה זה כמעט בלתי אפשרי
כי אם אין ללקוח רכב?
היא תצטרך גם וואטסאפ אבל עם זה עוד אפשר להסתדר...
לא זכיתי להכיר מתווך בלי ווטסאפ שהצליח.... בפרט כשהמדובר במשרד ולא במחתווך עצמאי, איך בוסים אומרים? זה מבריח לקוחות...
יש דבר כזה עבודה מכניסה טוב בכלל בלי גברים? תיכנות זה חצי יום עם לקוחות אותו דבר ראיית חשבון אדריכלות זה יותר גרוע מורה וגננת לא מתאים לכל אחד ואם זה לא מקצועי זה לא מכניס הרבה היום ממה מתפרנסים מענין אותי באמת?
תלוי מי הגברים, מהנדס מחשבים בוגר ישיבה או קבלן שיפוצים ערבי
ישנם מקצועות שמבחינת העבודה מאוד מתאימים לנשים אבל מבחינת הלימודים פחות, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, פסיכולוגיה, רפואה ועוד כיום מנסים לפתור את הבעיה ולהכניס חלק מהמקצועות הנ"ל לסמינרים, אמנם לפי המסתמן עכשיו, הלימודים יהיו לוקים בחסר וזה מעורר שאלה רצינית לגבי יכולת ההשמה בעתיד.
וכל אחד ישאל בדעת רבותיו

SHILATI

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
זה אל עניין של מה יגידו ומה לא והאם זה נובע מקנאה.
זה נושא רציני מאוד.
בכלל, שיווק זה נושא בפני עצמו, כמה צריך לשמור על גבולות וכו' וכאן יש לנו סופר של שיווק+להראות אותה ברוב המקרים במקומות ריקים ושוממים+נהיגה כמו שהזכירו כאן+כמה דברים...
זה לא בעייתי רק לבחורה בת 19.
בנוסף, דעתי האישית אחרי שנים, הסמינר תורם המון.
גם לאלה שיש להם קוצים וגם לבנות שרוצות ללמוד מקצוע אחר לגמרי, חבל לוותר.

אוניברסיטון

משתמש פעיל
יש דברים שגם אם הם נתפסים מתאימים לגברים.
נשים בהחלט יכולות למצוא בהם הצלחה וייעוד.

אבל לא כל מה שמתאים לבחורה מתאים לנשואה.
אם הוא רוצה לעבוד בתיווך, לא במזכירות במשרד תיווך...
אז היא תצטרך ללכת לדירות.
ואם היא תצטרך ללכת גם לדירות לא חרדיות א"א לדעת מה היא תפגוש (מספיק תמונה לא מתאימה)
עוד קצת אחרי החתונה בהסכמת בעלה ועם קצת יותר בשלות, אחריות והבנה.

מכירה אישה חסידית מאוד, שאוהבת כמזכירה במשרד תיווך.
וגם מתעסקת בתיווך בעצמה.
והכל נעשה ביר"ש אמיתית.
אבל זה מצריך המון כח והרבה יר"ש.

למה מי אמר?

משתמש חדש
שטויות, יש לי חברה, מאד מאד מאד פרומרית, מתווכת מצליחה מאד!! ללא וואצאפ!! וללא אינטרנט!! (פעם ביום יומים הולכת לחדר מחשבים..) התחילה את זה בגיל 22.
מנהלת בצניעות ונעימות.
בהתחלה כולם חשבו שקרה לה משהו עד שהחילה להרוויח... ולקנות כמה דירות...

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
למה היא רוצה ללכת לעבוד שם?
כי היא רוצה למלא את הזמן?
או כי היא רוצה להרויח
בחורה בגיל הזה - מתאים מקובל והגיוני יותר שתמלא את זמנה ברכישת כלים וידע לעתיד
ותחכה עם העבודה הזאת עוד קצת שתהיה מבוססת מבחינת המצב המשפחתי שלה ובניית האישיות שלה...
כך דעתי,
וכך הייתי מסתכלת על הצעה כזאת לבן שלי..

יהודה גל

משתמש מקצוען
בחברה החסידית לא מקובל מתווכות באופן כללי ואפי' מבוגרות, מי מדבר על בחורה בת 19?!?!?! חד משמעית!
כמובן שאני מתכוון לחסידי קלאסי ולא לחסידי מודרני וכדומה.

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
הקטע שזה עבודה מעשית, מחוץ לבית, התעסקות עם אנשים זה בהחלט בעיה
כי יש הרבה בנות שעובדות בכל מיני עבודות בגיל הזה, אבל לא נפגשות פיזי עם לקוחות וכו'

דץ

משתמש פעיל
כמה נקודות:
1. עבודה בתיווך בד"כ דורשת ייצוגיות, וד"ל.
2. הרבה פעמים העבודה במשרדים אלו היא משוחררת ופתוחה, מלא אנרגיות וכדו'
יש שיח משוחרר עם העובדים וכו'.
3. ומימילא בד"כ העובדים במשרדי התיווך השונים פחות פרומער'ס ,(יש גם פרומע'רס)
4. לדעתי זה לא נשמע רע , זה רע! זה פותח את הבחורה לעולמות שהיא לא אמורה להיות שם!
בפרט לא לפני החתונה.
5. צריך לפרוס בפני הבת את הצדדים, ולקבל החלטה משותפת.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
לא זכיתי להכיר מתווך בלי ווטסאפ שהצליח....

מכיר כמה שעובדים רק עם פל' כשר (ושליחת תמונות במייל) ומצליחים מאד,
לצורך הדוגמא בקרית גת מתווך בשם - יהושע (חסיד בעלז)

נערך לאחרונה ב:

דץ

משתמש פעיל
לא זכיתי להכיר מתווך בלי ווטסאפ שהצליח.... בפרט כשהמדובר במשרד ולא במחתווך עצמאי, איך בוסים אומרים? זה מבריח לקוחות...
צודק שרובם ככולם עם וואצפ
אבל מכיר כמה שבלי...ומצליחים בענק!
אחד נראה לי קוראים לו אלתר, מב"ב ,
מוצלח מאוד!
הכל סייעתא דשמייא,

מתמטיקאי

משתמש פעיל
זה נראה לי מזעזע
ודרך אגב במשרד כאילו משפחתי ואווירה חרדית זה יכול להיות יותר גרוע.
הייתי אומר שאני בהלם מהשאלה, קצת מחשבה!! זה הדרך הכי קלה לבחורה לחטוא!
ודרך אגב גם לנשואים זה לא פשוט
לדעתי ויש לי הבנה בנושאים האלו חד משמעית לא ללכת על זה!!!

מתמטיקאי

משתמש פעיל
שטויות, יש לי חברה, מאד מאד מאד פרומרית, מתווכת מצליחה מאד!! ללא וואצאפ!! וללא אינטרנט!! (פעם ביום יומים הולכת לחדר מחשבים..) התחילה את זה בגיל 22.
מנהלת בצניעות ונעימות.
בהתחלה כולם חשבו שקרה לה משהו עד שהחילה להרוויח... ולקנות כמה דירות...
זה לא שטויות
יש לי חבר אותו דבר אבל הוא התגרש...

חני הסקרנית

משתמש צעיר
לא מבינה בכלל איך אפשר לחשוב על כזה כיוון
1. משרד תיווך בד"כ זה מקום מאוד עם רגשות זאת אומרת מגיע מתווך מיואש שהוא חשב כבר שהוא הולך לסגור דירה ובסוף לא...הוא הרי לא יכולה לא להתייחס, כך שכל הסיפור הזה של תיווך שלהכיל אכזבות אחד מהשני וכן פתאום במשרד מתווך מרוגש שסגר אחרי כמה חודשים עסקה ענקית אי אפשר להישאר אדיש לסיטואציות האלו
2. אוטומטית בד"כ מתווכים הם אנשים עם הרבה מרץ טיפוסים יותר זורמים כאלו וחברותיים כך שזה גם מקשה על לשמור מרחק
3. ומה קורה עם לקוח אחד מבקש ממנה שהוא כרגע בעיר והוא יכול עכשיו לבוא לראות דירה והוא מחכה לה למטה עם הרכב ליסוע איתה לקצה השני של העיר לראות איזה דירה שהוא מאוד רוצה לקנות, זה נראה סביר בעיניך ?
4. המון פעמים זוגות מאוד משתפים על עצמם אצל מתווך לדוגמא: אישתי חייבת שיהיה מטבח סוף הדרך פשוט היא טיפוס פרפקציוניסטית ובפרט עכשיו שיש לה בעבודה איזה חברה אחת דווקא די מוכרת (את כנראה אפילו שמעת עליה.....את מכירה אותה ? אההה לא, הייתי בטוח שכן, היא נקראת פאנית ענקית בציבור החרדי... אמנם הבנתי שלאחרונה קצת פחות עושים אצלה בגלל כל הטירוף הזה נגד הלייס.....שהוא בכלל לדעתי פוליטיקה של כמה רבנים אינטרסנטיים, כי הרי בינינו מה זה השטויות האלו ? מי שדווקא רוצה בכוח היום יש לו הכל באינטרנט.... כן, ממש כך, כולל הכל ! זה באמת כבר נהיה מוגזם שהשם ישמור ועבר כבר את הטעם הטוב.... תאמיני לי שאני מקנאה בך שאין לך את השטויות האלו, הכי כיף בלי זה, האמת שאני גם תקופה הרב אמר לי שאני אפסיק אבל מה לעשות אישתי לא הסכימה בשום פנים ואופן, אין היא אומר לי המנוחה שלי לשבת סופ"ש במיטה ולראות את הפרקים החדשים של הסדרות.....אין בשבילה זה צורך נפש , כאילו פיקוח נפש איך שאומרים (ואל תשכחי שהבחורה הזאת עוד לא סגורה על איזה פאה היא הולכת.....)
בקיצור איפה אחזנוווווווו ? את זוכרת אולי ? אהההההההההה בטח נו , החברה האושיית רשת המעצבנת הזו....
כן, בקיצור היא בנוסף להכל עכשיו גם רוצה להרשים אותה שהיא כאילו גם בסטייל שלה, והיא חייבת שכאילו יהיה לה "מטבח אינסטגרמי" את יודעת מה זה ? מה את רצינית איתי שאת מתווכת בתחום ואת לא יודע מה זה ?
אני בשוק של החיים..... איך זה יכול להיות כמה שנים את בתחום ?
היא: אני סה"כ בת 19 אז כמה שנים אני יכולה כבר להיות בתחום ? תעשה חשבון.....
הוא:

אני פשוט לא יכול לדבר מרוב הלם !

את לא ראית שכמעט עשיתי תאונה שאמרת לי את זה...
אני לא מאמין הייתי שם אלייך בטח 27 כזה, את בוגרת מדברת כמו איזה אחת שכמה שנים טובות בתחום....
אני פשוט בהלם של החיים.....חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
ואני כזה איך שאני רואה אותך כזה חושב לעצמי שאת נראית כאילו ממש עם השיער הטבעי שלך
והתפלאתי כזה לעצמי, שלא קרה לי שראיתי פאת לייס שהיא עד כדי כך יפה ונראית ממש הכי טבעי שיש...
בקיצור איפה היינו באמצע משהו ?
את זוכרת אולי ?
רגע, תזכירי לי איך אמרת שקוראים לך ?
היא: דיני
אה דיני, כן כן נזכרתי
אז את זוכרת דיני איפה היינו באמצע ?

רגע רגע רגע מה המטורף הזה רצה ? הוא לא רואה שאנחנו צריכים פה את הימינה ?

אהההההה כן נו הבטחתי לך שאני יסביר לך מה זה המטבח האינסטגרמי,
הרעיון שכאילו זה מטבח שישר מעלים ממנו תמונות לאינסטגרם..... כאילו משהו סוף הדרך
עכשיו מה אישתי לא מבינה ? שמילא היא גרושה שאין לה שום סיפוק בחיים.. שגם כן בעלה זרק אותה מכל המדרגות אחרי שדיברו עליה.....
רגע אמרת שאת בחורה ? נכון ?
טוב, לא משנה, בקיצור הסתובבו עליה כל מיני שמועות לא מחמיאות בלשון המעטה.....
תכלס אישה מסכנה בלי שום סיפוק בחיים לא היה לה טוב עם בעלה....
אז נו אני צריך להסביר לאישתי למה זה חתיכת טירוף שהיא לא מתפשרת על מטבח אם הוא לא משהו מפוצץ ?

טוב... הנה זה נראה לי הבניין הזה.....
איך זה יכול להיות שכבר הגענו ?
אני הרגשתי כאילו נסענו רק 3 דקות ...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה