כללי נשמע לכם הגיוני לקבל על תמונה 25 סנט? צלמים ומעצבים חוו דעתכם

sfogel

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
כהמשך לאשכול הזה, שלא הובן מהכותרת מה תוכנו
http://www.prog.co.il/showthread.php?t=154748

כבר מזמן רציתי להעלות דיון על הנושא הזה,

שקלתי לא מזמן למכור צילומים ועבודות וקטור לאתרי תמונות,
ואחרי רישום לשאטרסטוק וקריאת ההוראות וכל הנלווה,
אני מגלה שהסכום שהם משלמים לך המעצב/ הצלם/ הגרפיקאי על כל הורדת תמונה הוא 25 סנט!!!
25 סנט לתמונה אחת!! (קצת פחות משקל)
נראה לכם הגיוני להשקיע שעות בבנית וקטור, או לשכור סטודיו/דוגמנים/ מאפרת ושעות של עבודה בשביל 25 סנט?
אז גם אם התמונה מאד מוצלחת וגרמת ל-20 איש להוריד את התמונה בחודש,
את מקבלת בסוף החודש 5$.
אני לא מבינה למה שווה לצלמים ומאיירים ברמה גבוהה כ"כ להשקיע כ"כ הרבה בשביל הסכומים האלו?
אולי אני טועה?
אשמח לשמוע בעלי ניסיון.

גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אף פעם לא בדקתי והשויתי, ואין לי מידע

אבל יש פה איזה הגיון,
ע"פ רוב גרפיקאי/צלם שמוכר ברשת, לא מסתפק בתמונה בודדת, הוא כבר עושה סדרות מאותו סוג שלבצע את ההבדל ביניהם לוקח כלום של עבודה, או לחילופין צלם עושה יום צילום או כמה, ויכול לעשות מאות תמונות..

נניח ויש לי 100 תמונות בשאטר, וכל תמונה הורדה פעם אחת, כבר אני נמצא ב-500 דולר לחודש, נכון שזה נראה ורוד, ומתוך מליוני תמונות למה שיבחרו את שלי דוקא ? עושים מכל רעיון 100 וריאציות ואז הסיכוי גדל

sfogel

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י גולד;1183679:
נניח ויש לי 100 תמונות בשאטר, וכל תמונה הורדה פעם אחת, כבר אני נמצא ב-500 דולר לחודש, נכון שזה נראה ורוד, ומתוך מליוני תמונות למה שיבחרו את שלי דוקא ? עושים מכל רעיון 100 וריאציות ואז הסיכוי גדל

החשבון שלך לא נכון,
נניח ויש 100 תמונות שהורדו אתה מקבל 25$ בחודש,
זה נחמד מאד בתור כסף קטן, אבל ייקח לך שנה לכסות את היום צילומים האחד הזה.

אוהב0ישראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אם זה אתר בינלאומי והתמונות ברמה גבוהה ומקצועית ולא סתם, אני מאמין שאפשר לעשות כסף מזה. אם זה משהו ישראלי או שהתמונות לא מי יודע מה, באמת אין סיכוי לפרנסה משם, בדרך כלל.

עדן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
אני מניחה שהתגמולים זה לפי אחוזים
בגלל שרוב מנויי השטרסטוק עושים מנוי חודשי זה יוצא מחיר מאד נמוך פר תמונה
ולכן התמלוגים לצלם/יוצר מאד נמוכים.
אבל תנסי לברר אם התמונה נמכרת בחבילות של עשר דולר לתמונה כמה יהיה התמלוגים.
או לחילופין, תנסי למכור באייסטוק שם המחיר של התמונות מאד יקר ויש סיכוי לקבל תמלוגים יותר גבוהים.
וראיתי תמונות זהות שנמכרות באתרים שונים, דבר שיכול להגדיל את הרווח.

גרפיks

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
ושוב, השאלה העיקרית היא האם צריך לתת בילעדיות לאתר שאני מוכרת להם. או שאפשר במקביל למכור לעוד אתרים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה