כללי נשאלתי שאלה מעניינת - נראה מה דעתכם

• פותח הנושא אליהו פריד
  • פורסם בתאריך
בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
א

אליהו פריד

אורח
ראובן הלווה משמעון 2 ביצים.
ראובן מצא באחד הביצים דם וזרק אותו.

האם ראובן צריך להחזיר לשמעון 2 ביצים או רק ביצה אחת????

C H A N Y

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אפשר לשאול רב?!

[במילים אחרות מה המטרה של השאלה בפורום פה?]

חיים משה

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני מתאר לעצמי שיש לך איזושהוא דרך לחבר את הענין לנושא עיצוב גרפי, אחרת לא היית מעלה שאלה זו כאן בפורום.
אם כן, אל תייבש אותנו...:)

א

אליהו פריד

אורח
אסביר יותר את השאלה.
כאשר ראובן מצא דם בביצה הסתבר ששמעון נתן 2 ביצים ואילו ראובן קיבל ביצה 1.

גם שמעון אם היה פותח את הביצה היה זורק אותו לפח, נכון??? אז לכאורה ראובן צריך להחזיר רק ביצה אחת.

אבל מצד שני, כאשר ראובן קיבל את הביצים, הוא קיבל 2 ביצים, ולכן עליו להחזיר 2 ביצים,
כמו שאם קניתי תבנית ביצים ומצאתי חציים עם דם, אני סופג את הנזק. כי אני שילמתי עבור מה שהוא נתן.

לכן השאלה היא, האם אנחנו הולכים אחר הנותן או אחר המקבל?

נחליאלי

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לדעתי שתי ביצים,
בדיוק כמו שהחנות לא מחליפה ביצים, וראבון בטוח ידע שבביצה יכול להיות דם.
כל מה שנותר לראובן, זה לקוות שבאחת מהביצים שמחזיר יהיה דם...:)

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
אותי לימדו: "אם מלווים מחזירים".

א

אליהו פריד

אורח
נכתב ע"י נחליאלי;904173:
לדעתי שתי ביצים,
בדיוק כמו שהחנות לא מחליפה ביצים, וראבון בטוח ידע שבביצה יכול להיות דם.
כל מה שנותר לראובן, זה לקוות שבאחת מהביצים שמחזיר יהיה דם...:)

זה לא דומה, כי אחד שמוכר ביצים למטרת מסחר ואין לו שימוש בביצים זה שונה מאחד שהלוה משכן שמתכונן להשתמש בביצים ורוצה בחזרה ביצים.

אעצים את השאלה.
אם נאמר שהוא חייב 2 ביצים, מה יהיה הדין אם הוא אכן יחזיר 2 ביצים אותם הוא בחר ברוח הקודש והוא ידע מראש שבשתיהם דם. בפועל הוא החזיר 2 ביצים לא?

ק

קופירייט

אורח
הצעתי לכותרת האשכול הנוכחי:
טיזר אינטראקטיבי

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אליהו פריד;904176:
זה לא דומה, כי אחד שמוכר ביצים למטרת מסחר ואין לו שימוש בביצים זה שונה מאחד שהלוה משכן שמתכונן להשתמש בביצים ורוצה בחזרה ביצים.

אעצים את השאלה.
אם נאמר שהוא חייב 2 ביצים, מה יהיה הדין אם הוא אכן יחזיר 2 ביצים אותם הוא בחר ברוח הקודש והוא ידע מראש שבשתיהם דם. בפועל הוא החזיר 2 ביצים לא?
חבל שהוא לא השתמש ברוח הקודש גם כשקיבל משמעון 2 ביצים,אז כל הבעיה היתה נפתרת....

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
חבל לנסות לנחש. ההלכה אומרת שמחזירים שתים, מה שמעון עשה עם הביצים, לא קשור לראובן.

א

אליהו פריד

אורח
נכתב ע"י RacheliM;904183:
חבל שהוא לא השתמש ברוח הקודש גם כשקיבל משמעון 2 ביצים,אז כל הבעיה היתה נפתרת....
לא קשיא, כאן אשתו לוותה וכאן הוא החזיר :)

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י אליהו פריד;904176:
יחזיר 2 ביצים אותם הוא בחר ברוח הקודש והוא ידע מראש שבשתיהם דם. בפועל הוא החזיר 2 ביצים לא?

וזאת לא הונאה?

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
השאלה היא מי אמר שלקבל ביצה עם דם זה אומר שלא קיבלתי ביצה, מי אמר שאני חייב לקבל ביצה הראויה לאכילה? אולי לוויתי ביצה וזה מה שאני מחזיר, ולא לוויתי אוכל...

חסיד

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני רק לא מבין איך הביצים קשורים לגופנים...

אני כבר כמה דקות מנסה להבין לאן האדון חותר אך ללא הצלחה.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
יש ביצה שהיא לא לאכילה?

חיים משה

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
המפתח לתשובה הוא אחד, האם כשקניתי תבנית בצים במכולת והיה בהם דם האם זה מקח טעות או לא?

א

אליהו פריד

אורח
בקניה זה שונה.
כאשר אחד קונה ביצים, הרי שזה על דעת כן שאם יהיה ביצים אם דם, הוא לא יחזיר אותם.
אבל בחלב לדוגמא, אם הוא קנה חלב מקולקל, הלקוח כן מחזיר את החלב המקולקל, כי על דעת כן היתה העסקה, כי הוא יודע שתנובה מספקת לבעל המכולת חזרה מוצרים מקולקלים

כאשר ראובן הלוה משמעון 2 ביצים, לא ידענו שהוא הלוה בעצם ביצה אחת, רק אח"כ התברר למפרע שהוא בעצם הלוה ביצה אחת, כי אם ראובן ושמעון היו יודעים ברוח הקודש שהביצה עם דם, ראובן לא היה לוה ושמעון לא היה מלוה אלא זורק לפח, לא???

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
זה מזכיר לי בדיחה

רואה חשבון וכלכלן מטיילים בפארק ולפתע
רואים צפרדע קטנה. "שמע", אומר רואה
החשבון, "אם אתה אוכל עכשיו את הצפרדע
הזו חיה, אני נותן לך אלף שקל!"
הכלכלן מהסס אבל מסכים, ובולע את הצפרדע.
כעבור זמן מה הם נתקלים בעוד צפרדע קטנה.
הפעם אומר הכלכלן: "עכשיו תורך. אם תבלע
את הצפרדע, תקבל ממני אלף שקל".
רואה החשבון מסכים, ובולע את הצפרדע.
לאחר דממה קצרה אומר רואה החשבון: "רגע,
בעצם שנינו אכלנו צפרדעים, ואף אחד מאיתנו
לא הרוויח כלום!"
"נכון", משיב הכלכלן, "אבל גלגלנו מחזור
של אלפיים שקל"...

פינת המבקר

משתמש רשום
נכתב ע"י פופקו;904196:
השאלה היא מי אמר שלקבל ביצה עם דם זה אומר שלא קיבלתי ביצה, מי אמר שאני חייב לקבל ביצה הראויה לאכילה? אולי לוויתי ביצה וזה מה שאני מחזיר, ולא לוויתי אוכל...

ביחוד ששמעון היה יכול לפנק א"ע בביצה קשה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה