נקודתיים ופסיקים לפני ציטוטים.

שבלונה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
בפסקאות בתוך ספר שסגנון הכתיבה שלו בשאיפה להיות כמה שיותר "זורם",
בקטעים המציגים דו-שיח או מובאות, לדוגמא:

"כאשר משה עומד מול קורח, הוא אומר “וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה, בְּזֹאת תֵּדְעוּן, כִּי ה‘ שְׁלָחַנִי לַעֲשׂוֹת אֶת כָּל-הַמַּעֲשִׂים הָאֵלֶּה...""

או

"לבסוף לאחר שיצאו כולם, אמר הרב לרבנית “אני גמור!“"

או

"מובן שאף אחד לא יכול לעשות חשבונות כאלו, כי מי יכול לעמוד במבחנים כאלו, ל“ע! אומרת הגמרא “הורדוס עבד בית חשמונאי היה, נתן עיניו באותה תינוקת (מבית חשמונאי)."

-------

האם בכל הקטעים האלה נכון "לחתוך" את המשפט בפסיקים/נקודות או אפשר ונכון לתת לטקסט לרוץ בשטף שלו?

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
אינני יודעת לגבי הכללים בנושא, אך לטעמי האישי, הוספה של נקודתיים או פסיק אינה גורעת כלל מהשטף אלא להיפך, מסייעת לכתיבה להיות ברורה יותר ולכן שוטפת יותר.

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
יפה אמרה 'בראש מילה', כל מילה נוספת מיותרת!

מירה כ

משתמש סופר מקצוען
עד כמה שידוע לי, בתוך ציטוט לא שמים שוב גרשיים אלא גרש בודד (כך קוראים לזה?), לדוגמא:
"לבסוף, לאחר שיצאו כולם, אמר הרב לרבנית: 'אני גמור!'"
הוספתי גם פסיק ונקודתיים שהיו חסרים שם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה