נעים להכיר :)... פשוט לשרטט מקצועי...

-פשוט לשרטט מקצועי-

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
שלום לכולם, אני נעמי זונאבנד, חדשה פה...

איזה יופי לראות את שיתופי הפעולה..
נראה שזה תורם המון, לכולם!

אני שרטטת כבר 7+ שנים ולומדת את האוטוקד ומתמקצעת בו תוך כדי...
מלמדת כבר 5 שנים אוטוקד במסלולי אדריכלות ועיצוב בסמינרים הגדולים בירושלים.
בקיצור, נמצאת עמוק עמוק בתחום האוטוקד- הבסיסי והמתקדם.

הוצאתי לאור חוברת ללימוד האוטוקד- 'פשוט לשרטט מקצועי', חוברת מעולה, ברורה ומתומצתת, היא כוללת את כל הפקודות הבסיסיות עם פירוט כל האופציות ותתי הפקודות של כל אחת, ובסופה מכילה את כל התחלת האוטוקד המתקדם- הדברים היותר קריטיים לשרטוט מהיר ומקצועי יותר. (כלי מדהים להוראת המקצוע- ובתוספת של חוברת תרגילים).

מגלה לכם בסוד שאני עובדת ממש עכשיו על עוד 2 פרויקטים -
ספר אוטוקד מתקדם - במטרה להנגיש את כל הפקודות המקצועיות יותר ולעיתים המסובכות יותר, לכל אחד/ת שיודע/ת וקשור/ה לתוכנה, שכ-ו-ל-ם יוכלו להרים את הקצב, הדיוק והמקצועיות שלהם. בלי לשלם על קורסים ארוכים, מתישים, יקרים ולא מספיק ממוקדים.
וביחד עם זה מפתחת שיטה לקידום משרדים--- תהליך של בנית שיטת עבודה לשרטוט מקצועי, חכם וחוסך זמן, אינדבדואלית לצורכי המשרד הספציפי וסגנון התנהלותו.
פשוט (בעצם בכלל לא פשוט), מתוך הכרות אישית שלי עם עולם השרטוט אני מודעת עד כאב לשיטות מסובכות ומסורבלות אצל הרבה מידי מהאדריכלים והיועצים למיניהם. וחבל... תמיד כדאי לרוץ הלאה... mitCADmim !!!

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נשמע מעניין בהחלט!
תוכלי להעלות מס' עמודים לדוגמא? אם לא אכפת לך שייראה כאן חופשי.

מסכימה בכל לב עם הצורך ללמוד לעבוד נכון, עבודה בסדר ובצורה הנכונה חוסכים המון כאב ראש וזמן מיותר לאורך העבודה, לפעמים נראה שחבל על ההשקעה בפרטים ובדיוק אבל זו ממש דרך ארוכה שהיא קצרה.

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
יחד עם זה מפתחת שיטה לקידום משרדים--- תהליך של בנית שיטת עבודה לשרטוט מקצועי, חכם וחוסך זמן, אינדבדואלית לצורכי המשרד הספציפי וסגנון התנהלותו.
פשוט (בעצם בכלל לא פשוט), מתוך הכרות אישית שלי עם עולם השרטוט אני מודעת עד כאב לשיטות מסובכות ומסורבלות אצל הרבה מידי מהאדריכלים והיועצים למיניהם. וחבל... תמיד כדאי לרוץ הלאה..
זה נכון
ראיתי הרבה מעצבים פרטים שעשו עבודת יפות מאד במציאות אבל ברמה השרטוט והדיוק כ"כ חבל לשרטט כמו לפני 15 שנה , ולא היה מי שיקדם אותם וילמד
מעניין אותי מה יש לך להגיד על תלת מימד באוטוקד?

-פשוט לשרטט מקצועי-

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
זה נכון
ראיתי הרבה מעצבים פרטים שעשו עבודת יפות מאד במציאות אבל ברמה השרטוט והדיוק כ"כ חבל לשרטט כמו לפני 15 שנה , ולא היה מי שיקדם אותם וילמד
מעניין אותי מה יש לך להגיד על תלת מימד באוטוקד?

בדיוק ככה, יש המוני אדריכלים ומעצבים שהעבודות שלהם מדהימות, אבל השרטוט- לבכות!!
ויש כאלה שהשרטוט יפה ומדויק ואפילו מאוד, אבל כשאת מתחילה לגעת בו, את מגלה שעבדו עליו פרך, הוא לא משורטט בבלוקים! ואם הוא מצוין ומדויק סימן שהעבודה עליו היתה מטורפת... חבל!!

תלת מימד באוטוקד הוא סיפור בעייתי, מסורבל וכבד בטירוף, לטעמי- לא מומלץ!
יש תוכנות שעושות את העבודה טוב יותר ופשוט יותר.

-פשוט לשרטט מקצועי-

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
נשמע מעניין בהחלט!
תוכלי להעלות מס' עמודים לדוגמא? אם לא אכפת לך שייראה כאן חופשי.

מסכימה בכל לב עם הצורך ללמוד לעבוד נכון, עבודה בסדר ובצורה הנכונה חוסכים המון כאב ראש וזמן מיותר לאורך העבודה, לפעמים נראה שחבל על ההשקעה בפרטים ובדיוק אבל זו ממש דרך ארוכה שהיא קצרה.

כן, אעלה בהמשך... צריכה להתעסק עם זה מעט... בשמחה!!

-פשוט לשרטט מקצועי-

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
כן, אעלה בהמשך... צריכה להתעסק עם זה מעט... בשמחה!!

אז הנה... התוכן ללא עריכה סופית--- רק משם הצלחתי להוציא עמודים מסוימים..

אני מעלה דוגמא לפקודות שרטוט (פוליליין, האטש), עריכה (שכפול מערך) וקצת מהשרטוט בפועל (מידות (חלקי מאוד) התחלת בלוקים וXCLIP)---

החוברת מכילה כ-70 עמודים עמוסי תוכן, ומקיפה בגדול את כל יסודות ועקרונות השרטוט החכם ותחילת השרטוט המקצועי.

קבצים מצורפים

• השרטוט בפועל-דוגמא.pdf
    KB 970.4 · צפיות: 169
  • פקודות עריכה-דוגמא.pdf
    KB 414.9 · צפיות: 104
  • פקודות שרטוט-דוגמא.pdf
    KB 432.8 · צפיות: 104

חיה 10

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
תלת מימד באוטוקד הוא סיפור בעייתי, מסורבל וכבד בטירוף, לטעמי- לא מומלץ!
יש תוכנות שעושות את העבודה טוב יותר ופשוט יותר.[/QUOTE]

לי נח לעבוד באטוקד תלת מימד כביכול היה האוטוקד הרגיל כי יש בו דברים מובנים שאין ברגיל
כמו: כשמשרטטים בית במקום לשרטט עם פולילן פעם אחת ולהכפיל עם אופסט ישנה פקודה הנקראת "קיר" ובצד נפתח כרטיס הפרופוטיז בו אפשר להגדיר עובי קיר גובה וכ'
דלת , חלון, וכו' מובנים כבלוקים חכמים
עוד נקודה מאוד מוצלחת יש את האפשרות להזיז דלתות או חלונות בלי לשבור את הקירות
כלומר מיקמתי חלון 50 ס"מ מהקיר ורציתי להזיזו למרחק של 120 ס"מ פשוט גררתי את החלון לאורך הקיר עד למקום המתאים והקיר הושלם מעצמו - מעניין אם יש את זה גם ברגיל

-פשוט לשרטט מקצועי-

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
עוד נקודה מאוד מוצלחת יש את האפשרות להזיז דלתות או חלונות בלי לשבור את הקירות
כלומר מיקמתי חלון 50 ס"מ מהקיר ורציתי להזיזו למרחק של 120 ס"מ פשוט גררתי את החלון לאורך הקיר עד למקום המתאים והקיר הושלם מעצמו - מעניין אם יש את זה גם ברגיל[/QUOTE]

אני רק יודעת שהתלמידות שלי קיבלו פעם הוראה מאחת המורות לערוך גופים- אקסטרודים הם קראו לזה והקבצים נדפקו- אבל אמיתי. הכל זז באיטיות, כל כניסה ויציאה מבלוק לוקחה מלא זמן.
בקיצור- זה הגיע לרמה שאמרתי להם שבשום אופן לא יעבדו על המחשב האישי כדי שלא ידפק...

ואגב- פתרון מצוין יש לי בשביל נושא הבלוקים החכמים שיכולים לזוז---
אם תכיני לך בלוק דינאמי של חלון שמכיל מתחתיו WIPEOUT (עם מסגרת שקופה כמובן) כך שתוכלי להזיז אותו לכ מקום שתרצי בלי בעיה... כמובן תצטרכי להכניס את הקוים החיצוניים של הקיר- בשכבה ובעובי המתאים.
כנ"ל דלת- תוכל להריץ בקיר ולשנות בלי לחשוב ולעדכן...

HANF

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
אחרי שאת בוחרת את האובייקטים להעתקה, את בוחרת נקודת אחיזה ואז יש לך אופציה של ARRAY.
את מקלידה את כמות ההעתקות שאת רוצה, ואת המרווח ביניהם.
יש גם אפשרות של FIT- אחרי הקלדת כמות ההעתקות אפשר לבחור באופציה FIT ולסמן את המיקום אליו את רוצה שיגיע האובייקט האחרון. האובייקטים יתחלקו באיזור הזה באופן שווה.

בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  38  פעמים

לוח מודעות

למעלה