*** נספח לאתגר חודש חשוון תשע"ז - אמביוולנטיות ***

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
מקוה שיהיה לי זמן. רוצה להשתתף בע"ה.
תודה על היוזמה.
יש מצב לתת דוגמא למה הכוונה?
תעלי קטע אחד.

שרה'לה

משתמש מקצוען
לדוגמא, אישה שיולדת בן ראשון אחרי שורת בנות, והילד עם תסמונת דאון, ל"ע...

משויטט

משתמש מקצוען
או לדוגמא, עבודה. מצד אחד לא אוהב אותה ומצד שני אוהב את הפרנסה שהיא מביאה...
או לדוגמא, הבחירות בארה"ב. מצד אחד קלינטון היא בחירה רעה, מצד שני היא הרע במיעוטו...

אתגר מעניין. אנסה למצוא זמן ורעיון.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
טוב, התגבש לי רעיון.
(תוך כדי שטיפת כלים:)).
מעניין אם הוא יקלע לאתגר.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
נכתב ע"י מלפפון;2292048:
טוב, התגבש לי רעיון.
(תוך כדי שטיפת כלים:)).
מעניין אם הוא יקלע לאתגר.

הדחת כלים;)

ריפקא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
nechamizak-
חזק לגמרי!!
יש לך את זה!

gp

משתמש צעיר
nechamizak
מדהים!!!!!!!!!!!!!
נ.ב.
סתם מסקרן-
את סופרת/עיתונאית משהו בתחום?

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י gp;2300080:
nechamizak
מדהים!!!!!!!!!!!!!
נ.ב.
סתם מסקרן-
את סופרת/עיתונאית משהו בתחום?

תודה! אני אכן עוסקת קצת בכתיבת סיפורים, תסריטים, תכנים לימודיים ומקצועיים, אבל הכתיבה היא עיסוק צדדי שלי.

תפנית בעלילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הייתי יכולה להשאיר את מה שכתבתי ככה,כמו שזה,אבל האמביוילנטיות שמלווה אותי לאורך תהליך הכתיבה שלי לא נתנה לי,אז הנה שינוי קטנטן-במקום:דנדן הקטן משך לגלן התינוק בתלתל-(ארנב עם תלתל?!אהמ...לא משכנע...)הייתי כותבת-משך לו באוזן,ואם כבר אז עוד שינוי(אם היתה אפשרות עריכה הייתי עושה את זה בקטע עצמו,אבל האופציה סגורה)במקום מריבה על עניני מגירות-על עניני איצטרובלים,בכ"ז ארנבות.זהו,אין צורך לצלצל,זה היה בשבילי.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
שאלה של בורים ... מקווה שזה המקום הנכון לשאול--

האם המילה המדוברת -אמביוולנטיות היא מילה מדוברת באנגלית או לקוחה מלועזית לשפה המקצועית יותר ?

בתישראל

משתמש פעיל
פרוגיוזר
קבלי צלצול נוסף כאן.
גם אני באה מהתחום, ותארת את זה כל כך מוחשי ואמין.

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י בפוטנציאל;2303252:
האם המילה המדוברת -אמביוולנטיות היא מילה מדוברת באנגלית או לקוחה מלועזית לשפה המקצועית יותר ?

לא בטוחה שהבנתי את השאלה, אבל אמביוולנטיות זה מונח שמשתמשים בו בהחלט בשפה מקצועית כמו הרבה מילים לועזיות אחרות (ששאובות בעיקר מהשפה האנגלית). איכשהו זה נשמע יותר טוב מ"דו-ערכיות" במקרה זה, או מוטציות עבריות מוזרות במקרים יותר גרועים. לפעמים גם אין תרגום מדויק למילה הלועזית, או שהחלופה העברית מסורבלת או לא מוכרת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה