דיון נספח לאתגר הדו שבועי - תעשה מחיר

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תודה ל @הדוויג על האתגר המוצלח כל כך.
רק מילה שהציקה לי:
סיפור שלא הסתיים בכלל בהפי אנד.
נכון. אבל הוא עוד לא הסתיים. בסופו של מסלול הוא יהיה יותר דומה לסוג הראשון של הסיפורים.
ואכן, אז כבר יתבררו 'מאחורי הקלעים' של כל הסיפורים העגומים.

הזדמנות

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
האתגר הוא דווקא על החלטות רוחניות או שסתם החלטות לא מוצלחות עם תוצאות גרועות גם עובד?

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
האתגר הוא דווקא על החלטות רוחניות או שסתם החלטות לא מוצלחות עם תוצאות גרועות גם עובד?
בהחלט.
אפשר לכתוב על כל סוג של החלטות. רוחני, רפואי, משפחתי, כלכלי, תעסוקתי ועוד.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
באשר לאתגר עצמו:

בחירה אמיתית בסיפור לא אמורה בכלל להיות בין טוב לרע, אלא בין טוב לטוב, או בין רע לרע.
רוברט מקי ב'סיפור' מאריך על כך.

בחירה בין טוב לרע היא משעממת, יחסית.

הקושי מגיע כשצריך לבחור בין טוב לטוב, והעניין האמיתי הוא כשצריך לבחור בין רע לרע.
מה יותר רע? מה פחות? מה רע לטווח קצר, ומה לטווח ארוך? ממה הגיבור יסבול פחות?

STBW

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
הבחירה בחיים היא בין מה שנראה כרגע טוב או כיף או מזמין או קל או נוצץ או משתלם או מה שהתרגלנו או לאן שהתחמקנו
לבין מה שטוב באמת למרות שהבחירה בטוב לפעמים קשה יותר ולא נראית משתלמת או שווה...

נערך לאחרונה ב:

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הבחירה בחיים היא בין מה שנראה כרגע טוב או כיף או מזמין או קל או נוצץ או משתלם או מה שהתרגלנו או לאן שהתחמקנו
לבין מה שטוב באמת למרות שהבחירה בטוב לפעמים קשה יותר ולא נראית משתלמת או שווה...

ולפעמים זה בין שני דברים טובים באמת. או שני דברים רעים באמת.
ואז צריך לבדוק מחדש את סולם הערכים, את חשיבות הדברים. להחליט מה חשוב ממה. מה גרוע ממה.

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
ולפעמים זה בין שני דברים טובים באמת. או שני דברים רעים באמת.
ואז צריך לבדוק מחדש את סולם הערכים, את חשיבות הדברים. להחליט מה חשוב ממה. מה גרוע ממה.
כפי שניסחה זאת רחלי לביא:
סיפור הוא מהלך של גיבור שרוצה משהו, מבין שמה שהוא רוצה לא משרת את המטרה האמתית שלו, מבין מה הצורך האמתי שלו, ועובר שינוי.

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
סיפור הוא מהלך של גיבור שרוצה משהו, מבין שמה שהוא רוצה לא משרת את המטרה האמתית שלו, מבין מה הצורך האמתי שלו, ועובר שינוי.
אז אם אני מבין נכון - סיפור כזה כן מסתיים בהפי הנד - הגיבור מבין שהוא עושה צעד נכון עבורו.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

זה דגם אחד של סיפור.
ויכולים להיות דגמים נוספים.

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
תנו לי איזו מילה על הקטע שכתבתי
זהו קטע הבכורה שלי כאן בפורום ;)

בשמחה.
ראשית רעיון מעולה. היישר צהחיים עצמם.
זהיתי איזו הזדהות עמוקה בין השורות, ממש זעקה מהלב.

הכתיבה מלאת חן ומדויקת.
בהצלחה גדולה.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
תנו לי איזו מילה על הקטע שכתבתי
זהו קטע הבכורה שלי כאן בפורום ;)
פתיחה מעולה, התיאור ברור ומעניין. שיהיה בהצלחה.

אני תוהה אם לא היה עדיף למקד יותר את התהליך, כי תוך כדי הפרשיה הראשונה הסיפור מתפזר לסיכום אירועים מתומצת יותר. היה מוסיף גם חשיפת פרטים אישיים כמו שם, מראה, סגנון דיבור ושיוך מגזרי, בטח ובטח במה הוא עוסק (מזגנים? דודים?).

סיפור8

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בעז"ה

קודם כל, שתדע שאני מסתובבת כבר כמה ימים עם האתגר בראש. מאד מתחברת לנקודה באתגר הזה.
אבל איך שאני רואה בנספח, אני מבינה שצריך שיהיה מחיר מפורש לבחירה הרעה?
חשבתי שהעניין הוא שלפעמים אין תגמול מפורש, לא רע ולא טוב. אנשים עושים בחירות לא טובות בחיים, ולא משלמים על זה מחיר מידיי. כלומר, סיפור על בחירה טובה שמייד יש לה תגמול הוא פחות או יותר עם אותו המסר כמו סיפור על בחירה רעה שמייד יש לה מחיר. לא?
השאלה בתמציתיות- האם אפשר לכתוב סיפור על בחירה רעה, שלא מסופר בה על המחיר בכלל?

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
השאלה בתמציתיות- האם אפשר לכתוב סיפור על בחירה רעה, שלא מסופר בה על המחיר בכלל?
האם סיפור שעונה על דרישות האתגר הוא לא צפוי מראש?
לא חייבים לענות על כל דרישות האתגר. מי שכן יענה על הדרישות זה יוסיף לו נקודות. הבחירה היא שלכם, וגם המחיר של הבחירה..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה