נכס על שם בן אדם א' משכנתא על שם בן אדם אחר

יעית

משתמש פעיל
אני שאלה ככה (בשביל חבר ;) ), אם אני רוצה שהדירה תהיה רשומה על שם אבא שלי, יש מצב שאני המממן של הדירה גם בהון עצמי וגם במשכנתא והדירה על שמו,
א' אם אין בעיה בהעברות של הכסף, או שיבקשו הצהרות בלה בלה בלה, (אני מוכר נכס והדמי המכירה יכנסו ישיר לחשבון הבנק של האבא, או שאני אעביר לו את זה אח"כ, או שאני אשלם מחשבוני על הדירה שתהיה רשומה על שמו),
ב' אם בלקיחת משכנתא, שאני לוקח בשביל דירה שבעצם נרשמת על שם האבא, תנאי ההלוואה יותר גרועים, ואם כן אז בכמה?
תודה!

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני שאלה ככה (בשביל חבר ;) ), אם אני רוצה שהדירה תהיה רשומה על שם אבא שלי, יש מצב שאני המממן של הדירה גם בהון עצמי וגם במשכנתא והדירה על שמו,
א' אם אין בעיה בהעברות של הכסף, או שיבקשו הצהרות בלה בלה בלה, (אני מוכר נכס והדמי המכירה יכנסו ישיר לחשבון הבנק של האבא, או שאני אעביר לו את זה אח"כ, או שאני אשלם מחשבוני על הדירה שתהיה רשומה על שמו),
ב' אם בלקיחת משכנתא, שאני לוקח בשביל דירה שבעצם נרשמת על שם האבא, תנאי ההלוואה יותר גרועים, ואם כן אז בכמה?
תודה!
לעזור לאבא זה דבר מאוד חשוב.;)
בכל מקרה כדאי להתייעץ אם עו"ד בנושא.
לגבי המשכנתא אם המשכנתא נלקחת על שם האבא (ואתם מחזירים לו איך שבא לכם זה לא מענינו של הבנק) אז זה משכנתא רגילה (ביטוח חיים יעלה יותר כמובן ממה שעולה למי שצעיר ב20/30 שנה.
אם אתם רוצים שהאבא ימשכן את הנכס ואתם תהיו הלווים בפועל זה מייקר ממש קצת 0.2/0.5 כי מוגבלים יותר בבנקים.

יעית

משתמש פעיל
תודה!
מקפיץ,
ובעניין ב' - בכמה כסף זה יותר גרוע (לא מבין באחוזים).

aabb

משתמש צעיר
יש מושג של ערב משלם
חיב להיות קרבת משפחה מדרגה ראשונה, כדאי לבדוק את הנושא

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לא הבנתי את התשובה, ניקח הלוואת משכנתא סטנדרטית של 30 שנה יוצא בערך בהחזרים לכל 100 אש"ח בערך 460 לחודש, אז בהלוואה כזאתי כמה יהיה ההחזר?
החזרים סטנדרטים טובים במשכנתא רגילה זה 530 ל100k מי שאומר לך אחרת יגרום לך לשלם במצטבר הרבה יותר.
במקרה כזה ההחזר יהיה 550 בערך

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה