ניקוד חלקי לפי משמעות

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לקוח הביא לי קובץ גדול לנקד, ואומר לי שמה שבסוגריים עגולים, אם זה מראה מקום - לא לנקד, ואם משהו אחר - לנקד. ואם קשה לדלג - אז שאנקד הכל והוא ישלם לי.

עכשיו אני חייב לספר סיפור: כשהיינו ילדים ההורים שלנו יצאו לנופש, וכמנהג ישראל קדושים הביאו אותי ואת אחותי הקטנה לסבא וסבתא לשבת. בשבת בצהריים אחותי קבלה בפנינו שמשעמם לה, וסבי שה' ישלח לו רפואה שלמה (דוד בן ציון בן אסתר), הציע לה לספור כמה בלטות יש בבית. אחותי דחתה את הרעיון בטענה שיש הרבה בלטות! אז סבי הציע פשרה: שתספור אחת כן ואחת לא.

נחזור לענייננו: הרי בלאו הכי אני עובר אחד אחד, וצריך להתבונן בכל סוגריים מה משמעותם. אם כן, כשם שקיבלתי שכר על הדרישה כך אני צריך לקבל שכר על הפרישה, לא? הרי אין סקריפט שרץ ובודק מה מ"מ ומה לא.

עכשיו אני חייב לספר עוד סיפור: פעם היה במרכז אבטליון באלעד סנדויצ'ים בבוקר מוקדם. אז באתי לשם וראיתי שסנדויץ' עולה כמה שקלים יותר מטוסט. שאלתי את הבחור מה ההבדל ברכיבים, וענה לי שהרכיבים הם אותם רכיבים בדיוק!!! וטוסט עולה פחות. אז שאלתי אם אני רוצה טוסט אפוי ממש קלות, דהיינו שיכין סנדויץ' וישים אותו בטוסטר לחמש שניות ויוציא; האם זה נחשב כבר כטוסט לעניין המחיר? וענה לי שלא. אז שלושים שניות? ענה לי שלא, אלא צריך ממש כמה דקות שישב בפנים ואז המחיר יורד. אולי אחר היה קונה בשלב הזה, אבל אני נסתובבתי והלכתי, לקיים מה שאמרו חכמים "לכעוס זה להעניש את עצמך על טיפשותם של אחרים".

נחזור לענייננו: לבחור את האפשרות הנכונה או לדלג למילה הבאה לוקח לי כמעט בדיוק אותו זמן. מה כדאי לומר ללקוח?

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אם בשבילך זו אותה עבודה/אותו זמן - בחר במה שיעלה יותר זול ללקוח. מן הסתם, הקב"ה יאהב את זה.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אם בשבילך זו אותה עבודה/אותו זמן - בחר במה שיעלה יותר זול ללקוח. מן הסתם, הקב"ה יאהב את זה.
אני גם יכול לעשות לו הכל ברבע מחיר, וזה יעלה לו יותר זול. אני שואל למה שאתאמץ ואעבוד ולא אקבל תמורה?

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אני גם יכול לעשות לו הכל ברבע מחיר, וזה יעלה לו יותר זול. אני שואל למה שאתאמץ ואעבוד ולא אקבל תמורה?
לא הבנתי - הרי אמרת שזה אותו מאמץ! אני בעד לקבל תמורה על כל עבודה או מאמץ נוסף, אבל מקריאת דבריך הבנתי שזה אותו מאמץ/אותה עבודה כך או כך.
קראתי שוב את הודעתך הראשונה - אכן, אם אתה צריך לבדוק את כל הסוגריים העגולים במסמך - צריך לקבל תשלום גם על אלו שאינך מנקד. עם זאת, מן הסתם בדיקה בלי ניקוד לוקחת פחות זמן, ואם יש לך דרך לשער כמה פחות - אולי יש מקום להתחשב במחיר. (מסובך)

נערך לאחרונה ב:

צורת הדף

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לקוח הביא לי קובץ גדול לנקד, ואומר לי שמה שבסוגריים עגולים, אם זה מראה מקום - לא לנקד, ואם משהו אחר - לנקד. ואם קשה לדלג - אז שאנקד הכל והוא ישלם לי.

נחזור לענייננו: לבחור את האפשרות הנכונה או לדלג למילה הבאה לוקח לי כמעט בדיוק אותו זמן. מה כדאי לומר ללקוח?

תאמר לו שזה כמעט בדיוק אותו זמן...
הלקוח לא יודע כמה זמן עולה לך לדלג או לנקד. 'קשה לדלג' כוונתו שעולה לך זמן לבדוק אם לנקד או לא, ולכן הציע לנקד עם תשלום.
בסדר? ;)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה