ניקוד המילה מצר

נקדן

משתמש רשום
ניקוד המילה מצר שהוא מלשון גבול, האם הניקוד הוא מֶצֶר?

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
שווא שווא?
לא.
סגול סגול

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נקדן נכבד, אם אכן ניקדת "מצר" בשני שוואים כי אז נראה שאתה אכן צריך ללמוד דקדוק מראשיתו באופן יסודי. אחד הכללים הבסיסיים בדקדוק הוא שלעולם לא יבואו שני שוואים נעים רצופים, ומה שהבאת - שווא בראש מלה הוא נע וכן השני מבין שני שוואים רצופים (שלא בסוף מלה). אם ניקדת משהו אחר ושני השוואים שראיתי הם אך מצג שווא כי אז התעלם ממה שהערתי.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י אפכא מסתברא;596114:
אם ניקדת משהו אחר ושני השוואים שראיתי הם אך מצג שווא כי אז התעלם ממה שהערתי.

אהבתי את משחק המילים...

נקדן

משתמש רשום
לא הבנתי מי ראה שני שוואים, אתה לא ראית שניקדתי בשני סגול, אני רק התלבטתי אם באמת מנקדים כך או מֵצַר עם צירי ופתח, אני רואה שמהתייעצויות כאן בפורום אוהבים לעקוץ על סתם, אולי באמת עדיף שלא להתייעץ כבר.

נקדן

משתמש רשום
לאפכא

אין לי מושג איפה ראית שניקדתי בשני שוואים, ראה בהודעה שלי שפתחה את האשכול שניקדתי בשני סגול, הספק היחיד שהיה לי זה האם לנקד מֵצַר.

שבת שלום ומבורך לכל חברי הפורום.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
שלום נקדן
מצורף צילום מסך של ההודעה שלך כפי שהיא מופיעה אצלי בדפדפן גוגל כרום:

קבצים מצורפים

• 1.jpg
    KB 74.4 · צפיות: 17

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
בדקתי כעת בדפדפן אקספלורר, שם באמת מופיע בשני סגולין.
חזרתי לכרום, הגדלתי והגדלתי ובאמת בהגדלה רואים שזה שני סגולין.
כנראה שהבעיה היא בתצוגה מוקטנת של פונט גוטמן רש"י בכרום.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נכתב ע"י נקדן;596133:
לא הבנתי מי ראה שני שוואים, אתה לא ראית שניקדתי בשני סגול, אני רק התלבטתי אם באמת מנקדים כך או מֵצַר עם צירי ופתח, אני רואה שמהתייעצויות כאן בפורום אוהבים לעקוץ על סתם, אולי באמת עדיף שלא להתייעץ כבר.
מרבית חברי הפורום אוהבים לעזור ולחלוטין אינם אוהבים לעקוץ סתם.

נכתב ע"י נקדן;596798:
לאפכא

אין לי מושג איפה ראית שניקדתי בשני שוואים, ראה בהודעה שלי שפתחה את האשכול שניקדתי בשני סגול, הספק היחיד שהיה לי זה האם לנקד מֵצַר.

שבת שלום ומבורך לכל חברי הפורום.
גם הדפדפן שלי הוא גוגל כרום, וראה הודעתו של אברהם.

געוואלדיג

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י נקדן;596133:
זו האשמה לא נכונה בעליל. להיפך, רבים מהמשתתפים עומדים הכן לעזור לזולת. אמנם כאשר העצות אינן ערבות לאוזן, הן עלולות להתפרש כעקיצות, אבל זה סובייקטיבי לגמרי מצד חלק מהקוראים.
ואם מדברים מעצות, הנה אחת נוספת. הנני מציע, לנעוץ בראש הפורום אשכול שאלות בניקוד ובדקדוק, כל המבקש לקבל תשובה על שאלותיו, יציג אותן באשכול ההוא. לדעתי מיותר לחלוטין פתיחת אשכול בעבור כל שאלה (ובפרט כאשר השואלים לא טורחים אפילו לציין בכותרת את מהות השאלה, ומסתפקים ב: "שאלה בניקוד", וכדו'). רק הצעת דיון או שיתוף בתובנה, חידוש וכו', יצדיקו פתיחת אשכול נפרד. כמו כן, אם מתפתחת שאלה פשוטה לכדי דיון, ניתן להמשיך לדון באשכול נפרד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה