כבישים נותן זכות קדימה בכיכר

ששועלי

משתמש חדש
כשאני נותן זכות קדימה לרכבים שבכיכר ואין הולכי רגל במעבר חצייה או שכבר עברו ואני צריך לתת זכות קדימה לרכבים שבתוך הכיכר האם מותר לי לעצור על המעבר חצייה בשביל להיות יותר קרוב לכניסה לכיכר (ובכך אני נכנס מגדיל את הסיכוי להיכנס ראשון לכיכר לפני שנכנס רכב אחר מכיוון אחר לכיכר) או תמיד צריך לעצור לפני המעבר חצייה .חשוב לי לדעת מדויק לפי החוק בשביל טסט חיצוני

113570

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כן מותר להתקדם ולא לעצור
מעבר חציה זה לא תמרור עצור רק מתי שיש או מתקרבים אנשים שרוצים לחצות .
קח כלל בכיכר אתה נותן זכות קדימה לבאים משמאלך (גם בלי וינקר ;) ) וכמובן לשים לב למתפרצים מימין...
הרבה הצלחה

לעלוב ב"ש

משתמש רשום
כשאני נותן זכות קדימה לרכבים שבכיכר ואין הולכי רגל במעבר חצייה או שכבר עברו ואני צריך לתת זכות קדימה לרכבים שבתוך הכיכר האם מותר לי לעצור על המעבר חצייה בשביל להיות יותר קרוב לכניסה לכיכר (ובכך אני נכנס מגדיל את הסיכוי להיכנס ראשון לכיכר לפני שנכנס רכב אחר מכיוון אחר לכיכר) או תמיד צריך לעצור לפני המעבר חצייה .חשוב לי לדעת מדויק לפי החוק בשביל טסט חיצוני
לי הטסטר העיר למה אני מחכה לפני המעבר חציה כדי להיכנס לכיכר
כי יש 2נקודות עצירה
1)מעבר חציה
2) לפני כניסה לכיכר
בהצלחה

יוסי ויצמן

משתמש פעיל
הפקות ואירועים
כן מותר להתקדם ולא לעצור
מעבר חציה זה לא תמרור עצור רק מתי שיש או מתקרבים אנשים שרוצים לחצות .
קח כלל בכיכר אתה נותן זכות קדימה לבאים משמאלך (גם בלי וינקר ;) ) וכמובן לשים לב למתפרצים מימין...
הרבה הצלחה
אבל צריך לשים לב שיש מעבר להולכי דרך מאחוריך

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
2 שאלות על כיכרות.

1. אני מחכה להיכנס לכיכר, ומגיעים לכיכר עשרות רכבים, ואני לא מצליח להיכנס, אם אני מנסה להשתחל, אז בעצם המכונית השניה או השלישית עוד לא הייתה בכיכר (כיכר סטנדרטית) כשאני ניסיתי להשתחל, ואם כן כעת הזכות שלי ולא שלהם? כי בסופו של דבר אני כבר בכיכר לפניהם! ובכל זאת אני סופג צפירות.

2. ישנם כיכרות שאף אחד לא בכיכר, ומי שיסע הכי מהר הוא הזוכה. אז של מי זכות הקדימה? אם הרכב ההוא עוד לא היה בכיכר, ואני רק החרטום של הרכב שלי בכיכר, והוא הגיע מכיוון אחר במהירות ונכנס לכיכר, האם הזכות שלי? או שכל עוד לא התיישרתי לתוך הכיכר, אז הזכות שלו?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
2 שאלות על כיכרות.

1. אני מחכה להיכנס לכיכר, ומגיעים לכיכר עשרות רכבים, ואני לא מצליח להיכנס, אם אני מנסה להשתחל, אז בעצם המכונית השניה או השלישית עוד לא הייתה בכיכר (כיכר סטנדרטית) כשאני ניסיתי להשתחל, ואם כן כעת הזכות שלי ולא שלהם? כי בסופו של דבר אני כבר בכיכר לפניהם! ובכל זאת אני סופג צפירות.

2. ישנם כיכרות שאף אחד לא בכיכר, ומי שיסע הכי מהר הוא הזוכה. אז של מי זכות הקדימה? אם הרכב ההוא עוד לא היה בכיכר, ואני רק החרטום של הרכב שלי בכיכר, והוא הגיע מכיוון אחר במהירות ונכנס לכיכר, האם הזכות שלי? או שכל עוד לא התיישרתי לתוך הכיכר, אז הזכות שלו?
הכלל הוא שמותר לך להכנס לככר רק אם כל רכב שיגיע משמאלך לא יאלץ להרים רגל מהגז או להאט בגללך, כאשר אם לא היית נכנס הוא לא היה נזקק לפעולה הזו, (ולכן זה לא תלוי רק במיקום של הרכב משמאלך אלא גם במהירות שאתה מספיק להשתלב בככר בלי להבהיל אותו או להפריע לו.)
זה ההגדרה של להדחף.
ועל זה נפסלים בטסטים, וגם משקל האשמה בתאונות.

בפועל יש ככרות שאם תנהג ככה - גם שעה לא תכנס, כמו שיש מעברי חציה בשעות מסויימות שאם תנהג לפי החוק יקח 40 דקות עד שיהיה מותר לך ליסוע, במקומות כאלה עושים את זה בזהירות, ואם זה בטסט אתה לא נכנס רק אם הטסטר אומר לך כנס, וגם זה בשיקול דעת כי לפעמים מהרגע שהוא אמר לך ''נו כנס'' ועד הרגע שהתחלת ליסוע זה כבר סיטואציה אחרת לגמרי וזו תהיה פסילה.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
הכלל הוא שמותר לך להכנס לככר רק אם כל רכב שיגיע משמאלך לא יאלץ להרים רגל מהגז או להאט בגללך, כאשר אם לא היית נכנס הוא לא היה נזקק לפעולה הזו, (ולכן זה לא תלוי רק במיקום של הרכב משמאלך אלא גם במהירות שאתה מספיק להשתלב בככר בלי להבהיל אותו או להפריע לו.)
זה ההגדרה של להדחף.

מעניין.

כי אני תמיד ידעתי שהכלל הוא מי שהיה ראשון בכיכר!

ששועלי

משתמש חדש
משהו נוסף בקשר לכיכר שלי אישית זה היה נראה לי מאד מוזר שבלימודי נהיגה אחרי שנתתי זכות קדימה לרכב שבמעגל התחלתי להיכנס מיד אחרי הרכב שעבר אותי כך שבעצם אני מזדנב אחריו בכיכר והמורה בלם אותי ואמר לי שכיכר זה נקרא צומת ולא נכנסים לצומת לא פנוי וצריך לחכות שהרכב במעגל יצא רק אם אני רואה שהרכב שבמעגל עבר לכיוון היציאה מהכיכר שממנו נכנס שאז מסתבר שהוא לא ימשיך להסתובב בחזרה אז מותר לי להיכנס וזה מה זה מוזר לי כך לחכות לפני הכיכר שהרכב שבמעגל כבר עבר אותי והרכבים מאחורי כבר צופרים למה אני לא נכנס לכיכר ושאלתי את המורה אם הוא בטוח שגם הטסטרים יודעים את החוק הזה :rolleyes: והוא עונה לי בשיא הרצינות כן (האם מישהו מכיר או שמע פעם על כזה חוק)

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
משהו נוסף בקשר לכיכר שלי אישית זה היה נראה לי מאד מוזר שבלימודי נהיגה אחרי שנתתי זכות קדימה לרכב שבמעגל התחלתי להיכנס מיד אחרי הרכב שעבר אותי כך שבעצם אני מזדנב אחריו בכיכר והמורה בלם אותי ואמר לי שכיכר זה נקרא צומת ולא נכנסים לצומת לא פנוי וצריך לחכות שהרכב במעגל יצא רק אם אני רואה שהרכב שבמעגל עבר לכיוון היציאה מהכיכר שממנו נכנס שאז מסתבר שהוא לא ימשיך להסתובב בחזרה אז מותר לי להיכנס וזה מה זה מוזר לי כך לחכות לפני הכיכר שהרכב שבמעגל כבר עבר אותי והרכבים מאחורי כבר צופרים למה אני לא נכנס לכיכר ושאלתי את המורה אם הוא בטוח שגם הטסטרים יודעים את החוק הזה :rolleyes: והוא עונה לי בשיא הרצינות כן (האם מישהו מכיר או שמע פעם על כזה חוק)
לא שמעתי!
ברגע שעבר אותך, ואין רכב נוסף משמאל - יאלה - כנס!

חבובצ'יק

משתמש פעיל
תשאל אותו שוב, זה נשמע מאוד מופרך.
ואשמח אם תכתוב כאן את מה שענה לך.

ששועלי

משתמש חדש
שאלתי אותו כמה פעמים שהגענו לכיכרות ואמר לי זה החוק (אמר שגם בעבר היה בוחן מטעם משרד הרישוי) ובהמשך זה היה נראה שהוא מוכן לעשות לי טובה ולהרשות לי להיכנס אחרי שהרכב התחיל לצאת מהכיכר ליציאה הראשונה מימיני או שעבר את יציאה מצד ימין שלי לכיוון היציאה שמולי וגם זה לפנים משורת הדין ושהיה מאחורי רכבים כבר בלי סבלנות והאמת שגם אני לא יצאתי ברור אם זה החוק כמו שאמר בהתחלה אז איך פתאום אומר לי להיכנס אחרי שהרכב עבר את היציאה הראשונה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה