עזרה נגמרו ימי החל"ת, מה עושים?

תרשיש

משתמש צעיר
עובדת במשרד שעקב הקורונה הצטמצמו המכירות
ונגמר לי הזכאות לימי חל"ת נוספים
והבוס לא רוצה לשלם פיצויים ולכן לא מפטר אותי
לכאורה הייתי מתפטרת אך אני מעוניינת בפיצויים
אשמח לדעת עפ"י חוק
האם מותר להשהות עובד ללא קבלת דמי חל"ת
וללא צפי על חזרה לעבודה

A052

משתמש סופר מקצוען
חל"ת זה ברצון המעביד והעובד!

לא ניתן להכריח את העובד להישאר בחל"ת.
ואם כך קרה זה פיטורים והמעסיק חייב לשלם פיצויים!

תפנו בכתב במייל (שתהיה לכם הוכחה) ותכתבו שאם לא מחזירים אתכם לעבודה מדובר בפיטורים על כל המשתמע מכך.

ראש על הכתפיים

משתמש פעיל
חל"ת זה ברצון המעביד והעובד!

לא ניתן להכריח את העובד להישאר בחל"ת.
ואם כך קרה זה פיטורים והמעסיק חייב לשלם פיצויים!

תפנו בכתב במייל (שתהיה לכם הוכחה) ותכתבו שאם לא מחזירים אתכם לעבודה מדובר בפיטורים על כל המשתמע מכך.
אבל אם עדיין אפשר להשאיר בחל"ת צריך את אישור העובד?
אז איך הוציאו אותנו לחל"ת אם העובד לא רצה?

A052

משתמש סופר מקצוען
העובד העדיף לצאת לחל"ת כדי לא להיות מפוטר לגמרי (אם לא אז למה יצאתם? היה לכם עבודה אחרת?).

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
אני רוצה להבין, יש איזו מכסה לימי הזכאות לחל"ת? אשתי יצאה לחל"ת ועדיין לא חזרה לעבודה. יש מצב שאנחנו כבר לא זכאים לחל"ת? (לא משנה שהטיפול בתביעה שלנו כלל לא הסתיימה ובינתיים קיבלנו רק את 2 הפעימות).
תודה לעונים.

A052

משתמש סופר מקצוען
זה תלוי, זה יכול להגיע גם ל175 יום (כחצי שנה!) בכל 4 שנים.
תלוי בגיל ובילדים.

REPLAY

משתמש חדש
הפקות ואירועים
גם אני עדיין בחל"ת
וכפי שהבנתי החל מה1.6 צריך לחדש את החל"ת ולקבל אישור מהמעסיק שהוא ממשיך את החל"ת וכן להרשם בלשכת התעסוקה פעם נוספת. (על פי מה שאמרו לי)
לגבי החל"ת באי רצון זה נחשב כפיטורין כמצורף בקובץ.

קבצים מצורפים

• חלת.png
    חלת.png
    KB 16.8 · צפיות: 25

צופנוי

משתמש מקצוען
עד כמה שידוע לי ב-01.06 הסתיימו ההטבות בגין חל"ת קורונה (אי קיזוז ימי חופשה צבורים, הגדלת ימי הזכאות).
אבל הזכאות לדמי אבטלה היא ע"פ נתוני העובד (תלוי בעיקר בגיל העובד). ז"א עובד שנותרו לו עדיין ימים שהוא זכאי עבורם לדמי אבטלה והוא עדיין בחל"ת, ימשיך לקבל.
(אני גם שמעתי שחל"ת קורונה מסתיים, רק שלא מצאתי שום אסמכתא לכך. באתר הביטוח הלאומי כתוב שימי הזכאות הם כרגיל).

צופנוי

משתמש מקצוען
והנה ציטוט מאתר הביטוח הלאומי:
האם החל"ת מסתיים בסוף מאי באופן אוטומטי?
לא, תקופת החל"ת לא מסתיימת באופן אוטומטי בסוף מאי.
תמשיך לקבל דמי אבטלה בהתאם למספר הימים המרבי שנקבע לך. למידע על מספר הימים לחץ כאן
שים לב, עליך לדווח לנו על כל שינוי כמו: סיום חל"ת/ פיטורין/התפטרות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט מ'

צז מָה אָהַבְתִּי תוֹרָתֶךָ כָּל הַיּוֹם הִיא שִׂיחָתִי:צח מֵאֹיְבַי תְּחַכְּמֵנִי מִצְוֹתֶךָ כִּי לְעוֹלָם הִיא לִי:צט מִכָּל מְלַמְּדַי הִשְׂכַּלְתִּי כִּי עֵדְוֹתֶיךָ שִׂיחָה לִֿי:ק מִזְּקֵנִים אֶתְבּוֹנָן כִּי פִקּוּדֶיךָ נָצָרְתִּי:קא מִכָּל אֹרַח רָע כָּלִאתִי רַגְלָי לְמַעַן אֶשְׁמֹר דְּבָרֶךָ:קב מִמִּשְׁפָּטֶיךָ לֹא סָרְתִּי כִּי אַתָּה הוֹרֵתָנִי:קג מַה נִּמְלְצוּ לְחִכִּי אִמְרָתֶךָ מִדְּבַשׁ לְפִי:קד מִפִּקּוּדֶיךָ אֶתְבּוֹנָן עַל כֵּן שָׂנֵאתִי כָּל אֹרַח שָׁקֶר:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

משיב הרוח • אתגר 129

לוח מודעות

למעלה