בשרי מתכון לכרוב ממולא

גיל-הר

משתמש חדש
אני מחפשת מתכון טוב של כרוב ממולא בבשר/עוף עם רוטב
בכל פעם שאני עושה אני מרגישה שעדיין לא יוצא לי טוב כמו שטעמתי
באיזה שהוא אירוע אשמח לשמוע מתכונים שאחד מהם אולי יהיה המקור תודה.

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
נראה לי של @חני גרינשטיין אמור להיות מתכון
איזה סוג אתם מחפשים הונגרי חמוץ מתוק או מתובל

מיכל הולנד

משתמש פעיל
מתכון מפודי. יוצא מעדן. יותר טעים מסבתא..

1כרוב לבן גדול

מילוי
3כפות שמן זית
1בצל בינוני
250גרם בשר בקר טחון
3/4כוס אורז עגול
1עגבנייה בינונית
1כפית מלח דק
1/4כפית פלפל שחור גרוס

רוטב
2 קופסאות או 200גרם רסק עגבניות
3כוסות מים
2כפות שמן זית
1כפית גדושה סוכר לבן
1/2כפית מלח דק
1/4כפית פלפל שחור גרוס

אופן הכנה
מכינים את הכרוב למילוי: יוצרים קונוס עמוק בבסיס הכרוב בעזרת סכין חדה ושולפים את הגזע המחבר את העלים. מפרידים בזהירות 15 עלי כרוב.
מביאים לרתיחה מים בסיר גדול עם כף מלח.
חולטים בכל פעם 5 עלי כרוב במשך 5-4 דקות עד שהם רכים. מוציאים במלקחיים או בכף מחוררת, מסננים היטב ומניחים על מגבת.
מכינים את המלית וממלאים: קולפים וקוצצים את הבצל לקוביות קטנות. חותכים את העגבנייה לקוביות קטנות.
מחממים מחבת גדולה על להבה בינונית. מוסיפים שמן זית ובצל ומאדים כ-5 דקות תוך כדי בחישה מדי פעם עד שהבצל רך.
מוסיפים בשר ומטגנים תוך כדי בחישה ופירור הבשר עד שהוא משנה את צבעו.
מוסיפים אורז ומטגנים כדקה תוך כדי בחישה עד שהאורז חם ומצופה שמן. מוסיפים עגבנייה, מתבלים במלח ופלפל שחור ומערבבים.
מניחים את עלי הכרוב על משטח עבודה כשצידם הקמור כלפי מעלה ומסירים את העורק המרכזי. מניחים כף גדושה של מלית בשליש התחתון של כל עלה, מקפלים את החלק התחתון מעל המלית, לאחר מכן את צידי העלה ומגלגלים מהחלק התחתון של העלה כלפי למעלה.
מכינים את הרוטב ומבשלים: מערבבים את חומרי הרוטב בסיר רחב ומתבלים במלח ופלפל שחור. מניחים את הממולאים בסיר עם הרוטב בשכבה אחת צפופה כשהתפר כלפי מטה ומביאים לרתיחה.
מנמיכים את הלהבה, מכסים ומבשלים כשעה עד שהממולאים מוכנים. מגישים חם.

שרפית

משתמש רשום
אני הכנתי מהספר מתכונים של של ניחוחות שבת וחג של קרייזמן יצא מושלם
כבר הכנתי כבר כמה פעמים לכל המשפחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה