דרוש מידע מתישהו בשבועות / חודשים / שנים הקרובים תהיה ח"ו רעידת אדמה. גרים בריכוז חרדי?

מצב
הנושא נעול.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
בממוצע פעם במאה שנה ישנה רעידת אדמה עוצמתית באזורנו, הפעם האחרונה הייתה בי"א בתמוז ה'תרפ"ז ומוקדה היה בצפון ים המלח. היו מאות הרוגים, בעוד שהאוכלוסייה אז הייתה מאית מהיום.
עם זאת, כיום הבניה עשויה מבטון מחוזק בברזל, כך שלא צפוי נזק כה נרחב ובוודאי שלא בחיי אדם רח"ל. הנזק יהיה כן ענק ועצום בכל הקשור לתשתיות, מים חשמל גז כבישים. אל תבהלו בבקשה! חד וחלק.

עם זאת, תכניסו לכם טוב טוב לראש:
מתישהו בשבועות / חודשים / שנים הקרובים תהיה ח"ו רעידת אדמה. עד לפה עובדות.

וכעת למחשבות. האם הינכם גרים במקרה בריכוז חרדי?
אז אם כן... קחו בחשבון שכנראה יעזרו לכם בעדיפות אחרונה... קודם תושבי רעננה, אח"כ תל אביב, אח"כ הרצליה, ואז אזורים מבוססים עשירים חילוניים. ואח"כ אולי נראה אם יסתדר יבוא איזה טרקטורון של קק"ל לסייע לכם.

ולמה?
אם בימים כתיקונם מנסים לחלוב כספית את האזרח החרדי ולהעמיס עליו מיסים למיניהם וקיצוצים למכביר, בתקווה שלא יצטרכו לזרוק אותו למזבלה, וכשיש קורונה אין מהססים לסגור ערים חרדיות כמו בתי מצורעים של פעם, אין יוצא ואין בא, ואם מדא משחקים בחיי אדם וממדרים בלי למצמץ את מתנדבי הצלה רק כי הם, אממ, חרדים, ואם המשטרה לא מהססת לתת בראש לחרדים כי הם, אממ, חרדים, אז למה בדיוק נראה לכם שמישהו יירתם לחלץ ולסייע בריכוזים החרדיים ביום פקודה?

תילתן

משתמש סופר מקצוען
בממוצע פעם במאה שנה ישנה רעידת אדמה עוצמתית באזורנו, הפעם האחרונה הייתה בי"א בתמוז ה'תרפ"ז ומוקדה היה בצפון ים המלח. היו מאות הרוגים, בעוד שהאוכלוסייה אז הייתה מאית מהיום.
עם זאת, כיום הבניה עשויה מבטון מחוזק בברזל, כך שלא צפוי נזק כה נרחב ובוודאי שלא בחיי אדם רח"ל. הנזק יהיה כן ענק ועצום בכל הקשור לתשתיות, מים חשמל גז כבישים. אל תבהלו בבקשה! חד וחלק.

עם זאת, תכניסו לכם טוב טוב לראש:
מתישהו בשבועות / חודשים / שנים הקרובים תהיה ח"ו רעידת אדמה. עד לפה עובדות.

וכעת למחשבות. האם הינכם גרים במקרה בריכוז חרדי?
אז אם כן... קחו בחשבון שכנראה יעזרו לכם בעדיפות אחרונה... קודם תושבי רעננה, אח"כ תל אביב, אח"כ הרצליה, ואז אזורים מבוססים עשירים חילוניים. ואח"כ אולי נראה אם יסתדר יבוא איזה טרקטורון של קק"ל לסייע לכם.

ולמה?
אם בימים כתיקונם מנסים לחלוב כספית את האזרח החרדי ולהעמיס עליו מיסים למיניהם וקיצוצים למכביר, בתקווה שלא יצטרכו לזרוק אותו למזבלה, וכשיש קורונה אין מהססים לסגור ערים חרדיות כמו בתי מצורעים של פעם, אין יוצא ואין בא, ואם מדא משחקים בחיי אדם וממדרים בלי למצמץ את מתנדבי הצלה רק כי הם, אממ, חרדים, ואם המשטרה לא מהססת לתת בראש לחרדים כי הם, אממ, חרדים, אז למה בדיוק נראה לכם שמישהו יירתם לחלץ ולסייע בריכוזים החרדיים ביום פקודה?
הכל בסדר אתך?
ותספר לקהל איזה ערים חרדיות יושבות בסמוך לשבר הסורי אפריקאי המועד לרעידות אדמה

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים
ואכן בזמן הקורונה התושיה של הארגונים החרדים עזרו מאוד לציבור החרדי

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
הכל בסדר אתך?
חח, כן. תודה רבה.

הכוונה שלי בקיצור, שבאירועי חירום לאומיים ח"ו - כאלו שארגונים מקומיים לא ממש יכולים לעזור - הציבור שלנו יהיה במקום האחרון פחות או יותר.

יהלומים

פתרונות תעסוקה יצירתיים
מנוי פרימיום
חח, כן. תודה רבה.

הכוונה שלי בקיצור, שבאירועי חירום לאומיים ח"ו - כאלו שארגונים מקומיים לא ממש יכולים לעזור - הציבור שלנו יהיה במקום האחרון פחות או יותר.
אז לעבור דירה לאזור חילוני?

פרפר

משתמש מקצוען
עם זאת, כיום הבניה עשויה מבטון מחוזק בברזל, כך שלא צפוי נזק כה נרחב ובוודאי שלא בחיי אדם רח"ל.
חשבתי שעל זה אתה רוצה לדבר באשכול.
על איך בריכוזים החרדיים עובדים במרץ להחליש את הבניינים, לערער את היסודות, לחפור ולהכפיל את הבניינים בלי לחשוב על המוכנות לרעידות אדמה.

פ.נ

משתמש מקצוען
העיקר יותר ממחצית הבנינים בישראל בלתי תקינים

מרחבים

משתמש מקצוען
על איך בריכוזים החרדיים עובדים במרץ להחליש את הבניינים, לערער את היסודות, לחפור ולהכפיל את הבניינים בלי לחשוב על המוכנות לרעידות אדמה.
מטריד אותי.
זה באמת מסוכן הטרנד הזה של הבניה במגזר?

efrat1

משתמש סופר מקצוען
הוצאת לי את הפילים מהמה

פרפר

משתמש מקצוען
מטריד אותי.
זה באמת מסוכן הטרנד הזה של הבניה במגזר?
שמעתי את זה ממהנדס. ספציפית על חפירה מתחת לבנין (טרנד מקובל במגזר). הוא אמר שאולי הם קיבלו אישור מהנדס כי זה לא פוגע ביסודות. אבל זה בפירוש פוגע בעמידות של הבניין לרעידות אדמה.

מרחבים

משתמש מקצוען

תילתן

משתמש סופר מקצוען
חח, כן. תודה רבה.

מכיוון שאני מעריך שהאכול יהפוך במהרה לזירת אגרוף אני אפרוש כאן ועכשיו
וכשיש קורונה אין מהססים לסגור ערים חרדיות כמו בתי מצורעים של פעם, אין יוצא ואין בא,
להזכירך שאת זה הציבור קנה ביושר..
ועוד להזכירך מי היו קברניטי הממשלה בתקופה ההיא
ולהזכירך אחרון חביב, אני זוכר היטב איך ראש העיר התחנן לפני רוני נומה שיבא ויגאל אותו, והוא בא
עם גדודי חיילים (וחיילות ה"י)

פרפר

משתמש מקצוען
הכוונה ליחידות הדיור שצצות כמו פטריות אחר הגשם?

אם יש להם אישור מהנדס, אין מה לעשות. הם "מכוסים"
מעצבן אותי.
הם לא מכוסים כי יש עוד אישורים שצריך חוץ מאישור מהנדס.
ויש גם גישות שונות של מהנדסים, כידוע (יש מהנדס פופולרי מאד שמסכים לתלות מרפסת בכל מקום, להרוס כל קיר, ובאופן כללי להתפרע לכל כיוון. מה אכפת לו, הוא לא גר כאן).

מרחבים

משתמש מקצוען
הם לא מכוסים כי יש עוד אישורים שצריך חוץ מאישור מהנדס.
ויש גם גישות שונות של מהנדסים, כידוע (יש מהנדס פופולרי מאד שמסכים לתלות מרפסת בכל מקום, להרוס כל קיר, ובאופן כללי להתפרע לכל כיוון. מה אכפת לו, הוא לא גר כאן).
לא מכוסים כן מכוסים...
למי זה אכפת?
תכליס כמעט כל מי שאני מכירה ברדיוס הקרוב והרחוק שלי בונה ומתרחב באיזו צורה שלא תהיה.

קופי 100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
ותספר לקהל איזה ערים חרדיות יושבות בסמוך לשבר הסורי אפריקאי המועד לרעידות אדמה
לכאורה רכסים הכי רגיש.
קחו בחשבון שכנראה יעזרו לכם בעדיפות אחרונה...
לא מקבל את ההתבכיינות הזאת. אבל אם אני זורם איתך, מה אתה מציע? לעבור לגור בערים חילוניות מבוססות?
אני צריך לחשוב עם מי בא לי להיתקע מתחת ההריסות..:)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה