משכנתא קטנה שקפצה בעשרות אלפי שקלים בחודש

יערי

משתמש מקצוען
יש לי משכנתא שלקחתי אותה לכל מטרה בסכום של 130K לפני כמה שנים, יתרת החוב ירדה לאט לאט כי ההחזר החודשי הוא לא גבוה, אבל זה הגיע לאזור 110K.
עכשיו אני נכנס לבדוק את זה ולהפתעתי אני מגלה שיתרת החוב עומד על (תחזיקו חזק!!!) 148K פלוס.
מעיון במסלולים אני מגלה שמה שגרם בעיקר לקפיצה זה מסלול צמודת מדד משתנה אג"ח - כל מטרה, שבבסיס זה היה 42K ועכשיו זה 80K.
האם זה הגיוני שבחודש אחד תהיה קפיצה מטורפת כזאת?
האם יש מה לעשות עם זה?
תודה כל מידע.

מאיר עלי באבא

משתמש פעיל
אם זה משתנה, אז כן, כי בנקודת השינוי אז משתנה הכל בבום.
מה שמשתנה זה העוגן של הריבית זה לא אמור להשפיע על הקרן הקרן יכולה לעלות בגלל שזה צמוד מדד והמדד אכן עלה בתקופה האחרונה הרבה ( החודש זה ירד) עדיין לא הגיוני שזה יקפוץ במאה אחוז אולי תעלה צילום של היתרה של כל המסלולים אולי נבין טוב יותר

יערי

משתמש מקצוען
מה שמשתנה זה העוגן של הריבית זה לא אמור להשפיע על הקרן הקרן יכולה לעלות בגלל שזה צמוד מדד והמדד אכן עלה בתקופה האחרונה הרבה ( החודש זה ירד) עדיין לא הגיוני שזה יקפוץ במאה אחוז אולי תעלה צילום של היתרה של כל המסלולים אולי נבין טוב יותר
חזל"ש.
נכנסתי עכשיו כדי להעתיק ולהעלות צילום של היתרה, ואני רואה שזה חזר להיות יתרה של 104K.
ברוך ה', ותודה למגיבים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה