כללי משהו נחמד שעיצבתי!

toraman

משתמש רשום
נגן למחשב בצורה של...

רש"י או ר"ת?

קבצים מצורפים

• תפילין כשרות.jpg
    KB 426.8 · צפיות: 0

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
רעיון מצוין ביצוע עוד יותר!
זה תוכנה אמיתית או שזה רק הדמיה?
אם זה תוכנה אולי תעלי את זה?
לילה טוב, חברים!

יצחק למפרט

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
בווינאמפ היה אפשר פעם

מור100

משתמש מקצוען
רק לי צורם השימוש ב(ויזואל של)חפץ מצוה קדוש לשמיעת מוזיקה?

arye770

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י מור100;1016165:
רק לי צורם השימוש ב(ויזואל של)חפץ מצוה קדוש לשמיעת מוזיקה?

לא!

גם לי. ובלי לפגוע כמובן, זה פשוט לא מתאים

חוצניק

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
תשאירו לנו משהו אחד קדוש שפגעי הטכנולוגיה לא הגיעו אילו

toraman

משתמש רשום
תסלחו לי רבותי הצדיקים הגזמתם לגמרי....

להכין מתמונה של רב רקע לשולחן עבודה זה גם פוגע?
לעשות תהילים מחזיק מפתחות זה איסור?
תפריט לאכול בבר מצווה בצורה של תפילין זה מבזה את קודשי ישראל?

אז למה כשזה נגן מוזיקה (שרוב אנשי שלומינו בכלל שומעים בו בעיקר שיעורי תורה) זה איסור? כי זה טכנולוגיה? אז מה??

קיצר, לא צריך להמציא איסורים מתחת לבלטות.

רותי10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
גם בעיני זה צורם, לא דובר על איסור. דובר על רגש!
כל אדם עם הרגש שלו, כל אדם עם החיספוס שלו.
זכורני שראיתי סידור הסגור בצורת ארנק עם רוכסן ומתלה קטן. אמרה לי עליו אשה חכמה:
את יודעת מה הבעיה בזה? הרוכסן הוא לא בעייתי, המתלה הוא הבעייתי כי כשמחזיקים כך את הסידור זה לא מכובד. ואינני יודעת מי מגדולי ישראל אמר שאפשר לראות אברכים החוזרים מתפילת שחרית וכל אחד מחזיק בצורה אחרת את התפילין שלו: אחד מחבק קרוב לליבו, ואחד מחזיק כלאחר יד בקצה...
ולא שיש איסור להחזיק בקצה...

cheinanit

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
תחשוב, שמחר מישהו עושה את זה מהפרצוף של אבא שלך, או מדבר שעוד יותר יקר לליבך.

יש דברים שאמורים להישאר נקיים.

מלשים תמונה של הרב על שולחן העבודה, בכדי לקיים והיו עיניך רואות את מוריך, ועד להתחיל לעשות הדמיות על הפיכתו לחלק מתוכנה, הדרך רחוקה.

זה מה שהפריע לי. תפילין כרקע של שולחן העבודה, לא עברו שום עיבוד ולא גושמו לתוכנה או הדמייתה. תפילין כהדמיה למדיה פלייר, הופכות במידה מסויימת את על המושג תפילין למגושם יותר.

לא היית רוצה, שחלק מהגולשים בפורום זה, כשיבואו להניח תפילין, ייזכרו במדיה פלייר ויגחכו לעצמם.

זכותך לחשוב אחרת, אך אני מקווה שהבנת אותי. אל תכעס עלי.

toraman

משתמש רשום
רותי, צודקת. תמיד נחמד להסתכל בעין רעה על אנשים ולומר שהם מחוספסים.

אבל אני דווקא מעדיף להסתכל בעין טובה ולהאמין שיש אנשים שהם כל כך דבקים במצוות שהם שמחים שגם כשהם שומעים שיעור במדיה פלייר הם רוצים שתיהיה לו צורה של חפץ מצווה. גם כשהם משתמשים בכלים לצורך פרנסה ועבודה הם מנסים להכניס את הכל לתוך הקדושה ומחשבת עשיית המצוות.

ברוך שזכינו!

cheinanit

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כשם שאין פרצופיהם שוים - וזה טוב,

כך אין דעותיהם שוות - וזה טוב...

arye770

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י toraman;1016888:
תסלחו לי רבותי הצדיקים הגזמתם לגמרי....

להכין מתמונה של רב רקע לשולחן עבודה זה גם פוגע?
לעשות תהילים מחזיק מפתחות זה איסור?
תפריט לאכול בבר מצווה בצורה של תפילין זה מבזה את קודשי ישראל?

אז למה כשזה נגן מוזיקה (שרוב אנשי שלומינו בכלל שומעים בו בעיקר שיעורי תורה) זה איסור? כי זה טכנולוגיה? אז מה??

קיצר, לא צריך להמציא איסורים מתחת לבלטות.

אנחנו הגזמנו? :confused::confused:

david

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
תפילין נגן???????????
ד' ישמור

האורות

משתמש פעיל
הכל תלוי בעיניי המתבונן.

הרי אף אחד כאן לא מצביע על סעיף בשו"ע שאוסר זאת אלא מדבר מתוך רגש, יש אנשים שאין להם רגש לתפילין.
עד כדי כך אין להם רגש, שכשתאמר להם שאין להם רגש הם יתקוממו עליך. עד כדי כך רחוקים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה