מקור לדברי החפץ חיים

blueberry

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מישהי הקריאה לי מאיזה שהוא ספר תורני ציטוט של דברי החפץ חיים על אמונה.
הציטוט כפי שהבאתי, הוא לא מדוייק.
בספר הנ"ל כתוב שהמקור הוא בספר מחנה ישראל פרק ג', עיינתי שם, ולא מצאתי את הציטוט שלהלן.
כיוון שיש לי ויכוח עם מישהו בעניין זה, אשמח אם מישהו שמכיר יפנה אותי למקור המדוייק.

"עוד צריך אדם לידע שעיקר הטובה השלימה העתידה בימי הגאולה יהיה מגיע לכל אדם כפי גדר האמונה וההתחזקות שהיה לו בקב"ה בעת הגלות שאם רפה ידו אז ח"ו מתבזבז שולחנו לעתיד לבא
ואם היתה אמונתו שלימה והתבונן תמיד בכל העניינים שארעו לו שבוודאי הקב"ה עשאם לטובה.
יתרומם עבור זה מדרגתו לעתיד לבא"

תודה רבה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה