מצמוצים בעיניים

מוישי 01

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
ילד בן 7 שמצמץ מאוד חזק בעיניים בתקופה האחרונה וזה לווה בפחדים שנהיה לילד שהוא בודק כל הזמן שהבית נעול וכן מפחד ללכת לבד לחיידר וכו' מה אמור לעשות איך מטפלים בכזה דבר?

שביעית

משתמש סופר מקצוען
המיצמוץ הוא אכן סימפטום של לחץ.
דברתם איתו? בררתם מה קרה בתקופה האחרונה? אולי מישהו תקף אותו או התעסק איתו בדרך לחיידר או משהו כזה?

נעמי פ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
טיפול רגשי.
אם מעניין אתכם אוכל להמליץ באישי.

סולפג' solfege

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
יש לי המלצה על מישהי מעולה לטיפול רגשי לילדים.

קריאת כיוון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אין ספק שככל הנראה לילד התעוררה חרדה, לחץ או רגש אחר שהמצמוצים הם תגובה למצב הרגשי הנתון. רגע לפני טיפול רגשי, נכון שאתם כהורים תפנו לייעוץ ע"מ שאתם תדעו מחד איך לדובב נכון בלי להבהיל, לאיים, לסגור ולחנוק. ומאידך, איך לשחרר את הילד ולאפשר לו לחזור לחייו הקודמים.
מזמינה אתכם לקבל את מדריך המוגנות בו עקרונות גם לשיחה עם ילדים http://www.eti-kriatkivun.co.il/
הרבה נחת ושבת שלום

חותם1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
בלי קשר לפניה לעזרה מקצועית, וכו׳.
אבל דבר ראשון, כשאתם מול הילד, תתעלמו לגמרי מהמצמוץ!
כמה שהוא יהיה יותר מודע למצמוץ, יהיה לו הרבה יותר קשה להיפטר ממנו.

רחשי הלב

משתמש מקצוען
בלי קשר לפניה לעזרה מקצועית, וכו׳.
אבל דבר ראשון, כשאתם מול הילד, תתעלמו לגמרי מהמצמוץ!
כמה שהוא יהיה יותר מודע למצמוץ, יהיה לו הרבה יותר קשה להיפטר ממנו.
רוצה לחזק את הדברים: כמי שנחשף הרבה לתופעה (מי שחווה את זה בעצמו לא יכול שלא לשים לב אצל אחרים) אני יודע כמה זה קריטי - לא להעיר לו! לא לעשות מזה ענין! להגיד לילד לא למצמץ זה כמו לומר לאדם במשך דקה רצופה לא לחשוב על כבשים, שאז מובטח לו שלא יחשוב על שום דבר חוץ מכבשים...
ההערות, שלפעמים מתוך לחץ ומצוקה של ההורים (בושות...) גובלות בהשפלה גורמות נזק אדיר לילד ופוגעות קשות בתדמיתו בעיני עצמו. ילד שממצמץ גם ככה מתחיל להשתכנע שהוא לא נורמלי, וכשכל הסביבה אומרת לו את זה הוא משתכנע סופית.
ואגב, זה קורה הרבה אצל ילדים מוכשרים בעלי פוטנציאל, אז שתרוו ממנו הרבה הרבה נחת!!

אלחנןדוד

משתמש רשום
שלום מיסטר פריעדמן
לפי המצב שאתה מתאר, ודלות הבנתי בתחום, אזי בנך לוקה בתסמונת הנקראת
'תסמונת טורט'
ראה ערך בויקיפדיה העברית
https://he.wikipedia.org/wiki/תסמונת_טורט

המלצותי הן
1 ללמוד את הערך הנ"ל בעיון
2 ללכת לרופא אמיתי, לא ללכת ל: רופאי אליל, באבות, מומחים לטיפול רגשי, מומחים לטיפול חינוכי, מומחים לטיפולים אלטרנטיביים, מומחים לקריאת כף היד וכף הרגל, וכן לא לסמוך על ייעוצם של חכמי הפורום פרוג ובכללם אני הקטן
פשוט ללכת לרופא אמיתי ולהתייעץ
ולשאול אותו בפירוש על תסמונת טורט
כמו כן לכאורה כדאי ללכת לפסיכולוג,

יש כאן שאלה האם לספר לילד שיש לו תסמונת, כיוון שהמודעות יכולה להזיק

בהצלחה!!

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שלום מיסטר פריעדמן
'תסמונת טורט'
ראה ערך בויקיפדיה העברית

המלצותי הן
2 ללכת לרופא אמיתי, לא ללכת ל: רופאי אליל, באבות, מומחים לטיפול רגשי, מומחים לטיפול חינוכי, מומחים לטיפולים אלטרנטיביים, מומחים לקריאת כף היד וכף הרגל, וכן לא לסמוך על ייעוצם של חכמי הפורום פרוג ובכללם אני הקטן

בהצלחה!!

איך אתה מסוגל על סמך מספר סימפטומים לאבחן ילד בתסמונת ככ לא פשוטה???!!!
מצמוצים שמגיעים פתאום ללא התראה מוקדמת יכולים להיות סמפטום לבהלה או פחד ממשהו ספציפי.. למה ללכת רחוק?
גם מאבחן הכי מומחה לא מאבחן ככה...
וד״א פעמים רבות זה חיקוי שילד מחקה חבר מסויים..

רחשי הלב

משתמש מקצוען
שלום מיסטר פריעדמן
'תסמונת טורט'
ראה ערך בויקיפדיה העברית

המלצותי הן

בהצלחה!!
סליחה שאני מתפרץ.
לא טוראט ולא נעליים, גם אם ראית סרט שגילה לך שיש דבר כזה, לא צריך למהר ולשייך אליו כל ילד שממצמץ...
אני מצמצתי, וכמה מקרובי משפחתי מצמצו, הבכור שלי מדי פעם ממצמץ, ולאף אחד מהם אין שום תסמונת. זה מה שנקרא 'טיקים' וברוב רובם של המקרים זה עובר עם הגיל ועם עבור הטריגר שגרם אותם.

הוספה:
"הפרעות טיקים שונות מופיעות בקרב 4% מאוכלוסיית הילדים, בעוד תסמונת טורט נדירה הרבה יותר".
מתוך הערך הנ"ל בויקיפדיה.

נערך לאחרונה ב:

אלחנןדוד

משתמש רשום
1 כתבתי לא לסמוך על יועצי פרום פרוג ובכללם אני הקטן א"ד יעלה מן הארץ
2 התסמונת הזו היא פשוטה, יש לה הרבה דרגות חומרה
3 למיטב הבנתי גם טיקים קלים הם הופעה בדרגה מאוד מאוד עדינה של אותה התסמונת
4 בבא קמא ייש"כ על העלבון, ואוהביו כצאת השמש בגבורתו, אמנם מודה אני כי דל הבנה אני, אבל תמיד נחמד לשמוע את זה מאחרים
5 בבא קמא, כפי הנראה יש לך, ולקרובי משפחתך, דרגה קלה מאוד של תסמונת טורט, שאכן חולפת הרבה פעמים לאחר הילדות, אל תבהל, יש את זה להמון אנשים
6 ל5655 בדרך כלל אבחנה נעשית על סמך סיפטומים, למשל: היד עקומה-מסקנה היא שבורה, ועל זה הדרך, הטיקים שייכים על פי רוב לקטגוריית תסמונת טורט, - ושוב כל זה זה לדלות הבנתי

וחוזר אני על דברי שבראשונה
אין לסמוך על דבריי כלל, רק להתייעץ עם מומחים אמיתיים

אלחנןדוד

משתמש רשום
ולכל התוקפים והמצטטים את הערך העברי
אני מציע לקרוא את הערך האנגלי
https://en.wikipedia.org/wiki/Tourette_syndrome

ישנם מחקרים הטוענים כי עד 8% !!!!
מהאוכלוסיה סובלת מטוראט

ניתן לקרוא את הערך באנגלית
ואחר כך לחזור לכאן להתנצל...

רחשי הלב

משתמש מקצוען
1 כתבתי לא לסמוך על יועצי פרום פרוג ובכללם אני הקטן א"ד יעלה מן הארץ
2 התסמונת הזו היא פשוטה, יש לה הרבה דרגות חומרה
3 למיטב הבנתי גם טיקים קלים הם הופעה בדרגה מאוד מאוד עדינה של אותה התסמונת
4 בבא קמא ייש"כ על העלבון, ואוהביו כצאת השמש בגבורתו, אמנם מודה אני כי דל הבנה אני, אבל תמיד נחמד לשמוע את זה מאחרים
5 בבא קמא, כפי הנראה יש לך, ולקרובי משפחתך, דרגה קלה מאוד של תסמונת טורט, שאכן חולפת הרבה פעמים לאחר הילדות, אל תבהל, יש את זה להמון אנשים
6 ל5655 בדרך כלל אבחנה נעשית על סמך סיפטומים, למשל: היד עקומה-מסקנה היא שבורה, ועל זה הדרך, הטיקים שייכים על פי רוב לקטגוריית תסמונת טורט, - ושוב כל זה זה לדלות הבנתי

וחוזר אני על דברי שבראשונה
אין לסמוך על דבריי כלל, רק להתייעץ עם מומחים אמיתיים
1. אין שום עלבון כשאתה אומר שאתה דל הבנה בתחום ואני מסכים איתך. אם הייתי כותב שאינני מבין באסטרופיזיקה ובכל זאת אומר את דעתי בעניין, והיה מישהו כותב שאכן ניכר שאינני מבין באסטרופיזיקה לא חושב שהייתי חש עלבון.
2. גם ערך בויקיפדיה איננו מוסמך כל עיקר.
3. באותו ערך אליו הפנית אותנו, כתוב אכן כדבריך שכל הפרעות הטיקים הם על הסקאלה של תסמונת טוראט, מאידך, במשפט שציטטתי לעיל שאומר של-4% מהילדים יש טיקים בעוד טוראט נחשבת לתסמונת נדירה משמע לא כך.
4. בערך ההוא מוזכר כי אין דרך לאבחן טוראט, ז"א על פי הסימפטומים ניתן להבין כי מדובר בתסמונת זו, אך אין דרך להוכיח. כמו"כ מובא שם כי אין דרך לטפל. קרי, ילך הרב פריעדמאן על פי המלצתך, יסגור את פורום איש רעהו, ילך לרופא הילדים הקרוב, ישמע ממנו כי אין מה לעשות, וירוץ חזרה לפורום מכובד זה כדי לשמוע מנסיונם של אנשים איך להתנהל עם הילד בעל ההפרעה.
אם כך, יראה כבודו כאילו עשה פריעדמאן את כל הצעדים הנ"ל והנה חזרנו לנקודת ההתחלה של האשכול.

אולי מעניין אותך גם...