מצלמות ביתיות של קנון | מחדל בייצור?

• פותח הנושא GRN
  • פורסם בתאריך

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני יודעת שהכותרת של הפורום היא "פורום צילום מקצועי" אבל בכל אופן.

קנינו מצלמה של קנון (בערך ב600-700) ואחרי תקופה לא ארוכה היא ביקשה שיחליפו לה בטריות בתדירות גבוהה, עד שבסוף, מפונקת שכמותה, לא הסכימה לקבל שום בטריה. לא אלאה אתכם בסיפור רק בסופו: הבעיה היתה במעגל החשמלי והחנות, כפיצוי על התנהלות כושלת, הביאו לנו מצלמה חדשה בשליש מחיר(מחיר עלות?).

מאז שגיליתי שהבעיה הייתה במצלמה ולא בבטריות נתקלתי בהרבה אנשים שמדווחים על בעיה זו: הבטריות נגמרות מהר מדי, עד כי אינן מכירה בקיומן של בטריות חדשות. הרוב סברו שהבעיה בבטריות, רובם התייאשו מהמצלמה, וכמעט אף אחד לא מתקן.

טכנאי שעוסק בתיקון מצלמות שח לשכנינו, שגם אצלו נתגלתה הבעיה וגם הוא איתר את מקורה בעקבות שהסבתי את תשומת ליבם לאפשרות זאת, כי זוהי בעיה קבועה במצלמות של קנון, שאין להם פיתרון לכך ויותר מכך: גם אם מתקנים זה חוזר למצב ההתחלתי והמצב שוב מדרדר וחוזר חלילה.

עלות תיקון תקלה זו כ250 שקלים.

אם קנון מודעים לתקלה זו הרי זאת שערוריה שהם ממשיכים לייצר מליוני מצלמות כאלו.

מה דעתכם או ידיעותיכם בנושא?

Y

yossmor2

אורח
מה ההיסטריה, יש דגמים לא מוצלחים ויש יותר טובים, לא ציינת איזה דגם זה וחבל, לטובת הכלל.

sarilu

משתמש חדש
לי יש sl720, וגם הבטריות אחרי שנתיים נגמרות מהר מידי.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
לא ציינתי דגם כיוון שמדובר בלפחות 4 דגמים שונים של POWERSHOT.

הבה נעשה ניסוי: כל מי שיש לו או היה לו מצלמה ביתית של קנון ונתקל בבעיה שיתן תודה ואודה לו אם גם יפרט.

סיכת משרד

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני נתקלתי; פאואר שוט A630.

אחרי שהבטריות הנטענות נגמרו סופית, הוא לא הסכים לקלוט אפילו באופן חד פעמי בטריות פשוטות. המושגים שלו התחילו מבטריות חזקות ואיכותיות של ורטה, (נטענות, כמובן).

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
כלל ראשון בסוללות נטענות:

לא מטעינים סוללה אלא אם כן היא ריקה לחלוטין.
לא מטעינים ביחד כמה סוללות אלא אם כן כולם באותה רמת פריקה (כולם נמצאות באותו מצב מבחינת החשמל הטעון שנותר בהן)

אני מניח שרובינו לא נוהגים כך, ומימלא הסוללות מסיימות את חייהן מהר מידי.

סוללות לא נטענות מהסוג הפשוט אינן מתאימות בכל מקרה למצלמות דיגיטליות.

יתכן ויש בעיה במצלמות, אבל סביר הרבה יותר שיש בעיה בסוללות.

sarilu

משתמש חדש
זה בדיוק מה שקרה לי בפאואר שוט שלי כמו שסיכת משרד כתבה

Y

yossmor2

אורח
מישהו ניסה לבצע Reset למצלמה ?
לפני מספר חודשים פנו אליי בנושא הזה, ופעולת Reset פשוטה החזירה את המצלמה לתפקוד מלא.

בכל מקרה עכשיו זה הרבה יותר ברור, מדובר בסדרה של Powershot.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י msphoto;318346:

לא מטעינים ביחד כמה סוללות אלא אם כן כולם באותה רמת פריקה (כולם נמצאות באותו מצב מבחינת החשמל הטעון שנותר בהן)

התודה היא בטעות.

אם הבעיה בבטריות אז המצלמה אמורה לקלוט בטריות נטענות חדשות ואיכותיות - וזה לא קורה. מדובר כאן על מצב שנוצרת בעיה במצלמה ויש צורך לתקן אותה. כפי שכבר נכתב.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י msphoto;318346:

התודה בטעות יסודה.

מדובר על מצב שנוצרת בעיה במצלמה והיא לא קולטת אפילו בטריות נטענות חזקות (2700) ואיכותיות (GP).

DDFF

משתמש פעיל
מהכמה קנונים שיש לי בבית (אני מדבר על הPowerShotים) לא נפגשנו בשום תקלה מעין זו.

קווי מתאר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עימוד ספרים
לא ידעתי שסוללות נטענות נגמרות באיזשהו שלב...

הPowershot שלי מצויינת, אם כי עלי לציין - קשור או לא - שאני לא משתמשת בה הרבה.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י GRN;318353:
התודה בטעות יסודה.

מדובר על מצב שנוצרת בעיה במצלמה והיא לא קולטת אפילו בטריות נטענות חזקות (2700) ואיכותיות (GP).

התודה שלי היא אמיתית וכנה..

אני לא אמרתי שאין בעיה במצלמה זו או אחרת, אני רק מדגיש - לפני שכולם יפצחו בתיאור ה'בעיות דומות' שיש להם - שיש בעיות רבות שמקורם בסוללות.

צבי קלאר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כשהטענתי לראשונה את המצלמה בבטריות נטענות,
המצלמה ישר התריעה על חוסר בבטריה,
והמסך החשיך (לחיסכון באנרגיה).
חזרתי לחנות, והמוכר אמר לי שזה בעיה מוכרת במצלמות הביתיות של קנון,
המצלמה לא מזהה את הבטריות הנטענות, אבל היא ממשיכה לעבוד,
וכך היה,
כל פעם שהמצלמה נכבתה ואמרה לי להחליף בטריות פשוט "החלפתי" אותם - היינו- החלפתי את המיקום שלהם במצלמה... וזה עזר....
תנסו.... אולי....

moyshi

משתמש פעיל
צילום מקצועי
חוויתי מקרה דומה עם 2 מצלמות כאלו. מסדרת PowerShot A60/85 (המצלמות האלו עובדות עם 4 בטריות AA) הטענתי אותם ומצלמה ביקשה להחליף בטריות.
ושמעתי מעוד כמה חברים שהיה להם אותו מקרה בדיוק...
אבל לא היה לי כח ללכת להשקיע בהם.. כי מהר מאוד הערך שלהם נבלע בשוק הדיגיטלי שהתפתח מאוד בשנים ההם.

ואכן זה כישלון מוחלט!!

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
גם לי לאחרונה הבטריות נגמרות מהר מאד במצלמה מהסידרה הזאת.... חשבתי שזה בעיה בבטריות וכמעט אני הולכת לקנות חדשות (זה GP-2700) לא הייתי מאמינה שזה בעיה במצלמה. אז איך אני יודעת איפה הבעיה? לקנות חדשות?
וחוץ מזה בקשר להטענה איך אני יודעת מה מצב מילוי הסוללה ושזה יהיה באותו מצב כל ה-4? זה לא נשמע לי הגיוני. אולי תחכים אותי איך בודקים ואיך מטעינים נכון?
בקשר לReset- אפשר להוציא את הכרטיס ולעשות Reset וזה משנה רק את ההגדרות? או שזה חייב למחוק את הכרטיס? אולי תפרט קצת? כי ממש מחר תיכננתי לקנות בטריות.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י msphoto;318368:
התודה שלי היא אמיתית וכנה..

אני לא אמרתי שאין בעיה במצלמה זו או אחרת, אני רק מדגיש - לפני שכולם יפצחו בתיאור ה'בעיות דומות' שיש להם - שיש בעיות רבות שמקורם בסוללות.

אופס, לא הובנתי נכון. בטעות שלחתי את אותה הודעה פעמיים, כי חשבתי שהקודמת לא נכנסה. וזה נהיה כתגובה להודעה שלך. ובאמת, אם תפרט יותר על איך לשמור על הבטריות זה יועיל לי, לנעמי ברקאי, ואני מאמינה שלעוד הרבה. אז תודה :)

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י נעמי ברקאי;318407:
גם לי לאחרונה הבטריות נגמרות מהר מאד במצלמה מהסידרה הזאת.... חשבתי שזה בעיה בבטריות וכמעט אני הולכת לקנות חדשות (זה GP-2700) לא הייתי מאמינה שזה בעיה במצלמה. אז איך אני יודעת איפה הבעיה? לקנות חדשות?
וחוץ מזה בקשר להטענה איך אני יודעת מה מצב מילוי הסוללה ושזה יהיה באותו מצב כל ה-4? זה לא נשמע לי הגיוני. אולי תחכים אותי איך בודקים ואיך מטעינים נכון?
בקשר לReset- אפשר להוציא את הכרטיס ולעשות Reset וזה משנה רק את ההגדרות? או שזה חייב למחוק את הכרטיס? אולי תפרט קצת? כי ממש מחר תיכננתי לקנות בטריות.

המלצה על סוללות:

היום מומלץ לקנות רק את הסדרות החדשות של החברות השונות - ואני מתכוון לסדרת RECYCO של GP, וסדרת ENELOOP של Sanyo (יתכן שיש חברות נוספות)

לכל סוללה יש פריקה עצמית עם הזמן, כלומר - גם כאשר הם אינם בשימוש המתח האצור בתוכם הולך ופוחת עד התרוקנות כללית של הסוללה.
בסוללות נטענות רגילות קצב הפריקה הוא די מהיר, מספיק שעברו כשבועיים או יותר וכבר תחוש ירידה משמעותית בכוחם

הייחודיות של הסדרות החדשות הללו הוא בעובדה שקצב הפריקה שלהם הוא נמוך מאוד, כך למשל קצב הפריקה של RECYCO הוא כ15% ב...שנה!
לכן לא תופתעו לגלות שהסוללות מגיעות מוכנות לשימוש היישר מהאריזה, הן הוטענו במפעל - ועדיין לא התרוקנו!

מנסיוני, הסוללות האלו נהדרות (וגם לא עולות יקר יותר מסוללות נטענות רגילות)

בהצלחה!

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י GRN;318408:
אופס, לא הובנתי נכון. בטעות שלחתי את אותה הודעה פעמיים, כי חשבתי שהקודמת לא נכנסה. וזה נהיה כתגובה להודעה שלך. ובאמת, אם תפרט יותר על איך לשמור על הבטריות זה יועיל לי, לנעמי ברקאי, ואני מאמינה שלעוד הרבה. אז תודה :)

פירטתי.

ולגבי ה'תודה' - :)

תם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כן גם לי יש בעייה כזו ב-A590, וזה למרות שהצטיידתי בבטריות נטענות חדשות (US:ROOS - שהמוכר טען שהם יותר טובות מה-GP בשני דברים גם זמן הטענה מהיר יותר וגם זה שהמטען פורק אותם לפני הטעינה) והם אמנם מחזיקות יותר זמן מאשר הGP 2700 הקודמות אבל גם לא להרבה יותר, מה שאני עושה ואם אני לא טועה ראיתי את ההמלצה הזו כאן בפורום באחד האשכולות בעניין זה - אני פותח את המכסה של הבטריות וסוגר, זה עוזר בהחלט - אבל בהחלט בעייה מעצבנת מאוד. (בכל מקרה תמיד אני הולך עם לפחות זוג בטריות נוסף)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה