מצלמה ביתית טובה

• פותח הנושא start
  • פורסם בתאריך

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בדרך לקנות מצלמה ביתית, של קנון, איזה דגם מומלץ?
המטרה רק להנצחת מאורעות החיים, לא מעבר.
תודה

Y

yossmor2

אורח
"המטרה רק להנצחת מאורעות החיים, לא מעבר."

ככה זה מתחיל.....
אם תקנה מצלמה קטנה וזולה, תתחרט שלא השקעת עוד קצת ביותר טובה.
לדעתי צריך להגדיר תקציב ואז לחפש את הטוב ביותר בתחום התקציב שנקבע,
וחצמזה למה רק של קנון?

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
יוסי, פעם קנון תמיד קנון...
כי קנון יותר משתלמת בקומפקטיות (לדעתי, המצלמות ברשותי: A540, S2, ו-400D).
תביאי את מסגרת הכסף וניתן לך את התמונה.:)

קומפקטית, SLR, דמוי SLR? מה את רוצה בדיוק? או בערך?

med+

משתמש רשום
אם כבר מדברים על קנון, בעל מקצוע אמר לי פעם שניקון הכי טובה, באמת יש עדיפות לניקון, או שקנון נחשבת יותר? ואיזה מצלמה דיגיטלית ביתית עדיפה (ניקון, אם הבנתי נכון, מתמחה בעדשות, אבל בשביל צילום ביתי רק להנצחת מאורעות החיים, לא מעבר יש לזה בכלל משמעות?)

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כשיצאו המצלמות הידגיטליות לפני הרבה שנים, קניתי אחת, עם 2 מגה פיקסל! ממש בהתחלה,
ותך שנה זה היה אפילו לא בדיחה.. ועוד אחת שגמרה את תפקידה בעולמה
לכן,כרגע אני מחפשת חדות טובה לתמונות, לא רואה את עצמי בגלגול הזה הופכת לצלמת, ואם פעם אצטרך להנציח משהו בגדול ואיכותי יותר, יש פה הרבה שישמחו לעזור, לא?

Y

yossmor2

אורח
אני חושב שהמעצב הגראפי צריך לקחת בחשבון שמצלמה טובה תפיק תמונה קלה יותר לעיבוד לאחר מכן,
אני לא מבין מה הכוונה המדוייקת ב"הנצחת מאורעות החיים" אצלך, מבחינתי תמונה של הילדים שלא יצאה טוב בגלל מצלמה לא איכותית זו "הנצחת החסכנות", מצד שני לא צריך לקנות את ה Canon EOS Mark III עם 21 מגה פיקסל.
אמר לי פעם אדם חכם "אני לא מספיק עשיר בכדי לקנות בזול", מנסיוני כאשר קניתי בזול - קניתי פעמיים, וידוע הסיפור עם המלקות, הדג המסריח והתשלום........
כמובן שהכל מתייחס לתקציב הנתון, אבל לקנות מראש את המינימום לטעמי זו טעות, היות וגם מצלמת 3 מגה פיקסל מהסוג של Nikon Coolpix מפיקה תמונות והיא עולה... בעצם אין לה כבר מחיר.

אני רואה בצילום לא רק את הפן הטכני והמקצועי, ישנו גם הזכרון לטווח הארוך, ומי כמונו יודעים שתמונות לא מקצועיות מהדור של ההורים שלנו ניראות כמו מתקופת יציאת מצרים(וכל המרבה לספר הרי זה משובח). :)

לגבי ניקון או קנון, זו שאלה עתיקה מאוד, למיטב ידיעתי עוד לא הגיעו להחלטה בנושא.
לכל חברה יש "נישות" בה היא טובה מהשניה, בסך הכל שתיהן החברות השולטות בצילום המקצועי ושתיהן מצויינות.

טיטוש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מה עדיף : קנון A550
A570
A560

מצלמה לבית נטו.

ראיתי בדיגיטל שופס 600 ש"ח למצלמה.

מה מומלץ???

med+

משתמש רשום
ראיתי בדיגיטל שופס 600 ש"ח למצלמה.

אם A560 A570 וA550 עולות כולן אותו דבר, אז מה השאלה, ברור שהדגם הכי מתקדם.
אישית, יש לי את A560 והיא מעולה...ועלתה לי לפחות פי 2...

חיים דיקמן

Administrator
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נהנתי מהכתיבה היפה!

לענייננו, לדעתי מאחורי כל תמונה טובה עומד צלם טוב, (יותר ממצלמה טובה), לפעמים רואים תמונות שנעשו במצלמות פשוטות לפני 15 שנה ונדהמים. ומאידך מהמצלמות הכי מתקדמות כיום לפעמים יוצאות תמונות זוועה..
אני יודע שמוכרי המצלמות מתמודדים עם הבעיה הזאת שלקוחות מגיעים עם תלונות על המצלמה וכו'.. וכמה שמנסים להסביר להם שהבעיה בצלם הם לא מבינים.

כל אחד צריך להבין שצילום זה מקצוע לכל דבר. יש כאלו שמבינים יותר ויש המבינים פחות. אך במצלמה ביתית רגילה להפיק תמונות מיוחדת ומוצלחות צריך להבין טוב בצילום.
לכן הייתי אומר שצריך להשקיע יותר בלימוד צילום מאשר במצלמה, זה ישפר את התמונות הרבה יותר. אח"כ שתרגישו יותר מקצועיים כבר לא תסתפקו במצלמה רגילה..:)

נכתב ע"י yossmor2;84101:
אני חושב שהמעצב הגראפי צריך לקחת בחשבון שמצלמה טובה תפיק תמונה קלה יותר לעיבוד לאחר מכן,
אני לא מבין מה הכוונה המדוייקת ב"הנצחת מאורעות החיים" אצלך, מבחינתי תמונה של הילדים שלא יצאה טוב בגלל מצלמה לא איכותית זו "הנצחת החסכנות", מצד שני לא צריך לקנות את ה Canon EOS Mark III עם 21 מגה פיקסל.
אמר לי פעם אדם חכם "אני לא מספיק עשיר בכדי לקנות בזול", מנסיוני כאשר קניתי בזול - קניתי פעמיים, וידוע הסיפור עם המלקות, הדג המסריח והתשלום........
כמובן שהכל מתייחס לתקציב הנתון, אבל לקנות מראש את המינימום לטעמי זו טעות, היות וגם מצלמת 3 מגה פיקסל מהסוג של Nikon Coolpix מפיקה תמונות והיא עולה... בעצם אין לה כבר מחיר.

אני רואה בצילום לא רק את הפן הטכני והמקצועי, ישנו גם הזכרון לטווח הארוך, ומי כמונו יודעים שתמונות לא מקצועיות מהדור של ההורים שלנו ניראות כמו מתקופת יציאת מצרים(וכל המרבה לספר הרי זה משובח). :)

לגבי ניקון או קנון, זו שאלה עתיקה מאוד, למיטב ידיעתי עוד לא הגיעו להחלטה בנושא.
לכל חברה יש "נישות" בה היא טובה מהשניה, בסך הכל שתיהן החברות השולטות בצילום המקצועי ושתיהן מצויינות.

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
להשקיע בצילום...
אפשר ללמוד רכיבת סוסים על סוס פוני???
לדעתי, אם חשובה לך איכות הצילום, ואין לך בעיה עם קומפקטיות - לכי על סדרת S של קנון. אם את הולכת על קומפקטית - יש לניקון הרבה מה להציע.
אם על SLR - ל-2 החברות יש הרבה מה להציע.
(ואני בעצם אומר 'רק קנון ורק קורל, לא ניקון ולא אדובי':))

אם תספיקי לקנות לפני פורים, נראה אותך בתחרות, נכון?

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י RCpro;84130:
להשקיע בצילום...
(ואני בעצם אומר 'רק קנון ורק קורל, לא ניקון ולא אדובי':))

אם תספיקי לקנות לפני פורים, נראה אותך בתחרות, נכון?

תודה, אבדוק שוב מחירים

לפני פורים אני מקוה, גם בשביל להנציח את מאורעות הימים. רק לתחרות, לא נראה לי, קודם אגמור את כל מה שלקחתי על עצמי.... אין הרבה סכוי שאנסה

גם אתה מחסידי קורל? מתקשה לעבוד לאילוס'? מוכר..

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י start;84194:
גם אתה מחסידי קורל? מתקשה לעבוד לאילוס'? מוכר..

אני מחסידי קורל, ולא מעוניין לעבור לאילוס'...
בנוגע לפוטושופ, אני משתמש בו מידי פעם. אני בד"כ מעדיף את הפוטופיינט של קורל.
במקום אנדי' אני משתמש בתג, והתוכנה היחידה מבית אדובי שעובדת אצלי המון היא אקרובט, גירסה 7.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה