מציאת עבודה ראשונה בתכנות - באמת כל כך קשה?

Netta

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
הנדסת תוכנה
שלום,
האם באמת כל כך קשה למצוא עבודה ראשונה בתכנות?
למישהי שהיא כרגע בשנה ב' הנדסאים.
האם יש עניין להירשם ולשלוח בכלל באתרי דרושים למיניהם, או שעדיף פשוט לנסות בחברות קבלן למיניהן (איירוקס לדוגמא)? יש סיכוי למצוא משהו מעל שכר מינימום?
אשמח לשמוע את חוות דעתכם בנושא.

תפוז כתום

משתמש פעיל
לעניות דעתי בשלב כזה של הלימודים מקומות העבודה לא מספיק יתייחסו...
מה תכתבי בקורות חיים?

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לדעתי, א-ב בחיפוש עבודה זה לחפש בכל מקום רלוונטי ושאינו
לשלוח לכל מקום עבודה שמציע משרה למתחילות (בדגש על משרה בלי ניסיון, כי קו"ח בלי ניסיון, שמגיעים עבור משרה עם ניסיון - מורידים דרסטית את הסיכויים להתקבל למשרה ללא ניסיון באותו מקום)
מניסוני - בפחות מ-30-40 מקומות שליחת קו"ח לא יוצא משרה (כמובן שתמיד יש את הניסים וההשגחות של הקב"ה מעבר לכך, אבל זה הנורמה)
בתקופות מסויימות שלחתי לבין 20 ל-30 מקומות עבודה שונים את הקו"ח שלי.
כך שכמתחילה מומלץ להפיץ את הקו"ח לכל חברות הקבלן, לכל מכוני ההשמה, לחפש מכרזים ממשלתיים, ולחפש גם מפה ומשם עבודות באתרים שונים.
לשלוח לשלוח לשלוח לשלוח!
וכלל ברזל נוסף - לא לומר "לא" או תנאי שהוא "קו אדום" לפני ראיון, אפילו על ישיבה נפרדת שאמרו לי שאין מצב - אחרי הגעה למקום ראיתי שזה אפשרי בקלות, אם הם רוצים - הם מתאמצים לכך.
בטח ובטח לא לומר לא על עבודה רק מבחינת מיקום המשרד, כמובן שאפשר לומר, אבל לפחות אחרי ראיון!

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בטח ובטח לא לומר לא על עבודה רק מבחינת מיקום המשרד, כמובן שאפשר לומר, אבל לפחות אחרי ראיון!
כל אחד והקו האדום שלו. דוקא מיקום זה דבר שהם לא יכולים לשנות.

צריך לחפש משרה שכתוב עליה משרת סטודנט, או לחשוב על קרוב או שכן שעובד בהייטק ויכול לסייע. עזרה מבפנים היא יתרון עצום פה.

אתי1234

משתמש פעיל
משרות סטודנט זה ללימודי תואר.

וגם אני מחפשת עבודה בתכנות בתור ג'וניורית
סיימתי את הלימודים ועכשיו אני מחפשת עבודה.
אשמח לשמוע טיפים איך אפשר להיכנס לעבודה ראשונה...

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
משרות סטודנט זה ללימודי תואר.

וגם אני מחפשת עבודה בתכנות בתור ג'וניורית
סיימתי את הלימודים ועכשיו אני מחפשת עבודה.
אשמח לשמוע טיפים איך אפשר להיכנס לעבודה ראשונה...

לגבי תכנות פרונט-אנד, או full-stack: היות ואין ניסיון, אז כדאי להכין תיק עבודות שמראה מגוון יכולות בתחומים שונים, ובשפות/Frameworks רלוונטיות.

https://internet-israel.com/רשת-האינטרנט/למפתחי-ובוני-אתרי-אינטרנט/מציאת-עבודה-בהייטק-ללא-ניסיון/

https://internet-israel.com/פיתוח-אינטרנט/עבודה-בהיי-טק/איך-משתלבים-בתחום-ההייטק-בגיל-מבוגר/

(הערה חשובה מאוד, שחייבת לצאת לי מהסיסטם: אפשר ואולי רצוי לעשות כמה פרוייקטים על פי מדריכים שמצאת באינטרנט, או להיעזר בגיטהאב ולהתבסס על פרוייקטים קודמים, או בחברים. (הטוב ביותר זה להשתלב, אפילו בקטנה, בפרוייקט קוד פתוח) בסופו של דבר לא כולנו יכולים לבנות הכל מאפס ממש. אבל!!!!!! חובה חובה חובה לתת את הטאצ' האישי שלך לכל עבודה, בפיצ'רים או בעיצוב - בשום פנים ואופן לא להעתיק עבודות בשלימותן (אלא אם כן הן מעולם לא הוגשו, אבל אז זה סיפור אחר*) - מגייסים שמים לב לזה. ועוד איך. ואם המגייסת לא שמה לב לזה, אז הCTO ישים לב לזה. כמעט בטוח. וכי אתם חושבים שאתם היחידים שיודעים איך לחפש באתר החשאי והסודי-ביותר "Github"?
אה, ועוד דבר - מגייסים מדברים אחד עם השני, גם מעבירים קו"ח של כל מיני מאחד לשני (והיות שרובם אינם שומרי תו"מ לעת עתה, אז זה יכול להיות גם באופן של "לשון הרע", ועאכו"כ אם יודעים שאתה חרדי, שאז אולי יש בזה קצת צד של חילול השם). ואם עלו על הקישקושים שלכם - זה יכול לשרוף אתכם, לפחות אצל עוד 2-3 מגייסים חברים של ההוא שעלה עליכם. כן).

בעצם - אתם באמת נחשבים בעיני אחרים ל"מתחזים" (imposters) עוד לפני שהיתה לכם עבודה ראשונה, והזדמנות לחוות את "תסמונת המתחזה" (imposter syndrome) על באמת.....

ותודה לבן-דודי יניב, שהוא בעצמו מגייס, ובתהליך חיפוש העבודה שלי - התנדב לומר לי את האמת ולתת לי את ה"כאפה" האכזרית הזאת (אני זוכר איך המופלטה נתקעה לי בגרון כשהוא אמר לי את זה, זה היה במימונה לפני כמה שנים).

*בנוגע לקניית עבודות-גמר: גם אם ממש תקנו ממישהו עבודה חדשה, שמעולם לא הוגשה (ובכך תימנעו מ"להישרף" אצל מעסיקים פוטנציאליים) - עדיין נשאר השקר ביניכם לבין עצמכם. אם אתם לא עומדים בתנאי לחץ יחסית פשוטים של הגשת עבודה בסיום סמסטר, מה תעשו כשתצטרכו לשפץ בילד, באיזה ליל-שישי, כשהבוס פתאום מגלה שהדפלוימנט נפל, וחייבים חייבים לתקן הכל לפני שבת, ולנו כשומרי תומ"צ ובעלי משפחות אין את ה"פריווילגיה" להישאר עד מאוחר או יותר מזה, ודו"ק. או במידה ותצליחו בכל זאת להתקדם בעבודה (אמרתי בכל זאת, כי מי שקונה עבודות, ואפילו לא משקיע על להעתיק אותן בעצמו, בעיקר מראה 0 אמביציה לגבי קידום. ואני לא מדבר על קידום מבחינה קרייריסטית רק של דרגות (אולי זה פסול מבחינת מאן דהו בגלל "השקפה", והוא מעוניין להיות רק פועל תוכנה, כמו איזה הודי ב7$ לשעה במומביי) אני מדבר מבחינת המציאות בעבודה הזאת - שמחייבת התקדמות טכנולוגית בכל שנה שנתיים, שפות תכנות וטכנולוגיות לא קיימות לנצח נצחים... (אלא אם כן אתה בוגר טכניון בן 55, שמתכנת כבר 35 שה בCOBOL באיזה קיוביקל נידח במטה של בנק בתל אביב) בן אדם שקונה עבודות לא בנוי לזה, נקודה) ייראו את זה עליכם - בעיקר במשימות שעיני כל הצוות יהיו נשואות אליכם. הארכתי יותר מדי, מקווה שהדברים ברורים.

אתי1234

משתמש פעיל
לגבי תכנות פרונט-אנד, או full-stack: היות ואין ניסיון, אז כדאי להכין תיק עבודות שמראה מגוון יכולות בתחומים שונים, ובשפות/Frameworks רלוונטיות.

https://internet-israel.com/רשת-האינטרנט/למפתחי-ובוני-אתרי-אינטרנט/מציאת-עבודה-בהייטק-ללא-ניסיון/

https://internet-israel.com/פיתוח-אינטרנט/עבודה-בהיי-טק/איך-משתלבים-בתחום-ההייטק-בגיל-מבוגר/

(הערה חשובה מאוד, שחייבת לצאת לי מהסיסטם: אפשר ואולי רצוי לעשות כמה פרוייקטים על פי מדריכים שמצאת באינטרנט, או להיעזר בגיטהאב ולהתבסס על פרוייקטים קודמים, או בחברים. (הטוב ביותר זה להשתלב, אפילו בקטנה, בפרוייקט קוד פתוח) בסופו של דבר לא כולנו יכולים לבנות הכל מאפס ממש. אבל!!!!!! חובה חובה חובה לתת את הטאצ' האישי שלך לכל עבודה, בפיצ'רים או בעיצוב - בשום פנים ואופן לא להעתיק עבודות בשלימותן (אלא אם כן הן מעולם לא הוגשו, אבל אז זה סיפור אחר*) - מגייסים שמים לב לזה. ועוד איך. ואם המגייסת לא שמה לב לזה, אז הCTO ישים לב לזה. כמעט בטוח. וכי אתם חושבים שאתם היחידים שיודעים איך לחפש באתר החשאי והסודי-ביותר "Github"?
אה, ועוד דבר - מגייסים מדברים אחד עם השני, גם מעבירים קו"ח של כל מיני מאחד לשני (והיות שרובם אינם שומרי תו"מ לעת עתה, אז זה יכול להיות גם באופן של "לשון הרע", ועאכו"כ אם יודעים שאתה חרדי, שאז אולי יש בזה קצת צד של חילול השם). ואם עלו על הקישקושים שלכם - זה יכול לשרוף אתכם, לפחות אצל עוד 2-3 מגייסים חברים של ההוא שעלה עליכם. כן).

בעצם - אתם באמת נחשבים בעיני אחרים ל"מתחזים" (imposters) עוד לפני שהיתה לכם עבודה ראשונה, והזדמנות לחוות את "תסמונת המתחזה" (imposter syndrome) על באמת.....

ותודה לבן-דודי יניב, שהוא בעצמו מגייס, ובתהליך חיפוש העבודה שלי - התנדב לומר לי את האמת ולתת לי את ה"כאפה" האכזרית הזאת (אני זוכר איך המופלטה נתקעה לי בגרון כשהוא אמר לי את זה, זה היה במימונה לפני כמה שנים).

*בנוגע לקניית עבודות-גמר: גם אם ממש תקנו ממישהו עבודה חדשה, שמעולם לא הוגשה (ובכך תימנעו מ"להישרף" אצל מעסיקים פוטנציאליים) - עדיין נשאר השקר ביניכם לבין עצמכם. אם אתם לא עומדים בתנאי לחץ יחסית פשוטים של הגשת עבודה בסיום סמסטר, מה תעשו כשתצטרכו לשפץ בילד, באיזה ליל-שישי, כשהבוס פתאום מגלה שהדפלוימנט נפל, וחייבים חייבים לתקן הכל לפני שבת, ולנו כשומרי תומ"צ ובעלי משפחות אין את ה"פריווילגיה" להישאר עד מאוחר או יותר מזה, ודו"ק. או במידה ותצליחו בכל זאת להתקדם בעבודה (אמרתי בכל זאת, כי מי שקונה עבודות, ואפילו לא משקיע על להעתיק אותן בעצמו, בעיקר מראה 0 אמביציה לגבי קידום. ואני לא מדבר על קידום מבחינה קרייריסטית רק של דרגות (אולי זה פסול מבחינת מאן דהו בגלל "השקפה", והוא מעוניין להיות רק פועל תוכנה, כמו איזה הודי ב7$ לשעה במומביי) אני מדבר מבחינת המציאות בעבודה הזאת - שמחייבת התקדמות טכנולוגית בכל שנה שנתיים, שפות תכנות וטכנולוגיות לא קיימות לנצח נצחים... (אלא אם כן אתה בוגר טכניון בן 55, שמתכנת כבר 35 שה בCOBOL באיזה קיוביקל נידח במטה של בנק בתל אביב) בן אדם שקונה עבודות לא בנוי לזה, נקודה) ייראו את זה עליכם - בעיקר במשימות שעיני כל הצוות יהיו נשואות אליכם. הארכתי יותר מדי, מקווה שהדברים ברורים.

אף פעם לא העתקתי פרוייקט- לא שלם ולא חצי
ואני מסכימה לחלוטין עם מה שאמרתם.
בכל אופן תודה על ההכוונה ועל הקישורים
מקווה שיעזור לי בעז"ה.

ואם יש מישהו שיודע שמחפשים בעבודה שלו חסרי נסיון
אשמח לשמוע על כך.

תודה רבה!

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אף פעם לא העתקתי פרוייקט- לא שלם ולא חצי
ואני מסכימה לחלוטין עם מה שאמרתם.
בכל אופן תודה על ההכוונה ועל הקישורים
מקווה שיעזור לי בעז"ה.

ואם יש מישהו שיודע שמחפשים בעבודה שלו חסרי נסיון
אשמח לשמוע על כך.

תודה רבה!
אני דיברתי באופן כללי. לא אישי חס וחלילה. אין צורך להתנצל.
פשוט ראיתי כל מיני בקשות כאן בפורום, וכאב לי שאנשים מזיקים לעצמם בידים.

מאה100

משתמש מקצוען
באמת! תשלחו לכל משרה!!
הכי טוב זה למצוא חברות שעובדות ויכולות להכניס. מקבלים על זה בונוסים ברוב המקומות אז אל תרחמו...
ומדגישה!! אומנם על תגידו לא לפני ראיון אבל אם יש קו אדום חבל להתלהב ברעיון ואז להגיד את ה'לא'. (כמו מיקום..)

בהצלחה
ועוד משהו, כשאת כבר בפנים אל תשכחי את חברותייך...

מ.ש.

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
דבר ראשון שקצת בוער לי לכתוב
אולי זה לא המקום לכתוב את זה, אבל נראה לי זה קצת עידוד...

הנסיון לא הופך את חיפוש העבודה לגן עדן...
וודאי שקל יותר למצוא עבודה, התנאים טובים יותר, וגם ברור יותר מה רוצים,
על מה אפשר להתפשר ועל מה אין מה לדבר.

אבל עדין...
יש משפט שאומר, לחפש עבודה, זה עבודה בפני עצמה. עדין מדובר בתהליך קשה, שמצריך המון כוחות.
קחו בחשבון, שכאשר יש כבר עבודה, לפעמים לא מוכנים לכל מיני דברים,אם בגלל ההרגל, או כי יש את השיקולים שלא שווה לעבור כי הרווח לא מידי גדול ועוד.

ולעניין חיפוש העבודה בלי נסיון.

לדעתי, טיפ ראשון, לפעמים שווה בעבודה ראשונה להתפשר על תנאים לא מאד עקרוניים, אם זה מקום שמאד מוסיף מבחינה טכנולוגית, מבחינת נסיון וכו'.
אפשר אחרי שנה/שנתיים, כשיש כבר נסיון לעבור למקום עם תנאים טובים יותר, אבל בהתחלה מאד חשוב לחפש מקום שניתן לצבור בו נסיון טוב.
יש הרבה תפקידים, שאולי למי שעבד בהם יש נסיון של 5 שנים, אבל הכמות ידע שהוא הספיק לצבור, קטנה מאד. לדעתי מאד כדאי תפקיד שמצריך למידה רבה באופן עצמאי, התנסות עם טכנולגיות שונות וכו'.

דבר נוסף, בהקשר לזה:
וכלל ברזל נוסף - לא לומר "לא" או תנאי שהוא "קו אדום" לפני ראיון, אפילו על ישיבה נפרדת שאמרו לי שאין מצב - אחרי הגעה למקום ראיתי שזה אפשרי בקלות, אם הם רוצים - הם מתאמצים לכך.

אני קצת (ואולי הרבה) חולקת על זה.
יש דברים שאפשר כבר בראיון טלפוני לברר.
אם זה לא מאד ברור, אולי כן שווה לבוא לראיון, ולבדוק שם מה המצב.
לפעמים עונים מאד בנחרצות, שאין על מה לדבר, אז זהו, אפשר לגמור את זה בשיחה.
חבל להסחב לראיון.

אני עשיתי לעצמי הרגל, כאשר מתקשרים אלי ממקומות עבודה, די במשפטים הראשונים אני שואלת לגבי סביבת הישיבה, ומדגישה שרלוונטי לי רק אם זה ישיבה נפרדת.
פשוט מנסיון של שיחות שיכולתי במשך עשרים דקות לפרט את הנסיון שלי, לשמוע על תפקיד המשרה, על נפלאות החברה ועוד ועוד, ואז לגלות שהם צוות של 8 גברים ו2 נשים. אה, לא. אין אפשרות לשבת בנפרד.

טיפ נוסף, שדברו עליו, זה לשלוח.
כדאי לשלוח לשלוח לשלוח, אבל כמו שכתבו, לשים לב,
לא כדאי לשלוח למקום עם חמש שנים, כשאין נסיון.
לדעתי כן כדאי, אם מבקשים נסיון של שנה בערך, כן לשלוח, מהסיבה שלפעמים מתפשרים.

ודבר אחרון שלדעתי כדאי, בזמן הזה, אם זה כמובן לא במהלך עבודה, זה פשוט לשבת ללמוד!
מהסמינר (או מאיפה שיוצאים) יוצאים עם ידע די מינמלי, ומשם אפשר להתפתח.
לדעתי שווה ללמוד קורסים קצרים, בכל מיני תחומים.
הלימוד ללמוד לבד, שווה המון! בעיני מעסיקים.

בהצלחה!

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
ודבר אחרון שלדעתי כדאי, בזמן הזה, אם זה כמובן לא במהלך עבודה, זה פשוט לשבת ללמוד!
מהסמינר (או מאיפה שיוצאים) יוצאים עם ידע די מינמלי, ומשם אפשר להתפתח.
לדעתי שווה ללמוד קורסים קצרים, בכל מיני תחומים.
הלימוד ללמוד לבד, שווה המון! בעיני מעסיקים.
יותר מזה - לבצע פרויקטים על כלום
כי הידע שיוצאים ממנו מהסמינר - מעולה, אבל הוא מואכל בכפית לתוך הפה, אפילו יתכן שהסמינר בולע אותו בשבילינו.
מומלץ מאד להמציא פרויקט (אתר לשכנה/חברה/וואטאבר) ולעשות אותו לבד, או בעזרה של בעלות ניסיון (אפילו בתשלום) העיקר ללמוד את עקרונות הלמידה מהאינטרנט שמתפספסת בסמינר (נראה לי כן הכניסו קצת לאחרונה, אבל לא מספיק)

מ.ש.

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כי הידע שיוצאים ממנו מהסמינר - מעולה, אבל הוא מואכל בכפית לתוך הפה, אפילו יתכן שהסמינר בולע אותו בשבילינו.
הגדרה מדויקת!
העיקר ללמוד את עקרונות הלמידה מהאינטרנט שמתפספסת בסמינר (נראה לי כן הכניסו קצת לאחרונה, אבל לא מספיק)
גם נכון.
לדעתי מאד כדאי להקדיש לזה כמה שיעורים, אפילו לעקרונות חיפוש נכונים.
(אני אגב מסרתי על זה שתי שיעורים לפחות, כולל הדגמות, ודוגמאות לדעתי זה חשוב מאד!)

מנסה את מזלי

משתמש מקצוען
מוסיפה לגבי מה שאמרו מעלי, לשלוח ולשלוח ולשלוח כי בסוף משהו חוזר.
ומנסיון - אני לא התפשרתי על 8 שעות ולא על 7.5 שעות
ולא אמרתי את זה באף טלפון וכל ראיון שהלכתי בסוף איכשהוא זרמו על ה 7.5 שעות.
תכלס, היום אני עובדת במקום מצוין 7 שעות !! בקרבה מאוד לבית !!
אז לא להוריד משרות "רק" כי הם לא נותנים את תנאי הסף, תכלס אם רוצים אותך בראיון - יבואו לקראת.
וגם אם הלכת לראיון ולא הלך , זה לא סתם
גם בראיונות עבודה צריך "ניסיון" וכל ראיון מקדם אותך בעז"ה למקום העבודה שלך.
מכל ראיון לומדים משהו !!

<סקריפטית>

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מחכימה מאוד מכל הנ"ל.
גם אני מחפשת כרגע עבודה לאחר סיום קורס Full Stack ודי מיואשת.
אני מנסה את מזלי בכל אתרי הדרושים שאני מכירה, דיברתי עם מכרים וקרובי משפחה שעובדים בתכנות ויש לי פרופיל בלינקדאין. בינתיים קיבלתי בקושי כמה טלפונים בודדים שחזרו אליי ללא איזושהי התקדמות לאחריהן.
אני יודעת שמציאת עבודה היא תהליך ארוך ומייגע שיכול לקחת גם כמה חודשים אבל מתחילה לפקפק בכך שג'וניורים יכולים למצוא עבודה בכוחות עצמם.
(עד שהצלחתי למצוא משרת ג'וניור הם ביקשו תואר, שאין לי...)
אשמח לשמוע מכאלו שהתקבלו לעבודה בתור ג'וניורים מתחילים לגמרי (לא שכבר היו בתחום ולמדו שפות נוספות והתקבלו לעבודה בגלל הניסיון הקודם שלהם...) איך עושים את זה ובאילו ערוצים צריך לפעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה