מענק ארה"ב לאזרחים ישראלים

לילי 1

משתמש מקצוען
אני מסתמך על פרסום של Congressional Research Service מתאריך 27 למרץ שנה זו שכך הדבר לפי פרשנותם. למרות שזו לא הוכחה ממש, אבל גם בתשלום המיוחד של שנת 2008 כך היו התנאים בדיוק.
דוקא למה שכתבתם "כל המקומות פרסמו וכו'" אשמח לדעת מה מקורכם?
ITIN זה מספר זיהוי לצורך מיסים בלבד, בדרך כלל יש בו תועלת מסויימת, אולם דוקא בענין התשלום הנוכחי הוא מזיק.
מי שיש לו מספר SSN לכאורה זכאי למרות שבן/ת זוגו אין לו בתנאי שלא יגיש דוח עם מספר ITIN עבור בן/ת הזוג. מגישי הדוחות המקצוענים יודעים להגיש בצורה כזאת שתהיה לתועלת לקבלת המענק.
הכלי המוצע בלינקים באתר ה-IRS לא נועד לדוחות כאלה (אלא למקרים ששני בני הזוג יש להם SSN), אבל זה לא אומר שהוא (בעל הSSN) לא זכאי.
מי שכבר הגיש עם מספר ITIN יצטרך לעשות amendment דהיינו תיקון לדוח ולהגישו בצורה 'מתוקנת' בלי מספר הITIN ואז אולי יוכל לקבל מענק זה. (צריך לברר אצל מגישי הדוחות המקצוענים).
לא קראתי את כל האותיות הקטנות. תכלס, במצב של הורה אחד עם ssn והורה שני שאינו אזרח, הכסף בשביל ההורה+הילדים כבר נמצא בחשבון הבנק

Duvid TBD

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
אכן כך, מי שעוד לא הגיש עבור 2019 ורוצה לקבל תשלום זה, חשוב שלא יכניס מס' ITIN לאף אחד מהמשפחה. לעיתים מספר זה לא מעלה ולא מוריד את ההחזר שמקלים וכדאי להגיש בצורה כזאת שלא צריך להכניס ITIN (כדאי כמובן להתייעץ עם מגיש דוחות מקצועי)
לא יודע מי אמר לך את זה. אבל מקצועי לא נראה לי שהוציא אפילו שתגיד לי שיש לו רשיון.

אגב בלי אחריות.

בדרך כלל ITIN אצלנו אומר רק שהאמריקאי מכניס את ההכנסות של בת זוג שלו שאינו אמירקאי כשאי לקבל אולי יותר כסף החזר ילדים. ואם עושים את זה ככה אז חייבים לכלול כל שנה אפילו שזה מזיק.

זה מה שנראה לי אבל בלי אחריות אין לי רשיון וכו׳

( יש גם לאימו אמריקאים שגרים פה ומשקיעים שם כזר , או מי שנמצא שם בלי אזרחות אבל איזה שהו היתר עבודה מגיש עם מספר כזה..)

Duvid TBD

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
כן, זה זוגי. לא זוכרת את המספרים למי שמגיש באופנים אחרים.
בנוסף, מישהו פה כתב שאני אומרת שטויות והמספרים נמוכים בהרבה אז כדאי לבדוק
עכשיו אני תופס במה התחלפת.

יש חיוב דיוח על 600$ לשנה.

החיוב מס יש את הדרך הרגיל שמי ששם בלי לקחת החרגת הכנסה (2555) או זיכוי מס (1116)
כמו שמי שגר שם. ואז יש לך ניכוי סטנדרטי שזה בערך 24K ואגב זה הדרך שקניתי שהחברות עושים פה וזה קצת בעיות אם מחר תעשה קצת יותר כסף תיהי מחיוב במס רגיל כמו מי שגר שם. ולא יהיה לך אפשרות להחריד הכנסה עד 5 שנים אחרי זה.

יש את החרגה זאת אומרת שאתה יכול להחריד כל הכנסה שלך שעשית מחוץ לארה״ב עם עומדים בתנאים... אבל אז אין לך אפשרות לקחת את הכסף עבור ילדים של עד 1400 זה משנת 2015

ויש זיכוי מס זאת בעיקר לעובדי הייטק. זה רק זיכוי עבור תשלום מס הכנסה.

ואגב עצמיי חייב בביטוח לאומי שם בשיבל שאין תיאום מס. על ביטוח לאומי. ולא עוזר ההחרגה על הכנסה לנוגע לביטוח לאומי.

מצד שני מי שעובד 10 שנים ומקבל 4 נקודת בשנה או מגיע ל40 נקודות זכאי לפנסיה מטרנה ופטור ממס שם וגם פה (שכידוע הפנסיה שלנו פה שמפרישים כן הולכים לשלם מס)

Duvid TBD

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
לא קראתי את כל האותיות הקטנות. תכלס, במצב של הורה אחד עם ssn והורה שני שאינו אזרח, הכסף בשביל ההורה+הילדים כבר נמצא בחשבון הבנק
רק אם קיבלת כבר פעם החזר לבנק מתחילת 2018 קרי החזר על שנת 2018 או 2019. ולא ביקשתם בשיק רק בבנק בארצות הברית.. ואם היה לכם זה כבר היה אמור להיכנס ב15..

Duvid TBD

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
מה הכוונה לא חוקי??
ברור שחוקי אבל ההכנסה נמוכה אז למה צריך דווח(2000שח בחודש)לאברך
אתה ביקשת שמישהו ימלא בשבילך הטופס. על זה עניתי

ועכשיו 2000 שח זה משכורת או מכולת עם זה משכורת אתם חייבים לדווח.
אפילו שזה כולל וזה לא ברור בכל אופן אף פעם לא התעמקתי בזה אם כשנכנס דמי לידה אפילו האשה לא אמירקאי ובתוך איזה יום בתוך השנה היה שוי של 10000 דולר ביחד זאת אומרת אפילו רק 2000$ בנק ו 8000$ פנסיה וכו״ חייב בהצהרת הון FBAR..

לילי 1

משתמש מקצוען

החיוב מס יש את הדרך הרגיל שמי ששם בלי לקחת החרגת הכנסה (2555) או זיכוי מס (1116)
כמו שמי שגר שם. ואז יש לך ניכוי סטנדרטי שזה בערך 24K ואגב זה הדרך שקניתי שהחברות עושים פה וזה קצת בעיות אם מחר תעשה קצת יותר כסף תיהי מחיוב במס רגיל כמו מי שגר שם. ולא יהיה לך אפשרות להחריד הכנסה עד 5 שנים אחרי זה.

יש את החרגה זאת אומרת שאתה יכול להחריד כל הכנסה שלך שעשית מחוץ לארה״ב עם עומדים בתנאים... אבל אז אין לך אפשרות לקחת את הכסף עבור ילדים של עד 1400 זה משנת 2015

ואגב עצמיי חייב בביטוח לאומי שם בשיבל שאין תיאום מס. על ביטוח לאומי. ולא עוזר ההחרגה על הכנסה לנוגע לביטוח לאומי.

מצד שני מי שעובד 10 שנים ומקבל 4 נקודת בשנה או מגיע ל40 נקודות זכאי לפנסיה מטרנה ופטור ממס שם וגם פה (שכידוע הפנסיה שלנו פה שמפרישים כן הולכים לשלם מס)
לא דיברתי על standard diduction. דיברתי על מצב בו אין חיוב לדווח. אני חוששת שמתוך רצון לעזור אני מטעה אנשים עם מידע שגוי אז אני אעצור כאן.

Duvid TBD

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
לא דיברתי על standard diduction. דיברתי על מצב בו אין חיוב לדווח. אני חוששת שמתוך רצון לעזור אני מטעה אנשים עם מידע שגוי אז אני אעצור כאן.
אני בדרך כלל ניזהר לא לכתוב פה דברים. בשביל שאני רואה פה הרבה פעמים כזה בורות עצמותו ואני מעדיף לא להיכנס לזה. בפרט שראיתי הרבה מכזה חברות עושים דברים לא חוקים ואנשים נעבעך נופלים בפך. ואם ח״ו יתפסו אותם אגב הם לא ידעו בכלל מה עשו להם. הבן אדם צריך לתת תשובות לא החברה..

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית

השאלה היא האם מדובר בדו"ח שמוזכר בו בן הזוג שאינו אזרח בתור אחד מבעלי ההכנסות, או שהוא לא מוזכר בכלל.

א.ש.א.

משתמש פעיל
תכלס' לא הבנתי את כל הניסוחים המשפטיים
אשתי אזרחית ארה"ב ואני לא
אנחנו לא מגישים דו"ח כל שנה ולא היה לנו 10000$ דולר בחשבון אפי' ליום אחד:(
יש לנו אפשרות עכשיו לקבל משהו או לא.
תודה רבה לעונים.
ואם יש מישהו במצבי שקיבל אשמח אם הוא יכול לעדכן דרך מי הוא הגיש את הבקשה.

מאסטר באקסל

משתמש מקצוען
תודה רבה על כל המידע פה,
יש מישהו שהציע לעשות לי את העבודה שבעצם כוללת:
1. בניית דו"ח ל-2018 ול-2019
2. דיווח על חשבון שיש בו יותר מ-10,000$
במחיר של 1,000₪ פלוס מינוס
זה יקר?
זה זול?
זה שווה?
יש משהו יותר זול?
אשמח מאוד מאוד למידע
תודה רבה
כולם פה מדברים מדברים מדברים,
ורק על השאלה שלי אף אחד אפילו לא הסתכל!:mad:

Duvid TBD

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
תכלס' לא הבנתי את כל הניסוחים המשפטיים
אשתי אזרחית ארה"ב ואני לא
אנחנו לא מגישים דו"ח כל שנה ולא היה לנו 10000$ דולר בחשבון אפי' ליום אחד:(
יש לנו אפשרות עכשיו לקבל משהו או לא.
תודה רבה לעונים.
ואם יש מישהו במצבי שקיבל אשמח אם הוא יכול לעדכן דרך מי הוא הגיש את הבקשה.
יש 2 חובות לכל אזרח לאיפה שהיא גר
כולם פה מדברים מדברים מדברים,
ורק על השאלה שלי אף אחד אפילו לא הסתכל!:mad:
רני החלתי לא לענות יותר אבל בשבילך אני יענה.
השאלה מה יש בתוכו מישהו עצמאי שם זה דוח רגיל. השאלה בהכנסות ואם דרך שיהיה יותר בזה תלוי..

מאסטר באקסל

משתמש מקצוען
אני החלתי לא לענות יותר אבל בשבילך אני יענה.
השאלה מה יש בתוכו מישהו עצמאי שם זה דוח רגיל. השאלה בהכנסות ואם דרך שיהיה יותר בזה תלוי..
דבר ראשון תודה רבה רבה על היחס VIP בכנות אני מודה לך
ולגבי השאלה ששאלת הנה התשובה: אשתי שכירה.
אז זה מחיר סביר?

אב"ג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לכל מי שרוצה להגיש דוחו"ת ע"מ לקבל את המענק,
אני ממליץ על רו"ח אמריקאי ממודיעין עילית בשם בודנהיים המס' שלו 0548472230
באופן אישי נעזרתי בו בנושא, מומלץ!

אז זה מחיר סביר?
המחיר לא מאוד יקר. בפרט ביחס למה שאתה מקבל בתמורה....
(אפשר למצוא גם יותר זולים)

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יש לי שאלה.
אם אני מדווחת כעצמאית וכשהייתי שכירה לבט"ל ולמס הכנסה פה בישראל, זה התעדכן אוטומטית גם בארה"ב?

אני נורא נורא תמימה, אז תצחקו עליי... :(

ועוד דבר, איפה ממלאים בדיוק באתר? לא הצלחתי להגיע לשום דף שאפשר למלא.

זעירא דמן חבריא.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
א. כל אזרח בעל מספר 'ביטוח לאומי' של ארה"ב.
ב. לא, רק הילדים שיש להם את מה שבאות א' זכאים.
ג. באם הגשתם בעבר דוחות מס (או החזרי מס) אתם לא צריכים להגיש כלום, הכסף מועבר אוטומטית לאותו מקום של ההחזרים, באם לא ישנה אפשרות למלאות את הפרטים לקבלת המענק בנפרד.
ד. כל אזרח ארה"ב מחוייב מבחינה חוקית לדווח על הכנסותיו (אז זה בוודאי גם לעתיד).
תודה רבה רבה!!!!!!!!!!!!!
א.
רק לגבי הדיווח על ההכנסות האם זה שאני מגיש בקשה למענק אני יותר מתחייב מאשר שאני אזרח אמריקאי ללא ההצהרה המדוברת?
ב. בבנק בארץ אני חתום שאני לא אזרח האם קבלת המענק תסבך אותי?

ayys

משתמש מקצוען
תודה רבה רבה!!!!!!!!!!!!!
א.
רק לגבי הדיווח על ההכנסות האם זה שאני מגיש בקשה למענק אני יותר מתחייב מאשר שאני אזרח אמריקאי ללא ההצהרה המדוברת?
ב. בבנק בארץ אני חתום שאני לא אזרח האם קבלת המענק תסבך אותי?
לא יודע לענות על זה, כדאי לשאול רואה חשבון מומחה.
גם כך אני מגלה כל הזמן פרטים חדשים על המענק הזה.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

עיין כאן שרק מ 12200$ שנתי יש חובת דיוח

אסטרונאוטית

משתמש פעיל
האם אפשר לקבל את המענק אם לילדים אין אזרחות?
לי ובעלי יש אזרחות אמריקאית בגלל ההורים, אבל לילד שלנו אין?

אולי מעניין אותך גם...