דרוש מידע מעיני הישועה- ארבע לילות- זה נכון?

מצב
הנושא נעול.

הללו

משתמש מקצוען
אני מההזויות שמעדיפות לידה טבעית, וילדתי במעייני הישועה.
אבל ב2 מהלידות בכ"ז לקחתי אפידורל.
הזמינות הייתה מיידית.
(ילדתי גם בבית חולים אחר, ובקרתי בסיור בעוד 2 בתי חולים אחרים, ב3 המקומות הנ"ל היו הרבה פלוסים בעיני עצמם, שבמעייני הישועה הם בייסיקים לגמרי.)

היו לי תלונות על מעייני הישועה, אבל בדברים ספציפיים מאד.
בעיניי הגישה הכללית שלהם השתנתה ב180 מעלות מהעבר (לפני 7 ו9 שנים אני זוכרת הרבה יותר פטרונות והתנשאות מצד הצוות.)

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
גם לי. אבל אמרו לי שהברירת מחדל במצג כזה הוא ניתוח. כנראה אחרות היו חזקות לבקש נסיון אחר.
בדיוק באתי בזמן החלפת משמרת, הרופא אמר לי שהיה מנסה אבל הוא חייב ללכת הביתה וממילא הם ממליצים רק על ניתוחים בכאלו מצבים. הרופאה המחליפה [ערביה] אפילו לא הסכימה לשמוע על משהו אחר מניתוח.
כדי לילד עכוז צריך רופא שיודע איך עושים את זה
בכל ביח יש רק כמה רופאים שיודעים לעשות
השאר לא מוסמכים לנסות כזה דבר

שם מיוחד

משתמש צעיר
רק בעיני חדר ההתאוששות במעייני הישועה מזעזע?
והמעבר המהיר אליו בתוך חצי שעה מהלידה?
חדר פצפון מיושן וחנוק עם מיטות מלפני 60 שנה, שמאכלס בתוכו כ-4 יולדות טריות במקביל, בעליהן וכל המלווים הנוספים שהיו בלידה + עריסות, עם אפס פרטיות וצניעות.
לדעתי כל אלה שנהנות שם עד הגג פשוט לא חוו משהו אחר.
מגיע ליולדות תנאים קצת יותר מכבדים וסבירים לאחר לידה.
לשם השוואה, בבתי החולים בירושלים נשארים להתאוששות בחדר לידה עצמו כשעתיים ומשם לאחר התארגנות עוברים בצורה מכובדת עם כיסא ישר למחלקה.

סתםם

משתמש פעיל
עברתי שם 4 לידות בראשונה היה יחס מזעזע כלומר חוסר יחס
בקבלה מיללדת רדית כמונו זלזלה כמו שא"א בחיים לזלזל בבן אדם דיברה מילות התנשאות וכד' שעד הום קשה לי להזכר בהן ובלי ההי של ילד ראשון לא מבינה למה חזרתי לשם אבל מללידה ללידה היחס מאד מאד משתפר
בלידה האחרונה היתה לי מיללדת סליחה על ההגדרה ממש טיפשה אבל האחראית משמרת ראתה שאין לי מספיק בטחון וגיבתה אותה באופן מלא
מה שכן הרופאה שהיתה שם במשמרת של 26 שעות... (הייתי שם גם כך שיודעת לומר ) הכריעה מהר מאד לניתוחים
היא גם זרקה לי על זה והתוכחה איתי למרות שאמרתי לה אני מקרה קל מה הקשר ניתוח
אבל היא כנראה לא עם עבר מלא מידי כדי לקחת סיכונים והיו שם מלא מקרים קשים מאד שהיא הריצה לניתוחים במשמרות שאני שמעתי מהחדר שלי
מה שכן היה יחס מאד הוגן מהצוות כל אחד נתן א"כ הלב והנשמה וזמינות המרדימים היתה גבוהה
מה שכן למי שיולדת שם שימו לב בכל משמרת (נראה ליש בכל ביה"ח וזה גם התקן ) יש מרדים מומחה ומתמחה
המומחה בד"כ נמצא בחדר ניתוח כך שאם יש ניתוח הוא חייב להיות שם כל זמן הניתוח ולא יכול לצאת ללידות רגילות ואז מגיע אליכן המרדים השני אם יש בו זמנית שתי ניתוים שם כבר יש בעית זמינות ובד"כ מקפיצים שלישי שנמצא בהמתנה מהבית אבל זה לוקח זמן . בגדול רב הזמן יש אחד זמין
לגבי המחלקה תלוי על אילו אחיות את נופלת אצלי תמיד החזיקו את התינוקת אצלם כי אמרתי שאני גמורה ולא שיגעו אותי בכלל
מתנות זה דבר שמתחלף כל הזמן כך שזה וודאי לא שיקול לבחור מקום ללידה
היחס בהחלט שיקול וכל אחת מה שהיא עברה .... אבל יש בכל מקום גם וגם אז בעיקר להתפלל גם על זה...
בהצלחה

BRAVERMAN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
וזה עוד בלי לדבר על האיסור הנוראי שבהוצאת דברי מאכל מהחדר אוכל לחדר
ממש מעמידים שומר בכניסה שמסתכל על כל מי שיוצאת לראות שהיא לא מוציאה כלום
נשים החביאו תפוח (!!!) מתחת לחולצה כדי להוציא לחדר.
אישה שלא יכולה לשבת בחדר אוכל בגלל כאבים או לא רעבה עכשיו
יש לה שתי אופציות או להישאר רעבה
או להתחנן למגשית של מנת קרב קפואה שחוממה במיקרו.
והמתנה הקבועה והמאד מיותרת - בגד גוף פשוט לתינוק מותאם לבן/בת וזהו
בזמן שבבתי חולים אחרים ניתן לבחור בין 2-3 אפשרויות למתנה שווה.

כדאי להתחיל לעשות חושבים מה האופציות הטובות יותר ליולדת החרדית ב 2024.

מה שבטוח שמעייני הישועה לא מככב בראש הטבלה.

ילדתי שם לפני חצי שנה הכל היה מעולה באמת,
כולל האחיות המיילדות והצוות כולו,

עד לזה..
פשוט מזעזע!!
מיד אחרי הלידה אמא שלי רצתה להביא לי מנה כי לא יכולתי לקום מהמיטה.. ברור שלא נתנו לה.
כנ"ל בשבת - הביאו לי את כל האוכל לשבת ולא הייתי צריכה את האוכל מהחדר אוכל..
בסה"כ רציתי לשבת עם בעלי בחדר ולאכול.. הלכתי לחדר אוכל כדי לקחת קצת מרק חם, השומר פשוט צרח עלי להשאיר את זה מיד, אמרתי לו שכבר לקחתי וזה במילא ילך לפח וזה בחד פעמי אז מה הבעיה.. כמובן שזה נזרק והוא לא נתן..

(עוד נקודה שהם מדכאים ביקורים, אין מקום ישיבה שאפשר לארח בו בעל / משפחה שרוצה לבקר את היולדת)
אבל ההתנהלות שלהם מבזה וכל נושא החדר אוכל מזעזע.. (שלא נדבר שביום שילדתי היה פרסומים של אושיות רשת וכו' על האוכל המדהים וכו.. שחוץ מפרסום נרחב לא היה קשר למציאות..

נערך לאחרונה ב:

chaya91

משתמש צעיר
אולי כי יש שם יותר הרבה לידות של חרדיות וזה הסיפורים שאת שומעת סביבך

ילדתי שם 6 לידות ובכולם הייתי מרוצה, כנ"ל רוב הנשים שבסביבתי ועדיין יבוא הסיפור האחד ויוכיח שזה בית חולים דפוק
יש איזה קטע חרדי כזה לצאת על מקומות חרדיים ולהוכיח שהם דפוקים, למה? לא יודעת..
למה?
סיבה פשוטה, שנאה עצמית, וסורי על ההתבטאות...
אם אותו בית חולים לא היה בבני ברק הכל היה נראה אחרת,
גיסתי כעת ילדה מעייני, ילדה שישית והייתה מרוצה עד השמים ובכל הלידות,
כנ"ל בכל משפחתנו הקרובה כולן מרוצות עד הגג,
גיסתי שיולדת במקום אחר הגיעה לבקר במעייני ואמרה שממש פתחה עיניים,
רמה אחרת לגמרי ואין מה להשוות...
בקיצור, שמעתי מכמה שנסעו ללדת בבתי חולים אחרים שיבא, איכילוב וכו, וחזרו עם סיפורי זוועה...
חושבת שפשוט צריך לצאת מהנחיתות ולפתוח עיניים....

שם מיוחד

משתמש צעיר
בגלל שמעייני הישועה אמור להיות הבחירה הראשונה לציבור החרדי באזור המרכז
מן הראוי שהם יהיו רגישים לאורח חיינו ויתנו יחס מתאים ומכבד לאישה חרדית ולא יתייחסו אלינו כאילו אנחנו בכיס שלהם בכל מקרה.
משום שמדובר בדברים שהצניעות יפה להם אין לי אפשרות לפרט כאן את הדברים הדרושים תיקון
אני מדברת מהצד של מלווה/תומכת ולא מהצד של יולדת שלא פנויה לשים לב לקורה סביבה.

קצרה

משתמש מקצוען
מה ההגדרה של נסיון רגיל?
שנכנסים לחדר לידה רואים למשל האטות דופק או כל סיבוך לא מתוכנן אחר ועוברים לניתוח?
כי אצלי - נכנסתי לבי"ח, אול"ס, וקביעת שעה לניתוח בלי שום נסיון לאופן רגיל, מה שבבתי חולים אחרים כן מנסים.

התחילה לידה רגילה?
זה המדד.
אם לא תכננו ניתוח.

ברגע שקבעו שעה לניתוח זה ניתוח אלקטיבי.
ו- כמובן שהיתה לך אופציה באותו הרגע לקום וללכת לאותם בתי חולים.
וזו היתה בחירה שלך להמשיך בבית חולים שחושב שאינו מיומן מספיק לקחת את הסיכון.

SSSsss

משתמש חדש
סיבה פשוטה, שנאה עצמית, וסורי על ההתבטאות...
אם אותו בית חולים לא היה בבני ברק הכל היה נראה אחרת,
גיסתי כעת ילדה מעייני, ילדה שישית והייתה מרוצה עד השמים ובכל הלידות,
כנ"ל בכל משפחתנו הקרובה כולן מרוצות עד הגג,
גיסתי שיולדת במקום אחר הגיעה לבקר במעייני ואמרה שממש פתחה עיניים,
רמה אחרת לגמרי ואין מה להשוות...
בקיצור, שמעתי מכמה שנסעו ללדת בבתי חולים אחרים שיבא, איכילוב וכו, וחזרו עם סיפורי זוועה...
חושבת שפשוט צריך לצאת מהנחיתות ולפתוח עיניים....
לא נראה לי שמישהי כאן סיפרה משהו שלא עברה על בשרה, התגובה שלך קצת מנותקת..

הציפייה שלנו כנשים חרדיות היא ליחס יותר מכבד מהם, ויש שם הרבה כישלון בזה, בכל התהליך החל מאשפוז לידה לידה, חדרי לידה, מחלקה, תינוקיה, בלי קשר למקומות אחרים... אין צורך לקשר כל דבר לזה שאנחנו מדברים רע כי זה מקום חרדי, אלא בגלל שזה מקום חרדי אנחנו מצפות למושלם- וזה כנראה שלא קיים כנראה,

אגב אני ילדתי גם שם וגם בשיבא- לא היו לי תלונות מיוחדות על מעייני, אבל כשראיתי מזה משהו אחר לא חושבת שאחזור למעייני ללידה נוספת,

תותים בלבן

משתמש פעיל
במעיני אין כ"כ יחס
אותי לא רצו להכניס לחדר לידה התחננו עליהם שיאשפזן במחלקת נשים 3 שעות אח"כ לא הסכימו להוריד אותי לחדר לידה ורצו שאני ילד במחלקה בנס הכניסו אותי לחדר לידה והצליחו להעביר אותי מיטה לא רוצה לחשוב איך היה נגמר במחלקה לידה ראשונה
העיקר היתה לך לידה קלה כ @תרנגולת ;)

chaya91

משתמש צעיר
לא נראה לי שמישהי כאן סיפרה משהו שלא עברה על בשרה, התגובה שלך קצת מנותקת..

הציפייה שלנו כנשים חרדיות היא ליחס יותר מכבד מהם, ויש שם הרבה כישלון בזה, בכל התהליך החל מאשפוז לידה לידה, חדרי לידה, מחלקה, תינוקיה, בלי קשר למקומות אחרים... אין צורך לקשר כל דבר לזה שאנחנו מדברים רע כי זה מקום חרדי, אלא בגלל שזה מקום חרדי אנחנו מצפות למושלם- וזה כנראה שלא קיים כנראה,

אגב אני ילדתי גם שם וגם בשיבא- לא היו לי תלונות מיוחדות על מעייני, אבל כשראיתי מזה משהו אחר לא חושבת שאחזור למעייני ללידה נוספת,
ממש לא מנותקת,
מציאות שמברת איתך על עשרות נשים מסביבי שילדו שם והיו מרוצות מאד!
וגם הלכו לנסות בתי חולים אחרים וממש לא חזרו מרוצות,
אני פשוט חושבת שאת מעייני מחפשים בפינצטה זה הכל,
כשדברים כאלה קורים בבתי חולים אחרים אז הכל בסדר,
ושימי לב לתלונות פה לדעתי הן אלו שמנותקות...

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
ממש לא מנותקת,
מציאות שמברת איתך על עשרות נשים מסביבי שילדו שם והיו מרוצות מאד!
וגם הלכו לנסות בתי חולים אחרים וממש לא חזרו מרוצות,
אני פשוט חושבת שאת מעייני מחפשים בפינצטה זה הכל,
כשדברים כאלה קורים בבתי חולים אחרים אז הכל בסדר,
ושימי לב לתלונות פה לדעתי הן אלו שמנותקות...
אני מתחילה לחשוב שאת עובדת במעיני הישועה.
אין לי מושג מיהן עשרות הנשים סביבך. לא מכירה כמעט כאלו שילדו במקום אחר וחזרו למעיני הישועה.
מחוויה אישית שלי ושל כמה במשפחה - השירות שלהם על הפנים.
בית חולים שיש עליו כל כך הרבה תלונות - צריך לעשות בדק בית, ולא לחשוב שמחפשים אותו בפינצטה.
וחבל מאוד שאת מאשימה את הקורבן.

chaya91

משתמש צעיר
אני מתחילה לחשוב שאת עובדת במעיני הישועה.
אין לי מושג מיהן עשרות הנשים סביבך. לא מכירה כמעט כאלו שילדו במקום אחר וחזרו למעיני הישועה.
מחוויה אישית שלי ושל כמה במשפחה - השירות שלהם על הפנים.
בית חולים שיש עליו כל כך הרבה תלונות - צריך לעשות בדק בית, ולא לחשוב שמחפשים אותו בפינצטה.
וחבל מאוד שאת מאשימה את הקורבן.
ברור שאני עובדת שם וגם מקבלת אחוזים...
אם מישהי אומרת דעה אחרת ממך וזה משם מרוצה, אז זו התגובה שלך?
מה אעשה וזו המציאות שאני מכירה סביבי,
חברה שילדה באסף הרופא וחזה אח"כ על ארבע למעייני, ושכנה שילדה בשיבא וחזרה בטראומה,
יכול להיות שהחוויה שלך שונה , הכל טוב...

chaya91

משתמש צעיר
או שבדיוק את לא נתקלת בכל הרופאים והאחיות שבטוחים שאת צריכה להתנצל על העובדה שהגעת ללדת שם ולהפריע להם לנוח.
אני ילדתי שם כמה פעמים. הלכתי לשם כי רציתי מקום חרדי וקרוב, אבל בכל הפעמים נתקלתי בשירותיות מזעזעת.
האמת לא מבינה, מישהו מכריח ללדת במקום מסוים?
לא טוב לך לכי למקום אחר,
בחרת בהם שוב ושוב בגלל שיקולים של נוחות ועוד זה אומר שהלכת על זה עם עיניים פתוחות,
אז מה המקום לתלונות פה????

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
האמת לא מבינה, מישהו מכריח ללדת במקום מסוים?
לא טוב לך לכי למקום אחר,
בחרת בהם שוב ושוב בגלל שיקולים של נוחות ועוד זה אומר שהלכת על זה עם עיניים פתוחות,
אז מה המקום לתלונות פה????
אז מה אם בחרתי בהם משיקולים של נוחות, לכן אסור לי להתלונן על התנהלות מחפירה?
ומה זה הלכתי בעינים פתוחות?
אני יולדת מאוד מהר. אין לי אפשרות לסוע לבית חולים יותר רחוק. לכן צריך להתעלל בי?

chaya91

משתמש צעיר
אז מה אם בחרתי בהם משיקולים של נוחות, לכן אסור לי להתלונן על התנהלות מחפירה?
ומה זה הלכתי בעינים פתוחות?
אני יולדת מאוד מהר. אין לי אפשרות לסוע לבית חולים יותר רחוק. לכן צריך להתעלל בי?
להתעלל???
איזה הגזמה,
ממש פעם אחר פעם? ואת חוזרת לשם שוב ושוב??
ממש מעניין שנפלת על הצד של הסטטיסיקה הזאת שבכל הפעמים סבלת,
ומה עושות נשים בקרית ספר ובבית שמש ובעוד מקומות שיולדות מהר?

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
להתעלל???
איזה הגזמה,
ממש פעם אחר פעם? ואת חוזרת לשם שוב ושוב??
ממש מעניין שנפלת על הצד של הסטטיסיקה הזאת שבכל הפעמים סבלת,
ומה עושות נשים בקרית ספר ובבית שמש ובעוד מקומות שיולדות מהר?
כן, להתעלל.
לתת ליולדת ללדת לבד ולהקרע זה להתעלל.
ואם יש נשים בקרית ספר ובבית שמש שיולדות בבית זה אומר שגם אני צריכה לעשות את זה?
ואני בכלל לא מבינה למה אני צריכה להתנצל לך על הטענות שלי.
אני מבינה שיש לך משהו עם מעיני הישועה, אבל זה לא אומר שכל מי שסבלה מהם מדברת שטויות.
מה שאני לא מבינה זה מה הקטע שלך להתווכח עם עובדות, במיוחד שכתבת ש
יכול להיות שהחוויה שלך שונה , הכל טוב...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה