דרוש מידע מעיני הישועה- ארבע לילות- זה נכון?

מצב
הנושא נעול.

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אצלי ב 2 מתוך 5 לידות במעייני הישועה, באמצע הלידה דיברו על ניתוח,
בסוף ב"ה הסתיימו בלידות רגילות אבל לדעתי זה לא היה דברים מידי רציניים,
הרגשתי שהם מידי מריצים לניתוח.
מעניין אותי לשאול פעם רופא נשים על זה.

אינטקסט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
גם לי. אבל אמרו לי שהברירת מחדל במצג כזה הוא ניתוח. כנראה אחרות היו חזקות לבקש נסיון אחר.
בדיוק באתי בזמן החלפת משמרת, הרופא אמר לי שהיה מנסה אבל הוא חייב ללכת הביתה וממילא הם ממליצים רק על ניתוחים בכאלו מצבים. הרופאה המחליפה [ערביה] אפילו לא הסכימה לשמוע על משהו אחר מניתוח.

Chanae

משתמש מקצוען
ילדתי במעייני לידה ראשונה בניתוח,
אחרי לידה שהיתה תקועה למעלה מ 12 שעות
והמיילדת התחננה אלי שחבל על הניתוח וכדאי שנעשה תרגילים למנוע אותו,
אבל אני כבר הייתי מותשת וגמורה ורציתי רק ניתוח.
מאז ילדתי עוד כמה פעמים שם ואף פעם לא שיכנעו אותי על ניתוח,
תמיד המגמה היתה לידה רגילה.
ובלי קשר אני לא מצליחה להבין את ההתעקשות הזאת על לידה במקום ניתוח
לא רוצה לתת שמות, אבל יש בית חולים אחר שזה המוטו שלו שהעיקר זה לידה ולא ניתוח
ולצערי בזמן האחרון שמעתי על כמה מקרים של לידות במקום ניתוח, שהסתיימו בנזק בלתי הפיך

ענק שבענקים

משתמש צעיר
אני מצטערת, אבל זה לא נכון (מהחוויה שלי בכל אופן)
בכל ארוחה באו אלי לחדר עם האוכל ארוז, למקרה שאני לא רוצה / לא יכולה להגיע לחדר אוכל
אמנם זה לא כמו לבחור את המנה שלי בעצמי מתוך כל האפשרויות,
אבל זה היה לי בסדר גמור כשלא התחשק לי לצאת מהחדר.

בנוגע למתנה - לא יפה לצמצם את המארז ל 'בגד גוף פשוט'.
אני נהניתי מאד - מארז של מיננה שכולל בגד גוף, בגד חגיגי יותר,
מגבת רחצה יפה לתינוק(שראיתי אותה לאחרונה בחנות זולה ב 110 ש"ח)
סדין לעגלה ועוד כמה אביזרים קטנים.
אני משתמשת בזה הרבה וזה לא מיותר לי בכלל
(מה שראיתי בחיפוש קצר שזה עולה 350)
לידות קלות לכולן!
מתי קיבלת מארז של מיננה ?
הייתי שם חודש שעבר -קיבלתי בגד של בנים -ילדתי בת .....
וכולם קיבלו את אותו הדבר .....
צבע קרם -מאוד יפה לבנים אבל אני ילדתי בת..............

בכללי על הנושא ובלת"ק, כי כנראה כמעט כמו כל אישה שילדה אני טעונה, אני דווקא לא אוהבת להתלונן ולרוב מקבלת מה שיש באהבה והכל טוב לי. אבל יש לי כן איזשהי הרגשה שבמעייני הישועה הלידה של היולדת החרדית די ברורה להן (וזה לרוב מה שקורה), והם פה ושם עושים איזה ריפרוש של כנס/ מתנה מעצבנת (קיבלתי מתנה סתומה שלא שימשה אותי בכלום). אבל אני אומרת, אתם בונים בית חולים מתחת לגשר. לא תעזור לי מתנה, ולא יעזור לי לילה נוסף, אם יש חוסר שביעות רצון מהלידות! למה כמעט כל יולדת שיולדת במעייני הישועה מדברת על אפידורל כאילו מדובר בטבעת יהלום, כאילו בחייאת??? מפאת הצניעות, לא אכתוב פה את חוויות הלידות שלי, אבל ילדתי גם במקומות אחרים, לתחושתי (וממש רוצה לא להכליל) יש מיילדות/ אחיות מרדימים לא מספיק קשובים/ ות, ואולי צריך יותר לעבוד על השירותיות של הצוות, על המהירות, על ההבנה, אני יכולה להבין שמיילדת שרואה כל משמרת 10 נשים כאובות כבר קצת מתקהה לה הרגש ועדיין, מרגישה שצריך יותר לשדרג את השירות מצד הצוות. ולא דיברתי על האוכל שלא בהכרח בשפע...
ואולי קוראות פה את זה אחיות במעייני הישועה או משהו, אז שובב בלי להכליל- היו לי גם מיילדות נהדרות ואחיות מקסימות, אבל אלו שלא- גרמו לי (רק שליחות של הקב"ה) לחוויות לידה מאוד קשות... אז אני כנראה אמשיך ללכת למעייני הישועה, כי נוח לי שהילדים מגיעים לשם, ונוח לי שבעלי לא צריך להסתובב במקומות פרוצים, אבל כנראה כל האלו שכמוני שממשיכות ללדת שם למרות כל החוסר שביעות רצון, זה מה שגורם להם אולי קצת קצת לזלזל...

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
@מיכל תכנון תנועה
כואב לי לקרוא מה שכתבת
לא מכירה ברמה אישית את מעייני הישועה, אבל אם זו החוויה שלך
ממליצה לך (בתור בן אדם) לחפש לך מקום אחר שכן תרגישי שראו אותך כיולדת
זה לא בית החולים היחיד שיש,
ועם כל הכבוד לנוחות של הילדים שיבואו לבקר אותך, או סוג נוחות אחרת
בסוף- את חייבת להתאים לעצמך את בית החולים שיהיה לך הכי נכון בשבילך.
(שוב, מסייגת. יש יולדות שממש מרוצות ממעייני הישועה, ועונה לך את זה לא מהיכרות)
תוותרי על מרחק (לדוג' לניאדו, שערי צדק)
או שתוותרי על מקום חרדי (ואז יש לך מבחר באזור המרכז)
אבל אל תוותרי על מקום שמבחינתך קיבלת את המקסימום.

@מיכל תכנון תנועה
כואב לי לקרוא מה שכתבת
לא מכירה ברמה אישית את מעייני הישועה, אבל אם זו החוויה שלך
ממליצה לך (בתור בן אדם) לחפש לך מקום אחר שכן תרגישי שראו אותך כיולדת
זה לא בית החולים היחיד שיש,
ועם כל הכבוד לנוחות של הילדים שיבואו לבקר אותך, או סוג נוחות אחרת
בסוף- את חייבת להתאים לעצמך את בית החולים שיהיה לך הכי נכון בשבילך.
(שוב, מסייגת. יש יולדות שממש מרוצות ממעייני הישועה, ועונה לך את זה לא מהיכרות)
תוותרי על מרחק (לדוג' לניאדו, שערי צדק)
או שתוותרי על מקום חרדי (ואז יש לך מבחר באזור המרכז)
אבל אל תוותרי על מקום שמבחינתך קיבלת את המקסימום.
חמודה, תודה!
ואני ממש מסכימה איתך.
חושבת על מה שכתבת.

Chanae

משתמש מקצוען
בכללי על הנושא ובלת"ק, כי כנראה כמעט כמו כל אישה שילדה אני טעונה, אני דווקא לא אוהבת להתלונן ולרוב מקבלת מה שיש באהבה והכל טוב לי. אבל יש לי כן איזשהי הרגשה שבמעייני הישועה הלידה של היולדת החרדית די ברורה להן (וזה לרוב מה שקורה), והם פה ושם עושים איזה ריפרוש של כנס/ מתנה מעצבנת (קיבלתי מתנה סתומה שלא שימשה אותי בכלום). אבל אני אומרת, אתם בונים בית חולים מתחת לגשר. לא תעזור לי מתנה, ולא יעזור לי לילה נוסף, אם יש חוסר שביעות רצון מהלידות! למה כמעט כל יולדת שיולדת במעייני הישועה מדברת על אפידורל כאילו מדובר בטבעת יהלום, כאילו בחייאת??? מפאת הצניעות, לא אכתוב פה את חוויות הלידות שלי, אבל ילדתי גם במקומות אחרים, לתחושתי (וממש רוצה לא להכליל) יש מיילדות/ אחיות מרדימים לא מספיק קשובים/ ות, ואולי צריך יותר לעבוד על השירותיות של הצוות, על המהירות, על ההבנה, אני יכולה להבין שמיילדת שרואה כל משמרת 10 נשים כאובות כבר קצת מתקהה לה הרגש ועדיין, מרגישה שצריך יותר לשדרג את השירות מצד הצוות. ולא דיברתי על האוכל שלא בהכרח בשפע...
ואולי קוראות פה את זה אחיות במעייני הישועה או משהו, אז שובב בלי להכליל- היו לי גם מיילדות נהדרות ואחיות מקסימות, אבל אלו שלא- גרמו לי (רק שליחות של הקב"ה) לחוויות לידה מאוד קשות... אז אני כנראה אמשיך ללכת למעייני הישועה, כי נוח לי שהילדים מגיעים לשם, ונוח לי שבעלי לא צריך להסתובב במקומות פרוצים, אבל כנראה כל האלו שכמוני שממשיכות ללדת שם למרות כל החוסר שביעות רצון, זה מה שגורם להם אולי קצת קצת לזלזל...
זמינות האפידורל תלויה בכמות הלידות.
הייתי שם פעם וכשנכנסתי לחדר לידה המרדים כבר חיכה לי בחדר,
זה הכי זמינות גבוהה שיש,
אבל מה.. התהליך של אפידורל הוא לפחות 20 דקות אם לא יותר
וכשאני הייתי בחדר נכנסו 4 מיילדות להגיד שהגיע אליהן יולדת והן צריכות אפידורל דחוף.
עד כמה שידוע לי יש שם 2 מרדימים כל הזמן שזה ממש יפה
אבל יחסית לכמות הלידות שרצה שם זה לא מספיק.

ואל תשכחו שלמעייני מגיעות בד"כ נשים נורמטיביות שרוצות אפידורל,
כל האלה עם הג'וקים של לידות טבעיות ובלי אפידורל הולכות למקומות אחרים

זמינות האפידורל תלויה בכמות הלידות.
הייתי שם פעם וכשנכנסתי לחדר לידה המרדים כבר חיכה לי בחדר,
זה הכי זמינות גבוהה שיש,
אבל מה.. התהליך של אפידורל הוא לפחות 20 דקות אם לא יותר
וכשאני הייתי בחדר נכנסו 4 מיילדות להגיד שהגיע אליהן יולדת והן צריכות אפידורל דחוף.
עד כמה שידוע לי יש שם 2 מרדימים כל הזמן שזה ממש יפה
אבל יחסית לכמות הלידות שרצה שם זה לא מספיק.

ואל תשכחו שלמעייני מגיעות בד"כ נשים נורמטיביות שרוצות אפידורל,
כל האלה עם הג'וקים של לידות טבעיות ובלי אפידורל הולכות למקומות אחרים
נכון, כתבו את זה מלא, אבל תסבירי לי, איך אני (שדווקא בחלק מהלידות לא רציתי אפידורל, ודוקא יש לי איזו אידואולגיה לא לקחת אפידורל, אבל בחלק מהלידות פשוט כאבבב בטירוף וכן רציתי) בדיוק קיבלתי אפידורל אחרי שעותתתת המתנה, ומבטיחה לך אני לא מגזימה, וכמעט (ברור שמסייגת) כל חברותיי לגינה/ אחיותי וגיוסתיי גם טוענות כך? שוב, לא מכלילה, אבל בכללי יש קצת אוירה שבמעייני הציפיה לאפידורל, זה כאילו אני מקבלת איזו מתנה, אז אולי יש מידי הרבה חדרי לידה עבור 2 מרדימים? אולי יש המוןןן ניתוחים ו2 מרדימים זה לא הרבה? אין לי מושג, אני לא מכירה את הנושא, ולא מכירה בתי חולים אחרים, אבל לתחושתי ומחוויתי יש משהו עם העניין הזה.
לגבי נשים עם "ג'וקים" ללידות טבעיות, מסכימה איתך, מצד שני, אמרה לנו בכנס לידה (במעייני) לפני שניםם המיילדת שם, שדווקא בב"ב יש גם הרבה נשים שלא לוקחות אפידורל, היא הסבירה למה, אבל באמת מעדיפה לא לחלוק בפורום הזה...
ואגב, עכשיו אני חושבת על זה, לא מזמן הגשתי מועמדות לתפקיד מסוים בבית חולים שקשור למערך השיווק שם, והשכר היה מחפיר, אולי חלק מהתנהגות הצוות נובעת מכך?

נערך לאחרונה ב:

תרנגולת

משתמש פעיל
במעיני אין כ"כ יחס
אותי לא רצו להכניס לחדר לידה התחננו עליהם שיאשפזן במחלקת נשים 3 שעות אח"כ לא הסכימו להוריד אותי לחדר לידה ורצו שאני ילד במחלקה בנס הכניסו אותי לחדר לידה והצליחו להעביר אותי מיטה לא רוצה לחשוב איך היה נגמר במחלקה לידה ראשונה

תמיק

משתמש רשום
עיצוב גרפי
מצחיק איך כל אחת עם הסיפור שלה...
ואת יכולה לראות על עצמך כמספר הלידות כן מספר החוויות והסיפורים....

באופן אישי- נהניתי שיא במעייני, היה מרדים על הרגע, מיילדת מטורפת וחווית לידה מצחיקה ומהממת....
ומאידך שמעתי על חברה שחיכתה שעוווות למרדים (ואגב, יודעת על אחת שזה קרה לא לא במעייני...)
יש כ"כ הרבה סיפורים שזה מצחיק להשוות

אינטקסט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
מצחיק איך כל אחת עם הסיפור שלה...
ואת יכולה לראות על עצמך כמספר הלידות כן מספר החוויות והסיפורים....

באופן אישי- נהניתי שיא במעייני, היה מרדים על הרגע, מיילדת מטורפת וחווית לידה מצחיקה ומהממת....
ומאידך שמעתי על חברה שחיכתה שעוווות למרדים (ואגב, יודעת על אחת שזה קרה לא לא במעייני...)
יש כ"כ הרבה סיפורים שזה מצחיק להשוות
אכן. ב"ה יש מאות לידות בשבוע בכל בתי החולים. ובכל מקום יש סיפורים. ברור.
אבל מה המגמה?
למה במעייני יש כ"כ הרבה סיפורים לכיוון אחד ובאחרים יש גם וגם?

שרה נ.

משתמש פעיל
נכון, כתבו את זה מלא, אבל תסבירי לי, איך אני (שדווקא בחלק מהלידות לא רציתי אפידורל, ודוקא יש לי איזו אידואולגיה לא לקחת אפידורל, אבל בחלק מהלידות פשוט כאבבב בטירוף וכן רציתי) בדיוק קיבלתי אפידורל אחרי שעותתתת המתנה, ומבטיחה לך אני לא מגזימה, וכמעט (ברור שמסייגת) כל חברותיי לגינה/ אחיותי וגיוסתיי גם טוענות כך? שוב, לא מכלילה, אבל בכללי יש קצת אוירה שבמעייני הציפיה לאפידורל, זה כאילו אני מקבלת איזו מתנה, אז אולי יש מידי הרבה חדרי לידה עבור 2 מרדימים? אולי יש המוןןן ניתוחים ו2 מרדימים זה לא הרבה? אין לי מושג, אני לא מכירה את הנושא, ולא מכירה בתי חולים אחרים, אבל לתחושתי ומחוויתי יש משהו עם העניין הזה.
לגבי נשים עם "ג'וקים" ללידות טבעיות, מסכימה איתך, מצד שני, אמרה לנו בכנס לידה (במעייני) לפני שניםם המיילדת שם, שדווקא בב"ב יש גם הרבה נשים שלא לוקחות אפידורל, היא הסבירה למה, אבל באמת מעדיפה לא לחלוק בפורום הזה...
ואגב, עכשיו אני חושבת על זה, לא מזמן הגשתי מועמדות לתפקיד מסוים בבית חולים שקשור למערך השיווק שם, והשכר היה מחפיר, אולי חלק מהתנהגות הצוות נובעת מכך?
ב3 לידות שלי קיבלתי אפידורל במעייני הישועה
הזמינות היתה די גבוהה
פעם אחת חיכיתי וגם זה היה זמן סביר - חצי שעה אולי (נראה לי המילדת קצת סחבה כדי שאנסה עוד קצת)

בכללי יש כל כך הרבה לידות בכל רגע ואין לידה דומה לחברתה, כל אחת סיפור בפני עצמו..

שרה נ.

משתמש פעיל
אכן. ב"ה יש מאות לידות בשבוע בכל בתי החולים. ובכל מקום יש סיפורים. ברור.
אבל מה המגמה?
למה במעייני יש כ"כ הרבה סיפורים לכיוון אחד ובאחרים יש גם וגם?
אולי כי יש שם יותר הרבה לידות של חרדיות וזה הסיפורים שאת שומעת סביבך

ילדתי שם 6 לידות ובכולם הייתי מרוצה, כנ"ל רוב הנשים שבסביבתי ועדיין יבוא הסיפור האחד ויוכיח שזה בית חולים דפוק
יש איזה קטע חרדי כזה לצאת על מקומות חרדיים ולהוכיח שהם דפוקים, למה? לא יודעת..

אינטקסט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים

ילדתי שם 6 לידות ובכולם הייתי מרוצה, כנ"ל רוב הנשים שבסביבתי ועדיין יבוא הסיפור האחד ויוכיח שזה בית חולים דפוק
באמת נראה לך שזה מה שיש ליולדת בראש? איך להרוס למי שאמור לעזור לה, רק כי הוא חרדי?
עצוב לי לקרוא שזה מה שמונח לך בראש.

למה שאני רואה, יולדת חרדית הולכת למקום חרדי ומקבלת יחס מזלזל [אולי כי היא חרדית? שמעתי שם במפורש אחיות שאומרות, בסדר.. נראה אותה גם שנה הבאה....]
אז הביקורת עליהם ולא על היולדת שמצפה ליחס נורמלי, ולא: "נו, עוד אחת שמפריעה לי".

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה

או שבדיוק את לא נתקלת בכל הרופאים והאחיות שבטוחים שאת צריכה להתנצל על העובדה שהגעת ללדת שם ולהפריע להם לנוח.
אני ילדתי שם כמה פעמים. הלכתי לשם כי רציתי מקום חרדי וקרוב, אבל בכל הפעמים נתקלתי בשירותיות מזעזעת.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
לא באה לשכנע בעד ונגד רק רוצה לציין כמה דברים שאני מכירה אישית שהיו בביח

לידה אחרי ניתוח שכמעט הסתיימה גם בניתוח וד"ר ביזוואי הוציא את הילד במלקחיים (בחדר ניתוח)

נתנו לאישה ללדת בלידה רגילה לאחר 2 ניתוחים (ללא עבר של לידות רגילות)

אמרו לי במפורש שלא מנסים.
כנראה בכלל סיבה מסוימת

אצלי הסכימו לנסות היפוך גם לאחר ניתוח (שיש בתי חולים שמפחדים)

אינטקסט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
כנראה בכלל סיבה מסוימת
בהחלט.
ציטוט מרופא: "הייתי מנסה להפוך, אבל אם לא אחזור הביתה אשתי לא תתן לי להכנס לבית".

הוא היה ממש נחמד, אבל אם זו הסיבה שמיילדים בניתוח.. אהממ.
[וליילד עכוז כנראה צריך ממש שרירים חזקים כי אצלי אמרו במפורש שלא עושים את זה!]

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
בהחלט.
ציטוט מרופא: "הייתי מנסה להפוך, אבל אם לא אחזור הביתה אשתי לא תתן לי להכנס לבית".

הוא היה ממש נחמד, אבל אם זו הסיבה שמיילדים בניתוח.. אהממ.
[וליילד עכוז כנראה צריך ממש שרירים חזקים כי אצלי אמרו במפורש שלא עושים את זה!]
אין כמעט בתי חולים בארץ שמסכימים לילד עכוז בעבר היה את ביקור חולים
כיום יש גם בלניאדו רופא
לא ככ מכירה עוד בתי חולים מומחים בזה

אינטקסט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
אין כמעט בתי חולים בארץ שמסכימים לילד עכוז בעבר היה את ביקור חולים
כיום יש גם בלניאדו רופא
לא ככ מכירה עוד בתי חולים מומחים בזה
בשע"צ גם מנסים ליילד עכוז לפני ניתוח.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה